Bouřňák

Michal Dohnal

okres Olomouc
tvrdě pracující "vůl"

• 29.12.2005  14:19

70% - trochu zklamání, i když hudebně velmi zajímavé. Tentokrát bych zřejmě uvítal dabing, protože při sledování titulků jsem občas nestíhal sledovat obraz. Ale to je samozřejmě můj problém.

• 27.12.2005  23:33

Nedivím se, že komentáře k tomuto filmu jsou velmi stručné. Opravdu není příliš co říkat. Jsem rád, že jsem tento film právě viděl.

• 26.12.2005  08:16

Bohužel postava Švejka mi nikdy nepřirostla k srdci, ale Hrušínský je i tady naprosto skvělý.

• 25.12.2005  20:39

Jak úžasně vtipná pohádka - můžu ji vidět kdykoliv a kdekoliv.

• 25.12.2005  20:37

Výborný Hrušínský, ale jinak mě téma Švejka nijak nebere.

• 25.12.2005  20:15

Dlouho jsem tuto pohádku neměl rád, ale letos jsem se na ni soustředil trochu víc a musím uznat, že není vůbec špatná. A hlavně někteří herci jsou naprosto výborní.

• 23.12.2005  00:08
    Povodeň (1998)

Jedna velká blbost. Nevím za co ta jedna hvězdička, ale ptákovin je v tomto filmu víc než dost. Prostě krásné bazénové natáčení pro herce asi dost promočených scén.

• 23.12.2005  00:05

Překvapivě koukatelné - nebo spíš slyšitelné. Měl jsem to puštěné v TV při práci na PC a nepřepnul jsem to, takže není to asi úplný brak. Ale koukat bych na to nechtěl :-)

• 17.12.2005  16:41

Když jsem byl malý, moc se mi tato pohádka líbila, ale dnes mě to už bohužel nijak neoslovilo - škoda, protože jsem se na to po dlouhých letech opravdu těšil.

• 15.12.2005  10:23
    Princezna a námořník (TV film) (2001)

Ani pohled na hlavní hrdinku (opravdu překrásná dívka) nepomohl tomu, abych tento film hodnotil nějak příznivě. Je tu sice řešena důležitá otázka situace žen v muslimských zemích, ale bohužel výsledkem je pouze romantická sračka - omlouvám se za ten výraz, ale je přesný.

• 11.12.2005  13:12
    Čertův švagr (TV film) (1984)

Jiná verze známé pohádky, pro diváky možná méně zajímavá a výpravná, ale i tak krásná a kouzelná. Televizní inscenace pro mě nejsou zrovna tím nejoblíbenějším typem "filmové" tvorby. Někdy ale opravdu stačí málo k tomu, aby výsledek byl zdařilý a koukatelný.

• 4.12.2005  17:51
    Angel Heart (1987)

Naprostá absolutoria všem stránkám tohoto filmu. Málokdy mi film tak sedne na notu jako právě tento. Skvělá atmosféra, vynikající hudba, výborný (velké překvapení) Mickey Rourke doplněný skvělým, i když méně vytíženým, De Nirem. Jedinou "kaňkou" je, že onu dobrou pointu jsem už asi od poloviny filmu tušil, ale i tak nádhera. Mrzí mě pouze to, že na tento typ filmu se nedá podívat podruhé :-(((((

• 2.12.2005  11:09
    Casino (1995)

Dobře koukatelný pohled do zákulisí hazardu v Las Vegas. Skvělí De Niro, Sharon i Joe Pesci. Ani ta delší stopáž nebyla nějak nepříjemná. Jen jsem si celou dobu říkal, že jsem to už někde viděl.

• 30.11.2005  09:32

Nevím jestli to bylo slovenským dabingem, který nemám příliš rád (ne že český dabing bych miloval), ale přišlo mi to jako pěkná blbost.

• 27.11.2005  10:14

Ale ne, tak jsem se na tento film těšil a bohužel přišlo mírné zklamání. Až moc je cítit snaha tvůrců vytvořit dojemnou atmosféru - což takhle nemuseli přehrávat, protože samotné téma je dostatečně citlivé. Poslední část filmu De Niro skutečně exceluje, ale celkově je film až moc umělý. Trochu jsem si připadal jako v nějakém snu, chybí více reality.

• 20.11.2005  15:04
    Hotel Rwanda (2004)

Nechci ubírat tomuto filmu nic z jeho kvality, kterou nepochybně má. Jenže ty slzy, které se některému divákovi derou do očí, jsou důsledkem zejména samotné tragické události, a ne hereckých výkonů hlavních protagonistů. Nicméně děkuji za nás mladší, že jsme se mohli blíže podívat na tuto tragédii, kterou jsme během základní školní docházky víceméně nepostřehli.

• 15.11.2005  09:57
    Tetovaný (1968)

Když si zapnu komedii, navíc s Louisem De Funes, tak očekávám příjemný, líbivý, nekřečovitý humor a skvělý dabing Františka Filipovského. Dabing byl opět úžasný, ale děj už tak moc ne. Kromě pár vtipných momentů jsem se příliš nebavil a nakonec i usnul. Gabin je v tomto filmu skutečně vůdčím hercem, ale ani pohled na tohoto velikaná francouzského filmu mi ke štěstí moc nepomohl. Takže vícekrát už tento film neuvidím - bohužel zklamání.

