Batman a Robin (1997)

Jednu hvězdičku za... no, já nevim za co.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Hele... já to vim, že to je vlastně děsná blbost, jo. Ale každej máme nějaký takový to, jak na tom ulítáváme, i když je to taková malá milá hovadinka, že jo? A já mám tohle. Já tenhle film prostě miluju. Dokonalá zábava, perfektní příšerný tanečky Granta, roztomilá Drew Barrymore... Jasný, cenu za nejpřínosnější a nejnápaditější film historie, to nezíská, ale co, vždyť to je nakonec úplně jedno, ne?

Padesát odstínů šedi (2015)

Knihu jsem nečetla, ale vzhledem k tomu, co se o ní i o filmu hlásalo, jsem čekala, jak se budu červenat, bůhvíjaký to nebude porno nebo co, a zbytečně - ono to totiž bylo úplně o ničem. Dějově i tim, díky čemu to dílo proslulo. Působilo to na mě, jako kdyby to celé chtělo šokovat a zároveň nepohoršit, což je hodně blbá kombinace. Některé repliky bych dokonce zařadila do kategorie scenáristické perly. Navíc mě neskutečně rozčilovala divná hlavní hrdinka. Takové nanicovaté.

Planeta opic (1968)

Děsivě realistické a nadčasové, skvěle natočené a výborně zahrané. Navíc s fantastickou pointou na závěr. Ještě teď mě mrazí.

Stážista (2015)

Neskutečně milý film, v němž exceluje naprosto fantastický Robert de Niro (a že jinak jeho fanynka až tak nejsem). Jeho postava je tak neskutečně příjemná, že bych si takového Bena moc přála poznat i ve skutečnosti. Zároveň se snímku daří vyhýbat se přehnaným klišé a patosu je v něm tak akorát, aby to člověka rozněžnělo a nenasíralo. Takhle nabitá pozitivní energií jsem už dlouho po žádném filmu nebyla - a efekt je opakovaný, i po druhém zhlédnutí odcházím od filmu se stejnými milými pocity. Jasný plný počet.

Let's Dance (2019)

Příběh je slabý, místy trochu nudný a hodně předvídatelný, některé postavy se rozhodují dost nelogicky (hlavně Emma), ale něco málo tam přece jen je. Krom postavy Chloé a místy dobře zvolené hudbě mě v dobrém slova smyslu zaujalo to, na čem celý film stojí: Spojení hip hopu (kterej normálně nemusím) a baletu (kterej normálně můžu), které se povedlo a z kterého snímek těží maximum. Závěrečné vystoupení je pak pěkně zpracované, přesto je celý příběh tak plytký a emoce nebudící, že víc než hvězdičku dát nemůžu.

Na dotek (2004)

Hodně intimní (a zároveň velice chladná) a psychologicky zvládnutá záležitost, ze které je divadelní původ silně cítit, ale vůbec to ničemu nevadí. Příběh se nebojí jít v emocích až na dřeň, je silný, drsný, syrový, až je z toho člověku místy mírně nevolno. Po skončení zůstane jen určitý pocit hnusu a hlavně deprese a beznaděje - a člověk už jen přemítá, kdo byl vlastně větší hajzl a kdo chudák. A v tom je právě síla tohohle filmu i jeho hlavní kvalita. Ve chvíli, kdy si dovolíte k někomu cítit sympatie, ta postava udělá něco, z čeho byste zvraceli. Naopak v momentech, kdy máte někoho za totálního zmetka, stane se něco, co Vás přiměje ho chápat a soucítit s ním. A velká spousta z toho je nakonec v mnohém hlavně o úhlu pohledu. Fantastická Julia všechny ostatní o level převyšuje, a to i přesto, že i zbylá trojice je výborná. K dokonalosti něco chybělo, ale ten vtíravý pocit zůstává i drahnou chvíli po dokoukání.

Popelka (2015)

Jak jsem se mohla tomuhle skvostu tak dlouho vyhýbat? Klasická disneyovská Popelka s kouzelnou pohádkovou atmosférou, kde je všeho tak akorát. Tahle verze Popelky je umírněná, něžná, nepřeplácaná a zároveň zábavná a neuvěřitelně dojemná. A obrovský podíl na tom má výborná Brannaghova režie a zejména skvělý výběr hlavní představitelky, která je prostě a jednoduše neuvěřitelně milá a správně princeznovská. K tomu fantastická Cate Blanchett, správně a akorát ztřeštěná Helena Bonham Carter, překrásná hudba, Robb Stark, nádherný kostýmy... A když Popelka v modrých šatech na plese schází schodiště, mám husí kůži. Už hodně dlouho mě hraná pohádka takhle nedojala. Moje srdce plesá a pridávám hvězdičku navrch.

Aladin (2019)

Tu potřebu převádět animované klasiky do hraných verzí plných barev, kýče, přeplácanosti a divnosti, tu teda fakt nechápu. Jasmína je hezká, ale jinak je to velkolepý prázdný nic. Nuuuudaaaa!