Drž hubu! (2003)

__Filmové chyby:__ |×××| Ve scéně, kdy jsou čtyři policisté káráni kvůli dvěma služebním vozů, které jim předtím Quentin ukradl, stojí tato auta v pozadí. Přitom je vidět, že obě mají zapnuté majáky, které blikají modře a oranžově. Následně po střihu naskakují policisté do vozů, ale na tom levém blikají už jenom oranžová světla. |×××| Když se Quentin snaží vysklít okno u Land Roveru, těsně před prvním nárazem do auta je na dveřích vidět vidět promáčklina v plechu od předchozích pokusů o záběr, při nichž se okno vysklít nepodařilo. |×××| Černému BMW se v průběhu filmu mění typy litých kol. |×××| Když Sandru zakopávají do země, tak na ní házejí hlínu. Při prvním hodu je vidět, že Sandra mrká.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde Many přes plochu plnou horkých gejzírů, tak před ním jeden gejzír vybuchne. Ještě předtím, než gejzír vybuchl, byly za Mannym jenom ledové kopce. Po výbuchu ale na tom samém místě byly stromy. |×××| Když chce Sid sjet skluzavku smrti, tak ho na poslední chvíli zastaví Manny. Poté sklouznou z kopce a zasáhnou Diega, který odletí na led. Po chvíli je v záběru opět jezero, ale kopec už nikde. |×××| Manny v jedné ze závěrečných scén, kdy zachrání Elie, vylézá vody. Poté je záběr na odtékající vodu a pak zase na Mannyho, ale ten je už suchý. Tato chyba se opakuje v několika předchozích scénách.

Lovci myšlenek (2004)

__Filmové chyby:__ |×××| Když padá tělo Nicol ke dnu, má ruce rozpřažené. Ke konci obrazu je ale vidět další pohybující se ruku. Člen filmového štábu s kyslíkovým přístrojem nebyl opatrný. |×××| Když zjišťovali DNA vraha podle nehtu, na hodinách bylo 5:45 a podle displeje počítače chybělo ještě 14 minut. Když bylo zkoumání hotové, na hodinách bylo stále 5:45. |×××| Lucas ve filmu požívvá několik bund, minmálně dvě. Jednou má na zádech nápis FBI, jindy zas nic. |×××| V některých scénách mají herci několikrát jiné typy zbraní než v předchozích záběrech. Často se mění např. Glock a Beretta.

Zodiac (2007)

Tam pro mne rozhodně napínavá podívaná. Bez zbytečných řečí - 80%.

Columbo - Poslední pocta komodorovi (1976) (epizoda)

Columba zrovna moc nemusím. Ani ne kvůli Falkovi, toho mám dokonce rád, ale hlavně kvůli tomu, že není hned na začátku vyžvaněno, kdo je vrahem. Jinak to totiž je, jako byste šli do kina na thriller a slečna u pokladny vám řekne - "Jo, to je dobrej film. To jsem docela nečekala, že vrahem je zahradník..." Měli byste pak chuť se na to dívat? Já ne.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Tak tenhle skvost jsem neviděl a vážně to nemám v plánu. Smíchy jsem se ale mohl potrhat, když se Nova rozhodla vysílat to každý večer v hlavním vysílacím čase. Skvělý krok! :-D Aspoň je vidět, jaké diváky tato stanice má. Pokud by je neměla, nespoléhala by na ně... PS: určitě stojí za to přečíst si komentář uživatele "Brmbolec", asi se pobavíte. Začíná větou: "Musím povedať, že sa jedná o vynikajúci turecký krimi/akčný/mysteriózny seriál s prvkami hororu..."

Karamazovi (2008)

Tak tomu říkám zpracování románu. Divadlo a film v jednom, to je teda něco. Petře, smekám. Brilantní práce, která byla poprávu odměněna. 90%

500 dní se Summer (2009)

...aneb romantický film úplně nových rozměrů. Po všech stránkách originální, skutečně ano. Kvalitní to ovečky si Webb pro své stádo vybral, především Zooey - dokonale se k roli Summer hodí. Je tak nějak přirozeně krásná a hlavně zajímavá, má kouzlo a přitom z ní doslova srší nejisota. Velmi povedené. Nevím, jestli bylo úplně ideální zpřeházet časové linie, ač to vypadalo "profesionálně", dost to mátlo. A můj největší zážitek z tohoto filmu? Poslední věta, kterou vyslovila žena u konkurzu při předstaování s Tomem - ta mě fakt dostala. 8-)

VALL-I (2008)

Nemám slov. Naprosto skvělý příběh, kde není co vytknout. Wall-E je senzační, úžasně roztomilý a Eve je taková typická drsná holka se srdcem romantika jako je Wall-E. Všechny postavy jsou fantastické, včetně oddaného přítele švába. Zajímavá představa o tom, jak by lidé po čase vypadali, kdyby nemuseli nic dělat. Řekl bych, že se od skutečnosti moc nelišila. Za pochvalu stojí určitě doslova luxusní animace od Pixaru, troufám si říct, že snad nejlepší, kterou kdy stvořila. Zasloužený Oscar za nejlepší animák, podle měl dostat i za scénář a zvukové efekty. Mnou viděno jednou, určitě ne naposledy :-)

Noc patří nám (2007)

Thriller o drogách, prioritách, lásce, cti a seberealizaci je dobrý, ale něco mi chybí. Především hudba - jakákoli souhra zvuků, která by doplňovala nejistou atmosféru. Pochopitelě zasluhuje pochvalu volba Joaquina Phoenixe, který mi byl zprvu dost nesympatický a nechápal jsem, proč si Gray zvolil zrovna jeho, ale po chvíli jsem zjistil, že se Phoenix na roli Bobbyho hodí dokonale. Stejně excelovali i Duvall s Eahlbergem, ani těm není co vytknout. A pochopitelně nesmíme zapomenout ani na ultrasexy kočku Evu Mendes, která tu sice představovala především estetický doplněk, ale taktéž zahrála to, co měla, perfektně. Za pochvalu ovšem určitě nesotjí velmi laciný scénář. Ten je z 90% tak průhledný, že jsem celý film jen kýval hlavou s výrazem "přesně tohle jsem si myslel". Zbylých 10% jsou tak absurdní nesmysly, že by je snad nevymyslelo ani dítě - viz. překecnuní Bobbyho nejlepšího kamaráda apod. Celkem dobrý celkový dojem mi ovšem nakonec totálně pokazil závěr. Nebyl to sice klasický stereotyp, ale možná právě proto jsem byl nepříjemně překvapený. Ale pokud to mám shrnout, tak 70% je podle mě optimální hodnocení.