Taxi (1998)

Nadýchaná atmosféra Marseille, jednoduchý príbeh s dobrými fórmi , milo tupí policajti ("...to vieš, so štvorkami na maturite ťa zoberú len k fízlom..."), nádherná Marion Cottilard ( ktorá na chvíľu ukáže bobra:-) a samozrejme dynamická kamera umocňujúca nadupané naháňačky - v protismere, cez medzery do ktorých sa nedá napchať. Európsky oddychový akčný film, ktorý nesklame, ale poteší. "Fotku! Fotku!":-)))

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Svište, marťania a komunisti. Je už starý, je už šedivý, ale stále rovnaký sekáč- Žáner nabral scifi formu a vyplatilo sa. Spielbergová dobrodružná-scifi-akčná jazda, pri ktorj som sa bavil od začiatku do konca. "Drop dead, com-red"

Postal (2007)

Smrtonosná chobotina natočená za nacistické zlato. Je to fest zlé, ale každá svastika má svoje opozitum. Hlavná devíza tohto kusu je príležitostný brutálny humor a absolútna politická nekorektnosť. Kde inde uvidíte hákové kríže na každom rohu, streľbu do detí a vozíčkárov, teroristov s depkou, černošského policajta vraždiaceho aziatov na semaforoch, či Ládina ruka v ruke s "W". Odpad si to odo mňa nezaslúži, teda dávam luxusné 2. Či sa ten film oplatí vidieť celý? Určite nie. Postačí nejaký z mnohých zostrihov na youtube. "I hate videogames!"

RoboCop 2 (1990)

Skoro rovnako úchylné ako Verhoevenova jednotka, no akcia je o kulinku slabšia. Dosť nechutné, dosť drsné (samovražední kyborgovia:-)) Prežitok konečných osemdesiatok. Spokojnosť a satisfakcia:-)

Tajná mise (1992)

"Tonight I get into some shit, the deep cover is my incognito tip...." podľa mňa najlepší Dukeov film

Persepolis (2007)

Podarený pohľad na svet, očami mladej Teheránčanky. Striedanie vtipných, drsných a tragických scén dokáže človeku spraviť náladu ako dúhu. Dobrá dráma, no aj čierna komédia: Rakúskym undergroundom počnúc a polmetrovým sopľom končiac, blee!. Tento film by sa mal premiateť v školách ako súčasť občianskej výchovy.

Gomez a Tavaréz (2003)

Akási francúzska odroda Miami Vice, ktorá celkom pobaví, no za niektoré dialógy by som zabíjal........