Po sexu (2007)

Ryze televizně natočená, ale místy docela zábavná konverzační komedie. 8 různých povídek, které jsou kvalitativně poměrně vyrovnané (byť jen spíše průměrné až lehce nadprůměrné), ale každému sedne něco jiného a jako celek to v hlavě asi moc neutkví.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Filmařsky odzbrojující thriller, který diváka zavede do špinavého mexicko-amerického pohraničí. Jednoduchá, ale originálně zpracovaná, myšlenka a film tahající napětí z každého záběru. Pomalé tempo tomu rozhodně svědčí, minimalistické bubnování podbarvující celý je 100% působivé a vyloženě účelně použité.

Příchozí (2016)

Skvělá myšlenka, takřka dokonalá filmařina a za zmínku rozhodně stojí paradní a hodně atypický soundtrack. Bez debat film roku! Komentář doplním, až ve mě film dorezonuje. edit: 11.11.2021 - Je to prostě mrda.

The Well (2014)

Zavádějící plakát. A to hodně. Ve skutečnosti je to taková variace na německé Hell. Sympatická hlavní hrdinka, dobrá režie i kamera, do poslední chvíle poměrně reálně působící děj soustředící se na survival prvek a interakci mezi postavami, občas je to zatraceně napínavé (skvělá hudba) a vzhledem k tématice i mírně vyčerpávající (při sledování jsem vděčně žužlal hrdlo lahve s minerálkou). Pro podobná komorní a na nic si nehrající postapa mám slabost a The Well jim rozhodně nedělá ostudu. Buď to a nebo jde můj filmovej vkus těžce do háje...

Templář (2011)

Solidní gorefest, dobré obsazení a parádní atmosféra hnusného, špinavého a krvavého středověku vs. trochu nezáživný příběh a viditelná lacinost. Nicméně ty boje jsou fakt dost dobré a kdyby je nekazil místy nepřehledný střih, mohly být ještě lepší. Pro fandy středověkých béčkových rubaček jako dělané.

Úkryt (2011)

Psychologický teror a pro mě ten opravdový horor. Film, který zpočátku lehce znepokojuje, posléze mocně napíná a nakonec diváka vymáchá v nejednoznačné louži šílenství, kdy do poslední chvíle není nic pořádně jasné. Závěr může zprvu působit naprosto nevhodně, ale po krátkém zamyšlení nad možnými interpretacemi je vlastně dokonalou tečkou.

Půlnoční dítě (2016)

Zvláštní kříženec festivalové road-movie a osmdesátkové sci-fi, který bohužel velkou část stopáže dokáže uspat aby v závěru příjemně překvapil. Ale celkově film pro mě s tak trochu zabitým potenciálem. Místo atraktivní sci-fi roviny, která se ukáže jen na konci, se velkou část filmu poměrně nezáživně utíká/ujíždí. Obrazově je to dobré, atmosférické, místy skoro až artové. Potenciál to mělo ale rozhodně větší.

Morgan (2016)

Horor? Nah. Ale je to slušný sci-fi thriller, který je průhledný až hanba. Filmařsky ovšem solidní, temné filtry a celkový vizuál je super. Pointu jsem ale odtušil už zhruba v polovině filmu, protože není nikterak originální.

Stone of Destiny (2008)

Filmy o Skotech já můžu a Stone of Destiny je esencí toho, co mám na této zemi tak rád. Krásná krajina, sympatické svérázné postavičky a líbivá folková hudba. Příběhově je to velmi jednoduchá komedie, která ale vystihuje skotského ducha. Není to nic, z čeho bych se za břicho popadal, je to spíše televizně působící film, ale je to maximálně pohodové a trochu i sentimentální.

Continuum (2012) (seriál)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Začátek je vskutku rozpačitý. Úvod v budoucnosti fajn, cesta do minulosti taktéž, ale od té doby jako kdyby seriál zamrznul a celou sérii se řeší jen nahánění několika teroristů, kteří se snaží o bůhvíco, zanechávají za sebou akorát bordel a hlavní hrdinka po nich pátrá skoro klasickým case-of-the-week stylem. Divák o teroristech pořádně nic neví a je to trochu nuda. Ony celkově hlavní postavy jsou takové dost nerozvedené včetně hlavní hrdinky, kterou osvětlí alespoň těch několik flashbacků (resp. flashforwardů) do osobního života před cestou do minulosti/současnosti. Naštěstí děj se pomalu vyvíjí a v závěru série slušně vygraduje. Poslední dvojice epizod je přesně to, co jsem od seriálu od začátku očekával a hlavně vysvětlí motivace, které byly po celou dobu kdoví proč skryty. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Už od začátku mnohem cílevědomější a propracovanější řada budující si linky dlouho dopředu a divák má pocit, že mají tvůrci všechno promyšlené na několik sérií. Tempo by ovšem mohlo být o něco rychlejší, některé momenty působí trochu natahovaně, ale závěrečná hrstka epizod je zase vysoko nad průměrem a připravuje na pěknej maglajz, který pravděpodobně v nové sérii nastane. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Potěšující je především to, že třetí série nejenže drží laťku, ale má i nadále vzestupnou tendenci. Situace se začíná měnit, spojenectví rozpadat. Konečně přichází dlouho očekávané hrátky s časem a seriál je o pořádný kus zábavnější. Občas je to až moc Liber8 sem, Liber8 tam a seriálu by nezaškodil větší rozlet co se týče ústřední zápletky, ale závěr série i tak ukazuje, že nás pravděpodobně čeká parádní závěrečná jízda. Našlápnuto k tomu totiž mají tvůrci solidně a kanadský Vancouver jakožto hlavní místo dění pořád působí velmi svěže. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Do konce zbývá 6 epizod, potenciál s koncem minulé řady narostl. A ač mám neustále pocit, že z toho všeho šlo vytřískat mnohem víc, poslední série se povedla. První tři díly jsou spíše pomalejší rázu, ale druhá trojice epizod je jedna velká akční honička. Co mě ale nejvíce potěšilo je závěr. Jasně, ten je už tradičně trochu uspěchaný, ale je emotivní, dává smysl a hlavně: JE TAM, čehož si nesmírně cením. Continuum byl od začátku trochu rozpačitý seriálový počin, ale má své osobní kouzlo, které se na povrch dere až o něco později. Do TOPky se v mém případě nezařadí a pravděpodobně si ho ani znova nepustím, ale podíval jsem se na něj rád. Především díky postavám ta cesta za to stála! Hodnocení série: 4/5