Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Jsem veliký fanda původní trilogie a i proto mě Reunion maximálně překvapilo. Po trošku vlažném rozjezdu divák dostane jednu z nejlepších teen komedií za poslední roky. Povedené vtipy, skvělá romantika a závěrečné poučky jsou tak trefné, že mi vůbec nevadily. Těch 160 korun za lístek rozhodně nelituju a plánuju si film určitě někdy zopakovat. Kéž by byla taková i jiná pokračování...

Hvězdný prach (2007)

Moc pěkný mix klasického pohádkového střihu a moderní fantasy. Herecké výkony jsou bez chybičky, výprava velkolepá a efekty velice slušné. Nicméně trochu mě vadil nevyvážený scénář a proto tomu těch 5 nedám. Takhle čistou lovestory jsem už dlouho neviděl. Hudba mi místy dost připomínala Pána prstenů, což vůbec není na škodu, protože je, co si budem povídat, nádherná.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Když jsem Stopaře viděl poprvé, nehorázně jsem se bavil a smál. Poté jsem si přečetl skvělou knižní předlohu. A poté jsem si znova pustil film a... přišel mi takový nemastný neslaný. Oproti knize je to hodně zkrácené, avšak stále napěchované vtipem. A minimálně kvůli dokonale natočené pasáži s vorvaněm a květináčem petunií doporučuju film zkouknout. Paradoxně se mi film líbil více s dabingem, než v původní verzi. V češtině je hlas vypravěče mnohem trefnější.

V cizí kůži (2011)

Komedie, kterou nahoru hodně táhne herecké obsazení, protože nebýt toho, byl by to vesměs průměrný film s nijak zvlášť promyšleným humorem. Zahrané je to ale výborně, navíc Olivia Wilde tu je zase nehorázná kočka, na kterou je radost pohledět.

Komisař Rex (1994) (seriál)

V dětství jsem tenhle seriál měl hodně rád a společně s Kobrou 11 ho sledoval vcelku pravidelně. Bohužel s odchodem Tobiase Morettiho (mimochodem hodně dojemný díl) už to ztratilo šťávu. Ústřední znělka je perfektní!

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Opět dost dobře zahrané, ale poněkud zbytečné pokračování. Některé epizody mi přišly jako jedna velká výplň, některé zase až moc depresivní. Nejlepší epizodou je rozhodně ta poslední, jež pojednává o soudu Kaspara a která je hlavně o trochu pozitivnější. Rozhodně doporučuji shlédnout a pátou hvězdu nedávám kvůli tomu, že by byla kvalita nižší. To rozhodně ne, avšak mám pocit, že je to trochu navíc. Každopádně víc takových snímků, už dlouho mě něco tak emocionálně nerozsekalo! Velké plus za přenádherný soundtrack.

Zkažená mládež (2007)

Klass je emocionální bomba. Po všech směrech dokonale natočené drama, vygradované do finiše, který ve mě bude rezonovat ještě hodně, hodně dlouho. Po celou dobu sledování ve mě bojovaly všechny možné pocity - od úzkosti až po strach či vztek. A v závěru jsem se jen zlomyslně usmíval a fandil oboum chlapcům. Je to výborně zahrané, autentické, velice drsné a nakonec i velice smutné. Ve výsledku mám pocit, že jsem byl svědkem jednoho z nejlepších filmů, co jsem měl tu čest zhlédnout a to i přesto, že některé charaktery a jejich chování bylo minimálně hodně přitažené za vlasy.

Mezi zdmi (2008)

Dávám čtyři hvězdy a to ne proto, že by to byl nějak dokonale natočený film, ale proto, že vše ve snímku obsažené je PRAVDA. A naše školství se tomuto až nesmírně podobá. Ačkoli tento snímek postrádá základní body pro natočení filmu (děj, gradace), přesto jsem ho sledoval se zaujetím a výsledný dojem je velice pozitivní.

Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie (2009)

Oproti debilní dvojce je Colombia alespoň koukatelné pokračování. Ve všech ohledech to je ale čistý průměr až podprůměr. Akce však byla tentokrát docela povedená.

Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Jestli osudy světa leží na takovýchle "elitních" jednotkách, tak to potěš koště, páč se první polovinu chovaj jak parta retardů. Druhá polovina je zase k uzoufání nudná. Prostředí KLDR je sice lákavé, ale scénář je neskutečně céčkový a nezajímavý. Herecké výkony naprosto zapomenutelné, akce šíleně nezáživná. Kameru nejspíš dostal na starosti někdo v posledním stádiu Parkinsona se snahou hrát si. Jinak nechápu proč tam je takové množství zpomalovaček, zrychlovaček a sekaček. Do toho tři prdele filtrů a tomu všemu vévodí rozlítaná kamera. Tohle teda ne. 1* za celkem zajímavé prostředí. S původním filmem to krom názvu nemá společného naprosto nic a tedy doporučuju ho ignorovat.