Bohemian Rhapsody (2018)

Jako, on je to v podstatě ničím výjimečný životopisný film. Takových už byla spousta. Ničím nevyčnívá. Ničím, kromě muziky. Ničím, kromě toho, o kom ten životopis je. A právě díky té hudbě je to super. Ale!!!... Díky ohlasům jsem očekával, že tento film bude výjimečný. Ale to se nekoná. Vlastně i režie je vcelku rutinní. A hlavně to je jako spousta jiných životopisných filmů, nedozvěděl jsem se skoro nic o kapele, ale mraky o Freddie Mercurym ( to nejhorší si nechali pro sebe). Je to prostě dobrý životopisný film, jakých je dost. Výjimečnost v tom nevidím a právě kvůli tomuto nadhodnocení davem, já dávám čtyři. Tři za hudbu, jedna za vše ostatní. Kdyby to nebyl davový boom, dal bych pět. A dodávám jen... Fincher točí prostě lepší životopisy. Tady chyběl detail, tady chyběla duše. Popravdě jsem se chvilkami i nudil... Nevím co dodat... Prostě to není to, co bych chtěl a chybí tomu punc pravdy.

24 hodin života (2017)

Opět podhodnocené. A přitom parádní filmařina. Dobré obsazení, bez zbytečné digitalizace, opravdu hodně dobrá režie. Za mě určitě jen dobře. Rozhodně to není žádné béčko, jak někteří ze zdejší pseudoelity avizují. Je to kus kvalitní filmařiny.

Bumblebee (2018)

Něco mi tam chybělo.

Aquaman (2018)

Ronon Dex z Atlantidy se stal králem Atlantidy. A já si to moc užil.

Inrang (2018)

Něco mi tam chybělo, nevím ani přesně co. Ale akce byla docela nářez.

Venom (2018)

Pomalý rozjezd a urychlený konec, no ale pořád se něco dělo. Venom zaválel.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Dobré, opravdu krásně natočené. Scénář oproti jiným dílům docela předvídatelný a přímočarý, ale budiž. Nakonec tento film doplácí na to, že nenabízí nic nového. Ti dinosauři samotní prostě už nezaujmou. Nějak se zapomíná, že Jurský Park byl prostě revoluční.

Alfa (2018)

Málo propracované ( a i poměrně vtipně rychlé a místy i vtipně vtipné) sbližování s vlkem to vyloženě kazí. Digitál je takový hodně zvláštní a v některých místech až zaostalý a příliš "herní". Emočně je to také nedotažené. Čekal jsem mnohem více. Přesto všechno, díky některým momentům si to možná někdy pustím znovu.

Solo: Star Wars Story (2018)

Víte, že to jsou Hvězdné Války, ale necítíte Hvězdné Války. A to je moc důležité. Má to skvělé momenty a jako samostatný film by to fungovalo, ale Lucasův styl je fuč a to je zlé. Alespoň, že Howard je dobrý řemeslník a šťávu to díky tomu má.