Russel Stevens mal smutné detstvo. Ako chlapec sa stal sa svedkom vraždy vlastného otca, narkomana, ktorý pod vplyvom drog prepadol obchod s alkoholom a postrelil predavača. Po dvadsiatich rokoch. Černošského policajného dôstojníka Russella Stevensa požiada šéf protidrogového oddelenia Gerald Carver o spoluprácu. Bude pracovať v utajení a jeho úlohou bude odhaliť distribučnú sieť kokaínu. Russel sa vždy držal od drog čo najďalej. Z tohoto dôvodu zvažuje atraktívnu Carverovu ponuku. I keď tuší, že jej prijatie bude najväčším omylom jeho života, nakoniec ju prijme. Vydá sa do sveta obchodníkov s narkotikami - spočiatku pôsobí ako obyčajný dealer na ulici, neskôr, keď si získa dôveru šéfa, prenikne i k obávanému Felixovi Barbosovi, mužovi, ktorého má usvedčiť. Spriatelí sa so židovským právnikom Davidom Jasonom, ktorý distribuuje syntetický kokaín. Ten plánuje nízkou cenou novej drogy vytlačiť z trhu konkurenciu. Russel sa potrebuje stať jeho partnerom, najskôr si však musí získať jeho dôveru. Situácia ho donúti vraždiť a ochutnať drogu... (oficiální text distributora)

Lacike

Zvláštny mix gangsterky a drámy. Film o policajtovi v utajení, ktorý prestáva vnímať hranice dobra a zla. Film, ktorý ukazuje, že skurumpované sú všetky strany, takže nakoniec držíte palce hlavnému antihrdinovi, aby vyjebal so všetkými. Je to rozhodne zaujímavý film. Videl som ho už asi tretí alebo štvrtýkrát. Ale nikdy ma úplne nestrhol. Na to to má také pomalé tempo. Fishburneova postava je skôr poľutovania hodná. Rovnako ako chudák právnik Jeffa Goldbluma, ktorý sa hrá na niečo viac ako je. No a všetci tí díleri sú necharizmatickí hnusní odpad. Celkovo to je taký hnusný depresívny film a aj záver neviem či mám považovať za happyend alebo či vyhralo zlo. Proste zvláštny film. 6/10. ()

Bauer

O Billu Dukeovi vím, že je skvělý herec ale to, že dokáže natočit vynikající krimithriller jsem vůbec netušil, až doposud, kdy jsem měl možnost zhlédnout tento výborný film!! Snímek má chytrý a zajímavý scénář. Laurence Fishburne a Jeff Goldblum vytvořili dvojku, která se k sobě hodí ale hlavně oba dva předvádějí excelentní výkon. Další z mnoha filmu od kterého jsem nečekal absolutně nic a byl jsem překvapen, co se z toho vyklubalo. Na tento film se kdykoliv s chutí podívám znovu, protože to stojí opravdu za to!! ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,639,799Tržby Celosvetovo $18,100,000║ Tak takýto nárez by som od pre mňa stále neznámeho režiséra ako Bill Duke nečakal, tohto človeka si pamätám hlavne vďaka filmu Predator, kde hral vojaka Maca ale že vie takto zručne točiť filmy, to by som fakt nečakal, lebo jeho Sestra v akcii 2 za moc nestála ale tento film je úplne iná káva. Na celej ploche filmu dokáže ťažiť aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu možné maximum a tak ma rozohraným príbehom pripútal že som to hltal od začiatku po samotný koniec. Dej ma mnoho príjemných zvratov, ktoré obohatia príbeh, správnu drsnosť, nevtieravú brutalitu a hlavne výborného Laurence Fishburna, ten sa tu stáva hlavným ťahúňom aj vďaka vnútornej premene jeho osobnosti počas celého deju. /95%/ ()

Martin741

Asi najlepsi film dnes uz herca nizsej svietivosti Billa Duke-a. Duke je tu ovsem za kamoerou, riesi take fajne veci ako praca protidrogoveho oddelenia /Duke mieri vysoko, hm/, distribucna drogova siet, obchodnici s drogami ...... fajn,e Morpheus, teda pardon, Laurence Fishburne sa snazi jaxa len da, tempo namakane, dialogy tiez ...... prosim viac takychto filmov : 77 % ()

ink flo

První polovinu se to tváří jako relativně tuctová rádoby cool záležitost s konstantním hip-hop podkladem o tajným policajtovi (Laurence Fishburne), kterej se zčuchne s právníkem napojeným na drogovou mafii (Jeff Goldlbum) aby spolu začali kuchtit designer drug náhradu kokainu. S tím, jak roste dilema hlavního hrdiny, který se díky deziluzi ze systému začne klonit na temnou stranu síly, tak to nabírá na zajímavosti a napínavosti. Potěšil nález jednoho samplu z legendárního alba Future Sound Of London - Dead Cities ("I ´ve killed a man, the man who looked like me") ()

• Ústredná rovnomenná skladba k filmu je pre históriu hip-hopu veľmi dôležitá, nakoľko sa jednalo o debutový sólo singel Dr. Dreho a zároveň úplne prvý debut Snoop Dogga. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo v auguste 1991 priamo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)