Smrt čeká všude (2008) odpad!

JAK mohlo TOHLE získat Oscara? Asi je to nad rámec mého chápání. Příběh ve mně vyvolal asi tolik emocí jako předpověď počasí, kamera byla jak z hraného dokumentu na zetjedničce, přímočarost charakterů hlavních hrdinů byla až směšná. Trapná arogantnost seržanta Jamese měla být chlapácká a já ji měla obdivovat? A jestli mi někdo chce navykládat, že to živě dokládá situaci v Iráku, tak nevěřím, že chování vojáka po tom, co je zastřelen můj spolubojovník je: a) zalehnout si ke kulometu přesně na to samé místo jako on b) sundat si helmu c) po tom, co zjistím, že došly náboje, tak čekám, až mi je někdo podá přímo na mušce, nezkusím se mezitím přesunout mimo dostřel. Nadto naprosto přehlížím kámen asi deset centimetrů od mojí hlavy, za který bych se mohla eventuelně třeba částečně schovat. Jestli se američtí vojáci opravdu chovají takhle, tak se nedivím, že to vypadá, jak to vypadá. Přiznávám ovšem, že jsem viděla jen první hodinu, protože jsem se ani z "povinnosti" nedokázala donutit se dodívat do konce, takže jestli v druhé části došlo k nějakému radikálního obratu v celé koncepci filmu, možná bych tomu dala i jednu hvězničku.

Pianista (2002)

Dílo dokazující, jak nízkých hodnot může cena lidského života nabývat, s jakou lehkostí lze rozhodnout o tom, kdo přežije a kdo ne a jak tolik věcí závisí jen na náhodě a soucitu druhých lidí. Ano, Pianista obsahuje všechny typické zápletky druhé světové války z pohledu pronásledovaných, ale způsob, jakým je téma uchopeno je jaksi odzbrojující. Tím víc, že je založeno na skutečnosti. Ze všech podobných příběhů mě určitě zasáhl nejhlouběji, snad díky dokonalému hereckému výkonu Adriena Brodyho nebo čistě jen svou zdánlivou neuvěřitelností.

Dům u jezera (2006)

Možná je to tím, že jsem neviděla "originál", ale prostě se mi to líbilo:)

Wimbledon (2004)

Když překousnu své nesympatie ke Kirsten Dunst, musím se rozmýšlet mezi třemi a čtyřmi hvězdíïčkami, ale protože by mě před shlédnutím tohohle filmu nikdy nenapadlo, že by mě mohl takhle bavit něco, co se točí kolem sportu (a ještě k tomu se jedná o tenis), tak dám čtyři;)

Lara Croft - Tomb Raider (2001) odpad!

Kdybych byla chlap, tak aspoň můžu obdivovat Angelinu, ale takhle mě nemělo co okouzlit:D

Kouzla králů (2008) (TV film)

Jedna za Abraháma a druhá za "Poplavu!". MMCH možná by to chtělo trchu zmodernizovat kostýmovou výbavu (hlavně dvou sester) a počítačové triky by taky nemusely vypadat jak z nějakého blogu.