Halloween končí (2022)

Halloween ends Další slasher série nám konci. Tentokrat snad už doopravdy. Můžu jenom doufat, že tvůrci neudělají nějaký reboot, jak je poslední době zvykem. No ale teď zpět k tomu filmu. Já vlastně neměl vůbec žádné očekávání, protože jsem nedávnou zkouknul znovu celou tuto sérii a nejspíše proto bylo moje očekávání takhle nízké. Příběh je tu trochu odlišný a jedna se tu spíš o takovou bad romanci, kde všichni čekají, že na scénu přijde Mayers a začne to tam kropit no… To se sice stane, ale až za hodně hodně dlouhou dobu. Jinými slovy si celý film musíte vystačit s nudným béčkovým filmem, který mi místy připomínal nové díly Vřískotu. (Myslím občasné kulisy atd…) No a teď se omlouvám za případný spoiler. Každému je asi jasné, že Ends znamená zakončení série s Mayersem. Díky tomu jsem se na to vlastně díval, abych zjistil, jak tohoto záporáka konečně porazí. No, a tady je ten problém.  Když si vzpomenu všechna zakončení v této sérii, tak zrovna tenhle konec mi přijde takový dosti teatrální. Ano je to zakončení a ano divák bude spokojený, ale když si vzpomenu, co všechno už tento záporák zvládl, no asi chápete kam mířím že… Dle mého názoru měla série skončit u druhého dílu, který byl alespoň pro mě nejsilnější ze série.

After: Tajemství (2021)

Já vlastně ani nevím proč jsem na to koukal, nebo co jsem vlastně čekal. Možná jen nějaké zakončení těch dvou předchozích dílů, které jsem přetrpěl. Jako jo abych jen nekřivdil, tak hrdinové ve filmu řeší problémy, které jiné páry ve skutečnosti také řeší. Ovšem to je asi vše. Hodně věci ve filmu jsou prostě klišé, která vídáme skoro všude. Například milostná scéna zakončena vařiči konvicí atd…  Co se týká hlavní dvojice, tak tu chemii mezi sebou nemají stejně jako u předešlých dílů. Bad boy zase nepůsobí jak bad boy a Tess, no nevím, prostě  i nějak hot, nebo speciální nebo cokoliv nepřipadá. V dosti věcech jsem měl pocit, že koukám na Fifty Shades, akorát, že tam ten děj a vývoj dával nějak smysl. Tady tomu tak není. Nevím, nějak mi celá ta série After přišla až moc pubertální. Prosím další díl už ne…

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Máme tu druhý díl, který je však bohužel místy slabší, jak ten první, ale k tomu se dostanu. Začneme tím, co se mi líbí. Opět je tu Angelina, což beru jako velké plus a má to značný vliv na hodnocení. Líbí se mi, že film má stejně jako jednička už od začátku tempo, takže dokáže udržet divákovu pozornost.  Co je ale první věc, která tu je slabší je CGI, kterého si všimnete už na začátku. Co se týká děje, tak ten mi tu oproti prvnímu dílu připadal o něco slabší, protože tady to působilo spíše jako bondovka, kde hlavní hrdina má jediný motiv a to zachránit svět.  Co mi tu však neskutečně vadilo byl Butler. Jako chemie mezi nim a Larou je jako mezi mnou a moji bývalou šedesátiletou učitelkou němčiny. Když tohle všechno sečteme, tak tu máme klasické béčko, které sice prvnímu dílu ostudu neudělá, ale nové fanoušky nezíská. Film je spíše určeny pro pravé fanoušky série Tomb Raider.

