Občanský průkaz (2010)

Nevím jak se k tomuto filmu postavit. Nabízí sice zajimavou možnost nahlédnout do minulosti a připomenout některým lidem strasti a pasti života v socialistické společnosti, lehce nakousne některá dráždivá témata, ale to je bohužel všechno. Celou dobu jsem čekal až se "chytnu" a čekání bylo marné. Ten film je pro mě zbytečně nedotažený, nemá žádnou silnou nosnou linii. Zklamání

Obchodník se smrtí (2005)

Přiznám se, že netuším, proč je tento film tak "na můj vkus" dobře hodnocený. Kromě několika vtipných scén jsem si připadal, jako bych po šedesáté z donucení koukal na jakýsi pelmel stodvaceti jiných filmů s upravenou stopáží na jeden celovečerní snímek, ochucený o notnou míru cynismu a sebekritiky a slušně opepřen jakousi snahou vytvořit poselství. Navíc Cage nemám příliš rád a jeho hlas (monotonní komentáře) mi často zněl poněkud nepříjemně.

Old Boy (2003)

No jak bych to jen řekl: Škoda některých chybiček, které tomuto filmu ubírají z potenciálního absolutoria. Technicky, filmařsky a herecky vzato jsem byl velmi potěšen (zejména zpracování se mi moc moc líbilo), ale přece jenom mi něco vadilo, proto nutně hvězdička dolů. Jednak jsem se chvílemi trošičku "nudil" (trošku zkrátit by neublížilo-zejména putování městem + ukecanost) a konec filmu, i když nepopírám jeho emocionálnost a kontroverznost, mi přišel moc uměle vygradovaný a hlavně očekávatelný - alespoň já jsem tušil. Ale dost popisu, škoda někomu prozradit něco dopředu - rozhodně jde o velice kvalitní dílko.

Old Shatterhand (1964)

Zklamání, slušné hodnocení mě motivovalo si to zapnout, ale po celou dobu mě to vůbec nezaujalo.

O myších a lidech (1992)

Opravdu se zadařilo a filmu není co vytknout. Chtěl bych ale vyzdvihnout výkon Johna Malkoviche - skvělý a nezapomenutelný herecký výkon.

Orphan (2009)

70% - ale přikláním se ke čtyřem hvězdičkám, protože ten konec nebyl tak klasický jak většinou bývá. Že by teda umřel i někdo, u koho bychom to nečekali?

Ostrov (2005)

Rozhodně zajímavý, divácky atraktivní, svižný sci-fi film na velmi citlivé téma, dobře herecky zvládnutý. Nicméně postupem času se ve filmu objevovalo čím dál víc "klišé"prvků a o závěru škoda mluvit. Takto náročné téma by si zasloužilo spíše stopáž seriálu než filmu, nemusely by se některé situace ve filmu zbytečně urychlovat.

Ozvěny mrtvých (1999)

50% - Nic víc než průměrný pelmel všeho možného, co jsme už viděli. Některé nápady fajn, některé ubohé - chvílemi jde o rodinný film, chvílemi zase o pokus lehčího hororu. Celkově je to poněkud nemastné neslané a hlavně jsem se občas nudil, což není nikdy u filmu dobře.

Pátek není svátek (1979)

Zvláštní představa komedie. Zajímavý pohled jak vypadala tzv. aktuální TV zábava před 30-ti lety.