Kundun (1997)

Kam vkročí komunismus, tam tráva neroste, KUNDy zasrané! A všude je to stejné, od Kuby po Severní Koreu - nesvoboda, bída, zastrašování, likvidace... Takže hrdě a z plných plic: FREE TIBET and LONG LIVE THE DALAI LAMA!

Casino (1995)

Dokonalá a brutální sonda do zákulisí fungování kasín a jejich napojení na mafiánské podsvětí. A kua, ještě nikdy jsem tolik nefandila zločineckému zmrdovi, jako v tomto případě. Bobík byl naprosto skvělý záporák; hajzl, ale svým způsobem lidský a kvůli té jeho nevděčné, marnivé, hysterické a mamonářské pizdě, se kterou měl do poslední chvíle neuvěřitelnou trpělivost, mi ho bylo fuckt líto, mafián nemafián! ... No, po mně patrně půjde brzy taky nějaká ta Kozí Nozdra, neboť tady zcela upřímně a neskrývaně prohlašuji, že Casino je dle mého skromného názoru lepší a dějově zajímavější než kultovní Kmotr. Tak andiamo, mafiosi, andiamo...!

Občan X (1995) (TV film)

Když se někde objeví Andrej z východu, zavání to průserem, to se ví! Tak si zkusme porovnat, jak budou skórovat Endy_USSR a Endy_SK v soutěži nazvané Chcete být kriminálníkem?. Zatímco Endy_USSR terorizoval pouze oblast cca 50 čtverečních kilometrů, Endy_SK se může pyšnit polem působnosti 78.866 km2. 1:0 pro slovenského zmrda. Obětí Endyho_USSR bylo 56, obětí režimu Endyho_SK je zaručeně víc a očekává se, že budou nadále astronomicky přibývat. 2:0 pre maďarského chuja. Endymu_USSR se dařilo vyjebávat s autoritami, to samé se daří i Endymu_SK. Sovětskij sukin syn skóruje, ale stále je ve vedení zmrdSlovensko, 2:1. Rusáci si svého Endyho nezvolili dobrovolně. Čeští müslitelé, věřící neprozřetelně v lepší zítřky pod taktovkou novodobého dicktátora, udělili hlas svému sp(r)asiteli zcela z vlastní vůle. Manipulátor je to skvělý - holt kdo umí, umí. 3:1 pro konec demokracie v Čechách. Taktéž se musí nechat, že Endy_USSR svoje prasárny nenutil ostatním - žral své oběti sám. Československý altruista a poctivec nám své produkty z podniků, kterých vlastní už naprostou většinu, nutí všem, ať se nám to líbí, nebo ne. Jeho oběťmi jsou polská kuřata, přebalená a vydávaná za ryze česká. Mňamiki! Endy_SK 4:1. No a v neposlední řadě, Endy ze Sojuzu se nakonec ke svým zmrdstvům přiznal, zatímco v Čechách máme kampaně, účelovky a chudáky obětní beránky. Endy_SK vítězí 5:1. A pak mi někdo tvrďte, že Andrej z Ruska byla bolše sviňja! Bohužel, Sověti aspoň měli tu možnost skoncovat se svým Endym ránou do týla.

Rozum a cit (1995)

Brilantní! Najděte mi film, kde se sejde tolik hereckých hvězd. Alan Rickman, Emma Thompson, Hugh Grant, Imelda Staunton, Hugh Laurie. Impozantní dílo klasické literatury převedené do filmové podoby - doporučuji všem "anglomilům". :-)

Zvláštní dny (1995)

Tyhlety Zvláštní dny byly opravdu zvláštní. První téměř polovinu filmu se tam děje takové hovno, že si krátíte čas strkáním popcornu do nosu a jeho následným vyfrkáváním tak, abyste trefili televizní vypínač a tu neskutečnou nudu vypnuli. Když to ale vydržíte až k prvnímu momentu se skutečným dějem, čeká vás poměrně dobrý a občas i napínavý sryler, který v tom pětadevadesátém mohl skutečně působit lehce futuristicky a originálně. Těch prvních asi 40 minut si tak můžete krátit třeba snahou pochopit, proč se Ralfík tak vehementně snaží ochraňovat takovou hnusnou barovou šlápotu, když je vedle něj docela xvětu vypadající negerka, která je ještě ke všemu badass a nemusí se s ní bát za volantem, nebo se zkoušet nepoblít nad totálně devadesátkovými módními kreacemi, které je na sebe schopný Ralfík naházet. Určitě by u toho šla dělat další spousta věcí, kdyžtak mi kliďánko napište, co napadalo vás...

Přátelé (1994) (seriál) odpad!

Tenhle seriál, nesmyslně vyhajpovaný a nesympatický jak Anistonka sama, jsem toužila poslat do prdele už dlouho. A tak to nyní konečně dělám. Nic víc k tomu dodávat netřeba, vážení Přátelé.

Demolition Man (1993)

Nebýt toho dokonale vykresleného orwellovského pozadí, byl by to jen další tupý akčňák po americku (tj. střepy skla, nekonečné mlátičky neohrožených svalovců, oheň, výbuchy a honičky). Ale že je tam ten výstražný maják, kudy se rozhodně nevydávat vstříc totalitním zítřkům, hovnotím třemi záhadnými mušličkami z futuristického hajzlu namísto jeho pouhého spláchnutí.

Bouřlivé výšiny (1992)

Jaké “Bouřlivé výšiny”, sakra?! To nikdo nevíte, že se jedná o název “Na Větrné Hůrce”, což je oficiální překlad Wuthering Heights?!

Freonový duch (1990) odpad!

Tento režisér že natočil skvělé inscenace Bankrotáři a Paní Piperová zasahuje? Nechce se mi tomu věřit. Zmíněné filmy jsou dokonalé, toto je televizní odpad.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Byly doby, kdy se i na ty reality show dalo dívat... Fort Boyard je toho důkazem.