Tomb Raider (2018)

Asi nikdy nepochopím, proč snímky s Angelinou mají menší hodnocení, než toto. hned vysvětlím. První dva díly s Angelinou měli sice také předlohu hru, ale nebyla však implikovaná do filmu. Tady to je rozdělený na dvě části.  Chvíli si myslíte, že tvůrci chtěli udělat trochu realistickou Laru, ale hned v zápětí se ukáže akční scéna, kde je stejná fyzika, jako ve hře. Omg proč?! Co se týká představitelky, tak Alicia  se toho zhostila výborně. Na druhou stranu Angelina je stále pro mne TOP. Tak a co teda ten příběh? No ten mě docela zklamal. Chápu, že se tvůrci inspirovali hrou z roku 2013. Ale já bych radši uvítal jiné story, protože tohle klišé o tom, že zase hledá zesnulého otce, to už jsme tu opravdu měli. Dále mi vadila ta hrobka nebo co to bylo. Jde tu o to, že na jednu stranu Vám to připomíná hru, ale na druhou stranu Vám některé kulisy tam budou připadat jako film AVP. Já bych dal solidní tři hvězdy.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Asi nikdy nějak nepochopím, proč má tento film tak nízké hodnocení. Jasně jsou tam občas nelogické věci a občas slabší CGI. Na druhou stranu mám pocit, že kdyby tohle bylo natočeno Nolanem, tak by všichni říkali, že to je masterpiece. No ale teď zpět k filmu.   Angelina Jolie je jako Lara Croft prostě dokonalá a musím říct, že i přiběh je dost dobrý, rozhodně lepší, jak ve druhém díle, kde mi to dost připomínalo Mission Impossible II. No ale pokud budeme hodnotit jenom tento film, tak si myslím, že se jedná o hodně slušný akčnák, který ačkoliv vychází z počítačové hry, tak dokáže jak překvapit, tak má i co nabídnout. Ano asi souhlasím, že se to dalo zpracovat i lépe a mohl pak být trhákem všech kin. Na druhou stranu osobně se radši podívám na tento film, než na nějaké “trháky kina” z dnešní doby…

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Nějak Vám nevím, ale tohle bylo snad stejně hrozné, jako nová trilogie SW. A to předchozí dva díly FZ byly vcelku pohodový filmový zážitek. To se tu, ale nějak vytratilo a ne a i tak kvůli absenci JD, ale spíše kvůli tomu, že ten vtip a myšlenka předchozích dílů se vytratila.    Možná to dělá ten děj, nebo zpracování, ale cely film jsem se nudil. Jako stopáž 2h a vlastně skoro 1h a 30 min jsem myslel, že se tam nic neděje. Co se týká Mads Mikkelsen, tak ten tu hraje skvěle, ale nestačí to. Johny Depp dával postavě jistou hravost, která dělala dosti zajímavou. Mads je spíše klidný taktických, ale ne hravý, což hodně pozměnilo charakter postavy.    Osobně dávám tomuto dílu dvě hvězdy a doufám, že další díl už nebude.

Vikingové (2013) (seriál)

Kdybych měl dělat žebříček nejlepších seriálů, tak na prvním místě by byly Peaky Blinders a hned na druhém Vikingové. Příběh je opravdu pozoruhodný s mnoha postavami, které se postupem času vyvíjí. Samozřejmě asi největší a i nezapomenutelná postava byl Ragnar.    A i když měl být seriál především o jeho synech, tak do 4 série jsme mohli vidět jeho postupný vývoj skrz jeho lásky, pomstu, až do doby mučedníka.  Což je asi hlavní zásluhou Travise Fimmela, který do této postavy vložil opravdu vše. Za celou dobu, co jsem sledoval seriál  mi jedna věc vadila. A to ne to, jak někteří říkají, že tam jsou nepřesnosti v kostýmech a v historii, ale to, že jsem si z celého seriálu oblíbil nejvíce Ragnara, Ivara a na posledním místě i Bjorna.   Co se týká jednotlivých sérii, tak malé výtky mám akorát ke čtvrté sérii, kdy jsem občas měl pocit, že CGI v pozadí při plavbě bylo dosti mizerné. To mi vsak nikterak nezkazilo zážitek. Co naopak kazilo někdy zážitek bylo chování některých postav a to hlavně ve třetí sérii. No ale komu tento seriál doporučit?   Rozhodně těm, kteří mají rádi Vikingy a nejsou zrovna fandové serialu Game of Thrones. Po trochu zdlouhavé začátku vás zde čeká velice pozoruhodná cesta plná zvratů a dobrodružství.

365 dní: Ten den (2022) odpad!

