Anděl smrti (1998)

Námět připomíná epizodu ze Supernatural, atmosféra zase ty temnější díly Akt X. Čekal jsem temnou krimi a dostal jsou spíše fantasy s dost béčkovým scénářem. Zpracování je ale dost na úrovni, temná atmosféra je fajn a Denzel Washington ve své klasické roli dobráckého poldy možná neohromí, ale za to určitě potěší.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Podobně o ničem jako jednička, ale má to sem tam docela fajn decentní seksi scény, režijně je to docela ukočírované a hádám, že ty předramatizované cringeworthy dialogy mají svůj původ především v předloze. Do trapnosti to tedy vyloženě nesklouzává, ale občas to nechtěně komediální přeci jen je a to především kvůli puritánské formě, s jakou je daná tématika předkládána. Jako romantika to sice docela funguje, ale chemie mezi herci není kdovíjak výrazná. Je to až tak vyumělkované, až jim to člověk prostě nežere.

Noc v Roxbury (1998)

Hvězdu za hudbu. Jinak to bylo utrpení sledovat. Zoufale nevtipné a nudné.

Santa je pořád úchyl (2016)

Je to teda ještě debilnější a nechutnější jak jednička, ale nějakým (asi vánočním) zázrakem mě to zase bavilo. Může za to hlavně Billy Bob Thornton, ten je pořád skvělej a celej film na jeho cynické póze víceméně stojí. Vtipy sice moc inteligence nepobraly, ale jsou docela vtipné, ale pravda je, že v mnoha ohledech jde film až moc přes čáru. Kathy Bates je tu fakt dost odpudivá. Slabší 3*.

Příběh kmotra (2013)

Vetchý v hlavní roli je super, ale film jak takový je scenáristicky příliš zkratkovitý, nedotažený a klouže hodně po povrchu. Filmařský ovšem velmi dobré, klipovité často kritizované prostřihy ani tak nevadí a je tam cítit velká inspirace režií Tonyho Scotta.

Volný pád (1993)

Popravdě jsem od Volného pádu zas tak moc nečekal, ale dostal jsem dost zábavný thriller. Michael Douglas je parádně děsivě sympatický psychopat (ač to zní celé jako oxymóron) a celá první polovina filmu nesoucí se v sarkastické, někdy až skoro komediální vlně, je vlastně dost trefná (scéna v Whammy Burgeru). Ani zbytek filmu v ničem nezaostává, ovšem nese se už spíše v klasické thrillerové rovině. Finále super a Robert Duvall je nejsympatičtější polda široko daleko.

Logan: Wolverine (2017)

Syrová a nemilosrdná rozlučka s jedním z neikoničtějších superhrdinů, dá-li se Wolverine tak nazvat. Hugh Jackman dává do svého Logana všechno, Dafne Keen je příjemným překvapením a celé se to nese v relativně komorním a přímočarém, ale stále hodně adrenalinovém duchu, což je fajn změna po všech těch překombinovaných a přebarvičkovaných X-Menech z posledních let. A Rkový rating tomu vyloženě svědčí. X-Men Origins ale z mého pohledu zůstal nepřekonán.

THX 1138 (1971)

Velice mě překvapil hodně nadčasový vizuál navozující hutnou orwellovskou atmosféru prostředí dystopické budoucnosti, kterou paradoxně kazí některé nezapadající zastaralé CGI scény přidané v Director's Cut edici z roku 2004. Film působí dostatečně divně, ale zároveň ne natolik, aby nedokázal pohltit. Problém vidím spíš v tom, že je THX 1138 film až příliš nedějový, ústřední postavy neosobní (což byl tentokrát asi i záměr) a i přes kratší stopáž má velké problémy udržet si tempo. Prostě takový ten nešvar starých filmů.

6 Years (2015)

Jednoduchý film, který asi i docela věrně zobrazuje dlouholetý do háje jdoucí vztah. Problém je, že obsahově to vlastně nic moc navíc nenabízí. Herci sice hrají slušně, ale jejich role jsou otravné a obzvlášť Farmiga s tím nekonečným šmátráním se ve vlasech a afektovanými hysterickými záchvaty působila, že ji je minimálně o 5 let míň, než by její postavě mělo být. Přesto, jako celek asi docela koukatelný, ale nijak zvlášť obohacující film.

Eyewitness (2016) (seriál)

Pro krimi minisérie mám slabost a tahle slibovala seveřany inspirovaný příběh v atmosférickém prostředí amerického vidlákova. Nakonec je to ale ze 2/3 rodinné drama a gay vztahovka a krimi zápletka hraje mnohem menší roli, než jsem od seriálu očekával. V zásadě je celá krimi zápletka strašně jednoduchá a děj moc netáhne. A i k postavám jsem po celou dobu přistupoval spíše neutrálně. Ne že by byly vyloženě nesympatické, ale osobně mě nijak zvlášť neoslovily a to včetně záporáka, který byl tak trochu promarněnou příležitostí. Nicméně je to atmosférické, místy docela napínavé a po těch 10 epizod si to drží slušné tempo. Finále je překvapivě uspokojující a seriál se dá tedy považovat za velice dobře uzavřený.