Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Takovéhle filmy vážně miluju. Flipped mi tak trochu připomíná můj oblíbený seriál Báječná léta. Nejedná se o kdovíjak velký Meisterstück (i když v rámci posledních Reinerových děl celkem ano), ale opravdu mě zahřál u srdce. S úsměvem jsem pozoroval každý moment a i když přiznávám, že mi různé úhly pohledu později trochu lezly na nervy, byl to velmi příjemný zážitek. Hezké, jednoduché a milé. Za mě 90%.

Ghost Rider (2007)

Tak tohle je vskutku skandál! Jinak to snad ani označit nelze. Johnson se musel dočista pomátnout. Daredevil nebyl sice nic extra, ale tohle je vysloveně brak. Film s debilnějším scénářem jsem už dlooouho neviděl. Cage ač se snaží vypadat, že to má celé pevně pod kontrolou, totálně všechno zbabral. Někdy je Cage vynikající, jindy zas na přesdržku - tetokrát byl na zabití! Eva Mendes sice nádherná jako vždy, ale ani ta to moc nezachránila - naopak. Naporsto slepě se potácí celým filmem jako totální mimoň a i když se snaží tvářit podobně jako Cage, nakonec to pohnojila na plné čáře jako její druh. Ghost Rider je pro mě největším zklamáním roku, jednoznačně. Nebýt dobrých efektů, skončila by takhle groteskní břečka bezpochyby v odpadu mezi těmi nej "skvosty". 30% a ani o chlup víc!

Rallye smrti 2 (2010)

Opakovaný film není filmem. To je určitě pravda, ale pro tenhle případ to rozhodně neplatí! Akční superpecka, která má námětem a scénářem daleko větší sexappeal než celá jednička se Stanhamem. Celkem netradičně se setkáváme s prequelem hned u druhémo dílu. Možná proto je to tak skvělé. Gosse není sice tak ideální "ksicht" jako Stanham, ale ostatní kolegové akčňák zachraňují. Nebylo určitě jednoduché zvolit "charismatickou" a zároveň drsnou náhradu (předchůdkyni) za Joan Allen, ale Lauren Cohan - wow!!! Dost slušný materiál, kterému role sviňské coury sedí perfektně. A Tanit Phoenix? Hmm, snad pro klid v duši a především kalhotách nebudu ani pokračovat. Jen bych asi dodal, že Dannyho Treja fakt moc v lásce nemám, ale tady se mi kluk ušatá líbil. Takže Death Race dvojka, velmi příjemné překvapení.

Na odstřel (2009)

Nevím proč, ale tenhle thriller mě do jisté míry vyloženě otravoval. Námět je děsně lacinný, průhledný a neobsáhlý. Byly momenty, kdy jsem se s chutí zahleděl na obrazovku a napjatě čekal, co se bude dít. Ale byly momenty, kdy se mi z toho, jaká je to hovadina, zvedal žaludek. Dost jsem trpěl při pohledu na Rusella Crowa, který vypadal jak Tarzan. Ten se doopravdy do role charismatického sympaťáka nehodí. Dva důvody - chybí mu charisma a není sympaťák. Pobavilo mě, jak konkresmana v podání Bena Affleka podváděla jeho manželka s takovou ušmudlanou nulou jakým byl naivní a trapný paparazzi v podání Crowa. Na můj vkus zbytečně dlouhé a komplikované, i přesto, že ve výsledku z toho vzešlo suché klišé.