Porno, záběr na drahou erotickou pomůcku, porno, záběr na drahé lokace, porno, záběr na drahá auta a absolutně nesympatičtí herci a hudba. Tak to je vlastně ve zkratce celý film. Dějová linka nulová a to se stopáží 1h 50m. Nikdy jsem asi neviděl něco tak zbytečného. Vlastně ani nevím co k tomuhle psát víc. Prostě ODPAD!

Temný rytíř povstal (2012)

Nolane prosím už nepokračuj!!! Jako tohle bylo snad ještě horší, jak předchozí díl. Opět nepřátelé padají dřív, než je Batman praští, po úderu bez krve, opět nemožný Batmanův oblek a Catwomen, která působí spíš jak kdyby šla na molo a ne na loupež. Jako jinak je ten příběh zajímavý, ale jsou tu ta ale.  V originální verzi se střídá i obraz 16:9 VS 4:3. Většina scén je za denního světla, takže Batman pak ztrácí tu temnou stránku. Blake je tu taky kýčovitý, kde si pamatuje výraz Bruce z dětství a tudíž ví, že je Batman. Really Nolane??  A vlastně tu máme i kýčovité vyvrcholení. Kdy Batman je “zlomen” pak si hodí deset kliků a všichni hned víme, že to všechno vyhraje. Potom vyleze z jámy (doslova), ale vůbec nevíme, jak se v tak rekordním čase dostane zpět do Gothamu, nebo kdo ho tam dostal, když Alfréd je ve vyhnanství jako cele město atd…  Bane je tu stejně děsivý, asi jako modelka v Macdonaldu. Což je trochu smutné, protože Bane se mi líbil v této sérii víc, jak Joker. Co se týká samotného Batmana tak opět má ten nemožný kostým s minulého dílu a tunu hraček, které nejsou pomalu ani potřeba. Bat cave tu je přímo otřesná a dalo by se říct, že dokonce i nepraktická. To už byla lepší v předchozím díle, kde byla spíš praktická a jedná se jen o podzemní skrýš pod kontejnerem. Nevím, asi jsem odkojený na Burtonově verzi a na komiksech. Jako film jsem vlastně dokoukal jenom kvůli zakončení trilogie, ale jsem rád za Snyderovi verze a teď dokonce i za Reevese.

Temný rytíř (2008)

Nějak nechápu, v čem má být tento Batman tak skvělý. Nechápejte mne špatně, ale ten film má sice zajímavý příběh i kvalitní herce, ale to zpracování oh no no no. No co tu funguje a co tedy ne. Hudba je skvělá  a herecké výkony taky. Zpracování? No asi takhle. Joker který není vůbec děsivý. Jako pardon, ale poslouchat dvě hodiny hlášku “víš jak jsem přišel k těm jizvám?” Jako really? Když to řekl po třetí tak už jsem měl chuť ho proplesknout. Navíc jeho postava nedává smysl jako celý tenhle film. To jako vážně si cca 70 policistů nevšimne poldy, který má zjizvený obličej podobně, jako Joker?? Really?? A jak se odtamtud vůbec dostal? Bojové scény? No hlavou třísknete protivníkovi o sklo, stůl, zařadíte mu tužku o oka a nikde žádná krev. Protivníci padají dřív, než je Batman praští. Špatný střih, kde vidíte, že na jednom záběru drží Batman Jokera jinak než na druhém atd…   Nebo když Bruce jde do restaurace s balerínou a Joker sedí na pravé straně. Maroniho gorily ho odvádí do auta, ve kterém nikdo není a o střih dál dam je to face s pistolí. WTF? Jak se tam dostal? Navíc pokud vím, tak Gordon měl dceru Barbaru a ne syna. A Barman nezabíjí? Nebo spíše Nolanův Barman? Jen si spočítejte, kolik lidí zasáhl smrtelným úderem při bitvě, nebo kolik lidí bylo smrtelně zraněno při honičce atd. Co se týká obleku Batmana, tak to je stejný děs, jako v seriálu Gotham. No a takhle bychom mohli pokračovat dál. Opravdu nechápu, proč má tahle s*ačka tak dobré hodnocení…