Čtyřicítka na krku (2012)

Film pro trošku jinou cílovou skupinu než jsem já, protože jsem se v tomhle naštěstí ještě neviděl a dvě dekády ještě snad ani neuvidím. Na Judda Apatowa překvapivě málo vtipu a více dramatu a rodinného moralizování. Nějaká ta pravda tam asi bude, ale to nezachrání naprosto nezajímavý scénář, který zabavit na celých (a notně přestřelených) 138 minut nedokáže. Leslie Mann v tomhle filmu působí poměrně nesympaticky, Paul Rudd mě taky moc nenadchl. Zachraňuje to dvojka Megan Fox a Megan Fox. Dvojka... you know. A taky malé cameo Jasona Segela. Ovšem palec dolů (a hvězdu) za trapné vyspoilovaní finále Lost.

Klondike (2014) (seriál)

Na televizní dílo velmi zdařilá výprava, ovšem radši bych Klondike ve formě jednoho filmu. Občas je to poměrně roztahané a snaha o reálnost je spíše ku škodě. Scénáristicky to působilo poměrně chudě, málo vykonstruovaně a mnohé události se děly náhodou (ale je to od Discovery, takže to beru). Naopak herecky je to více než slušné, postavy jsou dostatečně zajímavé, jen občas trochu černobílé. Hodně brzy víme kdo je a kdo není záporák. Do úplné spokojenosti mi tam něco chybělo.

3 dny na zabití (2014)

Hodně zajímavé spojení rodinné dramedy a špionážního thrilleru se stále silně charismatickým Kevinem Costnerem a do-krásy-rostoucí Hailee Steinfeld. Filmy Luca Bessona mám poměrně rád, divák si u nich příjemně odpočine a nejinak to je i u 3 Days to Kill. Ta troška akce, co tam je, je efektní, dynamická a přesně taková, že mi až bylo líto, že ji nebylo více.

Veronica Marsová (2014)

Zakončující film pro fandy seriálu. Funguje asi tak, jako Serenity pro Firefly. Samostatně koukatelný, ale jen fandové ho dokáží naplno docenit. Samotný děj je totiž je jednou delší epizodou seriálu, nutno podotknout že poněkud drsnější a nebezpečnější. Příznivcům seriálu však záleží především na postavách, se kterými žili celé předchozí tři série a v tomto směru je celovečerák naprosto uspokojující. Všechny důležité linky působí zakončeně a tvůrci si nechali nenápadně otevřené dveře pro případné pokračování.

Pompeje (2014)

I přes jednoduchoučký scénář a jistou umělost díky předigitalizovanému vizuálu jsou pro mě Pompeje překvapivě hodně zábavným snímkem. Na Emily Browning se dobře kouká, Jack Bauer jako záporák má nepopiratelné charisma, dokonce na nás vykoukne Trinity a Jon Snow jim to nijak zvlášť nekazí. Pompeje se moc seriózně brát nedají, ale jako výpravný hollywoodský akčňák to funguje více než dobře. A navíc to má nádhernou hudbu, takže jde u mě jakákoli objektivita stranou.

NON-STOP (2014)

Škoda toho ne moc povedeného vyústění. Non-Stop totiž mohl být s přehledem akčňákem roku. První půlka je hodně napínavá, Liam Neeson ve své klasické poloze hraje o sto šest, výborné SMS přestřelky, dynamický střih. Konec na mě však působil dost odflákle a od tak poctivě budovaného napětí bych čekal chytře vypointovaný závěr.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Výborný herecký koncert nejen Jacka Nicholsona, ale i všech pacientů psychiatrické léčebny včetně ďábelské mrchy "Velké sestry" v podání Louise Fletcher. One Flew Over the Cuckoo's Nest je jeden z mála takto starých filmů, který působí po těch letech stále svěže. Dokáže být vtipný, ale zároveň hodně smutný, negativně, ale i pozitivně naladěný. Miloš Forman zabodoval.

Zkurvená noc (2003)

Skládačkový film, který je ale skládačkový jen na efekt. Spíše než o komplexní příběh, kdy do sebe zapadají jednotlivé střípky, se jedná o černohumornou nahláškovanou blbinku bez výraznější pointy. Pobaví, ale je to výrazně slabší než obdobné filmy.

Já, Frankenstein (2014)

Neuvěřitelné kolik hereckých hvězd se dostalo do téhle amatérsky natočené předigitalizované hovadiny. Prvoplánová radoby cool rubačka bez jediného zajímavého nápadu či zábavné scény a především promarněná příležitost. Frankenstein je totiž naprosto nepodstatná postava.

Vlk z Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street je krásnou ukázkou toho, že kapitalismus nemusí být vždycky zrovna to nejlepší. Hlavní postavy jsou parta nenasytnejch zmrdů a chvíli jsem se obával, že mi kvůli tomu k srdci nepřirostou a budu se nudit. Opak je ale pravdou. Celé tři hodiny jsem se skvěle bavil - lví podíl na tom měl samozřejmě Leonardo DiCaprio, jehož herecký talent mě nepřestává udivovat. Hodně zábavné bylo i cameo Matthewa McConaugheyho. Satirické pojetí filmu mi vyloženě sedlo, film skvěle přebíhá mezi černou komedii a drsným dramatem. Sell me this pen.