Angelika, markýza andělů (1964)

Och, není větší romance než tato - Angelika de la Plesybeliééé a Žofrééé de Pejrak;D

České hlavy (2005) (pořad)

Když se vás fyzikář ve "Fyzice - praktikách", kdy je velké nebezpečí, že se budete hodinu a půl zabývat měřením šuplerou, zeptá:"A nechcete se radši dívat na České hlavy?", tak si tento "seriál" zamilujete;D

Magnolia (1999)

Bohužel, ale čekala jsem od toho víc. Je sice pravda, že některé herecké výkony jsou hodně dobré (Tom Cruise, Julianne Moorová), ale jako celek na mě tenhle film nijak zvlášť nezapůsobil. Sice kdo nic nečeká, není zklamaný, ale od tohohle jsem NĚCO čekala...

Moje borůvkové noci (2007)

Příjemný, pekně natočený film s hezkou hudbou. Kdo nic velkého nečeká, není zklamaný:-P

V jako Vendeta (2005)

Narozdíl od děl typu 1984 ukazuje způsob totality, který má v dnešní době šanci. Lidé se mají na první pohled dobře a jsou svobodní, ovšem na malou drobnost a to, že žijí v samých lžích, zavírají oči před obludným počínáním vládnoucí strany, sami se omezují "Pro jejich vlastní bezpečnost" a svobodní vlastně vůbec nejsou. +Skvěle zahraná fanatičnost kancléře, charakter V bez jakékoliv mimiky, obyčejnost Evey, strach inspektora Finche z toho, co objeví . To všechno protkané promyšlenou sítí klamů distribuovaných občanovi skrz média.

Zrcadlo (1975)

Pokud měl ten film nějakou závratnou myšlenku, musím se přiznat, že jsem ji nezachytila. Ale je to nejspíš nejlepší (to ale neznamená nejoblíbenější;)) film, který jsem zatím viděla. Každý střípek je umělecky dokonalý. A když si vzpomenu na hořící stodolu...

Pokání (2007)

Jak lze odčinit největší chybu našeho života? Pokaní zřejmě nestačí… Když vezmu v potaz, že je literární předloha v jistém smyslu poněkud „neakční“, odvedl režisér více než dobrou práci a ze silného příběhu udělal ještě silnějsí. A když k tomu přičtu soundtrack, herecké výkony, Keiru a Jamese a zvuky psacího stroje musím dát pět hvězdiček.

Fontána (2006)

Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat opakovaně, jediný film, jehož dialogy umím prakticky nazpaměť a opravdu jediný film, který vlastním na originálním DVD. Metafory příběhu tady rozebírat nehodlám.