Alcatraz (2012) (seriál)

Všechno je tam až příliš rychlé, ale tajemství návratu vězňů nás pořád láká k dalšímu dílu. Hodnocení si nechám až po celé sérii. ....Po sedmém dílu musím říct, že mě seriál pohltil. Tajemství Alcatrazu mě zajímá ...***** ... Tak díl desátý a já zůstávám u pěti. Mě se to strašně líbí.

Jeden musí z kola ven (2011)

Přehlídka atmosférických pohledů kamery, reálná podoba a herecká západka do dveří filmových labužníků. Hlavně Oldman. Je vynikající v každém detailu obličeje.

50/50 (2011)

Víc než o čemkoli je tento film o opravdové rodičovské lásce, spříznění milenců, soudržnosti a hlavně přátelství. Všechno obalené do příběhu o jedné hnusné zkušenosti. Seth Rogen hraje zase magora, ale hraje dobře. Joseph Gordon-Levitt je skvělý herec a vůbec obsazení tohoto filmu je tak příjemné, že vás prostě nemůže minout. Plus jsem rád za Anjelicu "Morticia Addams" Huston.

Válečný kůň (2011)

Naivní, idealistické, prvoplánovité, melancholické. A nádherné. Několikrát během filmu se mi draly slzy do očí. Steven nám kombinuje statické pohledy a dialogy filmů blízkých našemu mládí s jeho zmodernizovaným pohledem na akční části. Fantastická limonáda.

Vánoce s velkým V (2011)

V době Vánoc funkční nízkorozpočťák. Mimo Vánoce už moc nenadchne.

Ocelová pěst (2011)

Párádní filmeček na odreagování. Z robotů jsem nadšen, z konce trochu dojat, z filmu mám tak dobrý pocit, že se to ani nedá popsat.

Merlin (2008) (seriál)

!!!OBSAHUJE SPOILER!!! ... Teenagerské po všech stránkách, ale zase čtyřicetiletí se moc na seriály nedívají. Nehorázné znásilnění legendy ve všech směrech. Ze začátku jsem plival síru, jak mě štvalo, že si z mé nejoblíbenější legendy dělají prdel a motají do toho nakonec všechno a vaří guláš, který má odpornou příchuť. ALE ... nakonec je to sranda, je to docela hezky natočené, jsou tam sympatické postavy (díky sympatickým hercům) a dokázalo mě to vtáhnout, že jsem se těšil na další díl. Vypnout, neporovnávat, nekecat, občas se zasmát pubertálně laděným vtípkům a určitě si to užijete. Vždyť Buffy není o moc lepší...HMMM ...poslední série nakopává všechnu snahu o odlehčení. Náhod už je příliš, tupost nezná hranic a když už nevíme jak to ukončit, buďme co nejvíce patetičtí. Takže poté, co 4 série předtím znásilňujeme legendu, to ukončíme tak jak máme a to nijak velkolepě. Nakonec všechny pozabíjíme a řídíme se, v rámci možností tedy, legendou. Šíleně okoukané přenesení do současnosti a máme tu seriálové zklamání roku 2012. Ten konec i po letech pálí mezi prsty. Scenáristé byli marní.

Merlin (1998) (TV film)

Ačkoli pozměněná a upravená, pro mě osobně nejlepší verze legendy. Sam Neill určitě v roli moudrého a téměř vždy vyrovnaného Merlina vynikající. Na televizní film je to opravdu skvělé i dnes a to i po trikové stránce, vzhledem k roku vzniku.

Velká vánoční jízda (2011)

Máme s kamarády takovou hezkou tradici. Každý Štědrý den dopoledne jdeme na vánoční promítání do kina. Tento rok jsme byli na Velké vánoční jízdě, rok předtím na Snyderových Sovích strážcích, rok předtím ...ha už si ani nevzpomínám. Ale rok 2011 bylo promítání super. Velice povedená a místy hodně nahláškovaná vánoční komedie. Všechny Vánoční filmy si musím poznačit. VV

Gladiátor (2000)

Ten film je i poněkolikátém skouknutí famózní a dokonalý.