Sopka (1997)

Katastrofické filmy mám rád, ale jejich problémem často bývá to, že jsou to po většinou strašný sra*ky. Naštěstí Volcano patří mezi ty lepší. Je to klasická rodinná podívaná s naprosto typickým směřováním děje, vtipnými hláškami, rádoby dojemnými scénami a absotutním happy endem. Herecké výkony jsou celkem standartní, hudba vkusná a díky krátké stopáži to hezky rychle uteče. Nicméně Dante's Peak s Brosnanem je mnohem, mnohem lepší.

X-Men: První třída (2011)

Wolverine se mi líbil o dost více, avšak First Class je kvalitou i tak hodně vysoko. Na klasický blockbuster je to celkem inteligentní, akce je kulervoucí a story hezky doplňuje veškeré nejasnosti. Malé, ale hodně úderné cameo Wolverina neskutečně potěšilo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Čekal jsem dost. V předchozích dílech jsem si Wolverina přeci jen oblíbil, ale že bude tohle pokračování takovejhle nářez, to jsem opravdu nečekal! Od první minuty je z filmu cítit, že jsme o úroveň výše. Počínaje perfektní technickou stránkou, konče scénářem, dialogy a perfektně napsanou postavou Logana. Film má rovněž docela silné momenty a hlavně konec, jenž plynule navazuje na původní trilogii.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Mnohem efektnější a citově prázdnější, nicméně hodně zábavné pokračování. Zejména poslední půlhodinka mě přinutila přihodit jednu hvězdu, protože takhle zábavný závěr díky efektům jsem už dlouho nezažil. Příběhově je to už slabší, herecky naopak snad ještě lepší než kdy dřív. Hodně potěšila přítomnost Ellen Page, jejíž role Kitty by klidně mohla mít ještě větší slovo. Dříve jsem si toho moc nevšímal, ale tentokrát mi hodně vadila nulová přítomnost krve. Neříkám, že by měly ze všech cákat litry krve, ale u takové řeže, jako byla v závěru filmu, to vypadalo až divně. Hodnotím čtyřmi hvězdami.

X-Men 2 (2003)

Velice slušné pokračování, které však první díl, alespoň z mého pohledu, nepřekonalo.

Rozpal mě, sakra (2011)

Pohodová komedie, jejíž největším problémem je právě ta hodně absurdní zápletka. Původně jsem dle názvu čekal absolutně něco jiného. Dostal jsem milou komedii o věčně nadržený holce, která je však oproti řáchandám ze Západu poměrně decentní a téma zpracovává neotřele. Navíc je na téma nahlíženo z pohledu něžného pohlaví, což rovněž není obvyklé. Herci jsou příjemní, zejména představitelka hlavní role je vskutku pěkná mladá herečka. Dále se mi dost líbila práce z kamerou a trochu syrovější filtry. Občasné záběry na severskou přírodu ve mě vzbudily touhu se tím směrem někdy v budoucnu vydat. Norsko je vskutku krásná země. Díky krátké stopáži film strašně rychle uteče, možná až moc.

X-Men (2000)

Od X-Menů jsem čekal další komiksárnu točenou na efekt a proto mě nehorázně překvapila vyspělost filmu. Postavy jsou výborně napsané, herecké výkony ucházející, scénář dostačující. Byl jsem rád, že se film nezaměřuje pouze na efektní akci, ale hlavní slovo mají postavy a jejich jednání. Celkově ale rozhodně velmi příjemné překvapení.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

O něco horší jak výborná trojka, ale stále hodně dobrý akčňák. Tentokrát mě zklamal nemastný neslaný scénář, naopak akce patří mezi to nejlepší z celé série. Zejména běh Dubaí s písečnou bouří v zádech byl nehorázně cool. Oproti trojce je i hudba méně výrazná, ale i tak Giacchino odvedl dobrou práci. Zasloužené 4*.

Krysař (2003)

Půl hvězdy za pěknou Landovu hudbu a půl hvězdy za dost dobrou práci s kamerou. Ale jinak je to bohužel strašná sračka. Nebyl jsem jediný, kdo při tom během vyučování podřimoval.

Mission: Impossible III (2006)

Po vesměs průměrných prvních dvou dílech je trojka o úroveň výše. Počínaje promyšleným, ale pochopitelným scénářem, konče výbornými hereckými výkony a bravurní technickou stránkou. V tomhle filmu funguje prakticky všechno. "Světelný hračička" Abrams dokázal mnohem více, než jsem čekal a Michael Giacchino opět potvrdil, že je mistr ve svém oboru. Pokud bude kvalita i nadále takto stoupat, těším se, co bude příště.