Po sexu (2007)

Nejvíc se mi líbily první tři povídky. Ale zbylých pět také stály za to. Tenhle soubor povídek se těžko komentuje, můžu jen jednodušše říct, že se mi to líbilo a klíďo bych zkouknul zas :-)

Sexy 40 (2009)

Po pravdě jsem měl původně v úmyslu hodnotit dvěma hvězdama. První polovina byla bídná a, nebojím se říct, trapná. I když Catherine pěkně přibrala, je pořád sexy. A výraz "sexy 40" je pro ní skutečně na místě. Věkový rozdíl mezi párem byl podle filmu 15 let, ve skutečnosti tomu bylo "pouhých devět" (Justinovi bych těch 24 vážně nevěřil) - a to už zas takový rozdíl není. Ale ať už jejich věkový rozdíl byl jakýkoliv, je nutné zmínit originální pojetí, zápletku a vyvrcholení. Zatímco jsem prvních 45 minut sledoval "komedii" s nauseou, druhá půlka byla výborná. Váhal jsem jestli, zůstat u tří hvězdiček, ale nakonec jsem dal ještě jednu navíc, protože téměř hodinovém humusu přišla luxusní delikatesa, která vše změnila. Přijít už na začátku, mohlo být o jednu hvězdičku více. 75%

Sametoví vrazi (2005)

__Filmové chyby:__ |×××| Kdyz jede Katovský s Hrubešem na směnu valut s Křížkem do Rudné, jedou přes Nuselský most. Ovšem do Rudné je to na druhou stranu. |×××| Karel Hrubeš se sejde v paneláku s Chvalkovským a telefonuje z mobilu, který potom podává Chvalkovskému, jedná se o Nokii 3310. Ta se začala vyrábět daleko později. |×××| Mrtvolu jugoslávce Lipoviciho přivážejí Avií, ale na most ji odvážejí jinou bílou dodávkou. |×××| Katovský padne v jednu chvíli hlavou k levé straně, při zastavení auta policistou je ale na straně opačné, když ho potom vysvlékají, je zase na druhé straně. |×××| Alice Bendová dostává od přítele dárek Audi TT, ale to se v roce 93/94 se ještě nevyrábělo, stejně tak jako taxík značky Škoda Octvavia.

Z pekla (2001)

__Filmové chyby:__ |×××| Ve filmu se provádí Lobotomie - chirurgický zákrok, který byl objeven až ve dvacátém století a pomocí kovových nástrojů (leukotomem) až po roce 1935. |×××| Někteří z policistů a vyšetřovatelů si během nočních scén svítí baterkami. Tento vynález však byl patentován až o deset let později, v roce 1898. |×××| Na začátku inspektor kouří opium. Je záběr na jeho oči, které vypadají zcela normálně, což je nesmysl, protože kuřáci opia mají zornice rozšířené natolik, že jim téměř nejde rozeznat barva očí. |×××| Na konci filmu leží mrtvý inspektor v roli Johnyho Deppa na dece na podlaze, ten druhý komisař mu dá na oči dvě mince. V dalším záběru, kdy je pohled na komisaře klečícího u mrtvoly, ale na očích žádné mince nemá. V dalším záběru se tam ale zase jsou.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Viva Vorlíček a viva Šafránková. Vorlíček je vážně neskutečný. Jeho pohádky se staly fenoménem a Tři oříšky pro Popelku, které patří rozhodně na vrchol jeho režijní tvorby, jsou mou nejoblíbenější verzí klasické pohádky. Andělská Libuše Šafránková je bez pochyby nejkrásnější českou princeznou. V tomto filmu by byla naprosto nenahraditelná.

Moderní Popelka (2004)

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde po plese Fiona do bistra zkontrolovat Sam, už není nalíčená jako na plese. Odlíčit by se nestihla, obzvláště když si ani nestihla sundat šaty. |×××| Když si Sam dopisuje s Austinem přes e-mail a jsou oba doma, u Austina se na pozadí v knihovně střídají dvě knížky. |×××| Carter na plese nastavuje Samin mobil, aby jí o půlnoci zazvonil. Telefonu ale nesvítí vnější displej ani boční tlačítka, což u véčkového telefonu znamená, že je vypnutý. |×××| Shelby říká Carterovi, že se spolu budou bavit jen tehdy, když bude potřebovat opsat matiku. Briana a Gabriel skočí dolů z můstku a postříkají Cartera. Ve skutečnosti sátl ale Carter možná i 10 metrů od můstku a navíc stojí na opačné straně než v předchozím záběru.