Umění tančit v dešti (2019)

Tak tohle mi bude chvilku ležet v hlavě. Mám rád auta, mám psa... Cílený film, co zabral. Pecka.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Čekal někdo od Justina Lina něco jiného? Obsah sice není tak zajímavý, nicméně zábava je to opravdu dobrá.

Star Trek - Aréna (1967) (epizoda)

Tak, opět poruším, co jsem plánoval. I tuto epizodu musím okomentovat. Ačkoli kostým gorna je samozřejmě vtipný, celkově má epizoda i svou hloubku. Jedna ze silnějších, ale popravdě, Shatner prostě utáhne hodně na svých bedrech. Opravdu to charisma má.

Star Trek - Rovnováha hrůzy (1966) (epizoda)

Já si řekl, že epizody zvlášť hodnotit nebudu, ale tahle mě nadchla. Budoucí představitel Spocova otce v roli Romulanského kapitána. Charisma tak z obou lodí jen čiší a tento souboj byl opravdu skvěle představen. Jedna z nejlepších epizod.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Jako jo, dobrý. Ale je už vcelku trapný, jak jsou vždycky jiné lodě o tolik silnější. Tady ani dva proti jednomu nepomohlo. V tomto ohledu, zlatá Stargate.

Umění sebeobrany (2019)

Zajímavé? Jistě. Vtipné? Moc ne. Divné? Hodně. Nudné? Jo, docela jo.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Ono to není tak hrozné, jak se tvrdí. Je to celkem vtipné a i něco k zamyšlení se najde. Ale nevysvětlená mytologie to trochu podráží. Nicméně trojice Kirk, Spock, Bones mě stejně donutila ke čtvrté hvězdě.

Star Trek VII: Generace (1994)

Ačkoliv jsem vyrůstal na Nové generaci, stará posádka je lepší. A v duetu Kirk a Pickard, jakkoli jsou nesrovnatelní svými charaktery, pro mě prostě vyhrává Kirk. I za něj, dávám pět. Ale mohl odejít lépe. Mnohem lépe.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Další super díl. Nikdy jsem nebyl zarytý trekie. Znal jsem z dětství Novou generaci a na kazetě jsem měl Khanův hněv. Teď sjíždím postupně filmy a počítám, že se pustím nakonec i do původního seriálu. Protože přes kolísavou kvalitu, ty dobré okamžiky za to stojí.