• 12.11.2005  18:45
    Zkáza letu 4938 (TV film) (2001)

Pozor na tuto blbost, vyhněte se jí oklikou. Jsem překvapený, že někteří nevidí trapnost tohoto pokusu o film. Německá tvorba je opravdu děsná a toto je její typický výtvor. Že se jim to vyplatí vůbec natáčet?????????????????

• 12.11.2005  18:37

Skutečně jeden z nejslabších dílů, ale to už se stává.

• 8.11.2005  22:27
    Konec světa (1999)

Za co ta jedna hvězda fakt nevím, ale snad se za ni nebudu stydět.

• 8.11.2005  22:25
    Formule! (2001)

Škoda se vyjadřovat, ani jsem to nedokoukal, nebylo proč.

• 5.11.2005  17:41

Jako malý jsem se u této "pohádky" děsně bál, ale teď po mnoha letech už na mě bohužel tolik nezapůsobila. To ale nic neubírá na její děsivosti a velmi vydařeném zpracování.

• 1.11.2005  11:16
    Duna (TV seriál) (2000)

Nejde o žádný zázrak, ale vyhovovala mi stopáž této verze Duny. Jde totiž o natolik obtížný a složitý námět, že například dvouhodinová Duna od Davida Lynche (1984) prostě nemůže dostatečně vykreslit tento příběh.

• 1.11.2005  11:06
    Duna (1984)

70% Zvyšuji své hodnocení - kdysi dávno jsem si Dunu pustil poprvé a ještě před polovinou jsem to musel vypnout. Co se děje týče, byl jsem zmatený a dezorientovaný. Teď jsem se rozhodl o druhý pokus (po mnoha letech) a podařilo se. Tedy zejména to, že jsem film dokoukal a neutrpěl žádnou újmu. Jednoznačně musím říct, že to není špatný film. Spousta jeho složek je bravurní a vydařená. Ale podle mě jde o natolik složitý a náročný příběh, že jeden film na to nestačí (možná by stálo za to sehnat si tu delší verzi). Spousta informací je zhuštěných a než se v nich začne divák orientovat, už jsme někde jinde. Pro člověka, který četl knižní předlohu, je asi orientace v ději lehká, ale nám ostatním je sledování až příliš stížené. Proto se mi celkem líbilo nové 4,5 hodinové zpracování z roku 2000 (www.csfd.cz/film.php?id=73868).

• 1.11.2005  10:53

Klaním se všem, kteří se na tomto thrilleru podíleli a zároveň děkuji za perfektní filmový zážitek. Takhle si představuju ideální thriller. A Al Pacino tu opět dokazuje, že je PAN herec. Jeho charizma na vás skrz obrazovku přímo útočí. Rok 1993 byl evidentně vemi dobrý ročník (např. Uprchlík od Andrewa Davise). Pokud máte víc jak 2 hodiny volno, chcete se odreagovat a zároveň bavit a nenudit, pak nemáte jinou možnost, je mi líto. Musíte si pustit Carlitovu cestu - Don't worry be happy!!!

• 23.10.2005  11:31
    Predátor 2 (1990)

Přidávám se k těm, kterým se ani tentokrát pokračování úspěšného filmu nelíbilo - na můj vkus až příliš přiblblé a bez zajímavého nápadu.

• 23.10.2005  11:27

Na můj vkus až moc agresivní humor od Louise De Funes.

• 22.10.2005  20:25

Tento film jsem kdysi několikrát viděl a velmi se mi líbil. Z dnešního hlediska to zas tak extra nebylo, ale z daného námětu a s menším rozpočtem vymáčkli podle mě maximum.

• 22.10.2005  12:04

Proč? Proč? Proč? Nechal jsem se nalákat dobrým hodnocením i ne zrovna špatnými referencemi a tvrdě jsem na to doplatil (padla kosa na kámen). Je to nudné od začátku až do konce. Uklidňoval jsem se, že alespoň závěr, který zřejmě spojí jednotlivé příběhy, nějak vylepší můj dojem z filmu, ale výsledek byl tragický a předem očekávatelný. Tento film je opravdu sračka, jedině hudba mě několikrát příjemně potěšila. Říkám si, že patos tohoto typu snad může bavit jen neprůbojné a zakomplexované lidi, ktéří se vžíjí do drsných hrdinů a společně s nimi pak rozdávají nespočetné množství ran a prožívají milostné avantýry - jak ubohé :-(( ostatně jako celý film

• 21.10.2005  18:18
    Barry Lyndon (1975)

70% To byl teda nášup - krásně a zajímavě vyprávěný příběh - ovšem hrozně hrozně dlouhý. Tentokrát ale samotná délka nic neubírá na kvalitě filmu. Určitě bych tento film nikterak neořezával, jen možná doporučuji podívat se na něj na dvakrát.