Projekt X (2012)

BEST FUCKIN' PARTY EVER! Project X je ve svý podstatě nehorázna kravina, ale ku*evsky zábavná kravina. Příznivci intelektuální zábavy si jistě rádi kopnou, ale ostatní se jistě budou skvěle bavit. Já se bavil fakt královsky a hezky z tepla postele s pivkem v ruce si tenhle nadupanej film užíval. Ten malej sráč, co tam všechny řachal do kulí absolutně neměl chybu, stejně tak závěrečné texty o osudech hrdinů. Rozhodně se ale nejedná o nějaké přelomové dílo, to rozhodně ne. Project X chce hlavně bavit a to se mu rozhodně daří. Ruku na srdce, kdo by takovou párty nechtěl zažít, že?

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Já si nemůžu pomoct, ale mě se dvojka líbila podstatně více. Zejména díky závěru, která prostě neměl chybu a u kterého jsem se fakt zasmál.

Okrsek 13 (2004)

Po všech směrech průměrný akčňák, který obzvláštňují jedině parkour kousky hlavního "hrdiny" a i ty díky rychlému střihu zaniknou. Průměrné je to i co se hereckých výkonů týče... A hudba? Strašná!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Spielbergovy filmy mám rád, rovněž mám rád roboty. Ale AI mi ne zcela sedlo. Technická stránka je super, ale film se strašně táhne a tentokrát ani citově vydírací scény na mě nijak zvlášť nepůsobily. Závěr byl hodně divnej, sice takovej pěknej - happy - ale tak nějak moc nedával smysl. Hvězdu navíc za to, jakou úctu chovám k režisérovi.

Jump street 21 (2012)

Po všech stránkách perfektní, nekompromisní a třeskutě zábavný komediální nářez. U mnoha scén jsem téměř brečel smíchy, romantická linka vytvořila takový ten příjemný úšklebek a závěrečná akce měla takové grády, za které by se nemusel stydět ani čirý akční film. Celý snímek je prošpikován trochu dementními, ale totálně kulervoucími hláškami a mnohými odkazy. Jonah Hill se z tlouštíka proměnil ve stylovýho poldu, Channing Tatum mu skvěle sekunduje. Na Brie Larson se zase příjemně kouká a chemie mezi ní a Hillem funguje na výbornou. Spolu s posledními Prcičkami je 21 Jump Street je prozatimní letošní komediální vrchol.

3 Idiots (2009)

AAL IZ WELL! Moje první setkání s indickou kinematografií a moje pocity jsou značně rozporuplné. Herecké obsazení je neskutečně příjemné, reálie rovněž. Spíše mám ale problém se samotným filmem, na kterém mi pár věcí vadilo. Přišel mi až moc přehnaný a tak celkově zvláštní - asi proto, že nejsem na indické filmy zvyklý. Nicméně má svoje silné momenty, díky kterým si ho určitě pamatovat budu. Nechám to na třech hvězdách - kdo ví, třeba Indům časem přijdu na chuť. /Po několika týdnech se mi film rozležel v hlavě a přihazuju další hvězdu. Jednoduše proto, že ve mě stále rezonuje. Zejména asi hlavně kvůli nádherným indickým písničkám.

Vyměřený čas (2011)

Po velmi dlouhé době sci-fi s hodně, ale opravdu hodně zajímavým nápadem. Škoda, ho nedokázal ještě trochu více využít, ale i tak nemám žádných větších výhrad. Zpočátku jsem byl trochu zmaten - zejména, když jsem zahlédl Olivii Wilde v roli matky Timberlakea, než mě došly souvislosti. Musel jsem se nad svými zvrácenými myšlenkami zasmát. Tísnivá atmosféra je tu na každém kroku. Opravdu jsem z filmu neměl dobrý pocit, v dobrém slova smyslu. Herecky je to bezchybně zahrané, Timberlake jakkoli je špatnej hudebník, je herec fakt skvělej. Armstrongův hudební koncert buduje atmosféru, díky nulové porci speciálních efektů je film až nepříjemně uvěřitelný. Snad jen ten závěr mohl být silnější, ale i tak jsem docela spokojený. Vlastně hodně spokojený, 5* mi přijde naprosto adekvátních.

Ghost Recon: Alpha (2012)

Pecka! Na to, že se pouze jedná o prolog ke hře je to fakt špičkový filmeček. Zejména co se technické stránky týče. Pocit z akce v mnohém předčil i mnohé americké trháky. V rámci žánru a typu filmu zasloužených pět hvězd!

Zaklínač (2002) (seriál)

Bohužel očekávané se stalo skutečností. Zaklínač očekávání rozhodně nenaplnil, ale na druhou stranu ani nijak výrazně neurazil. Největší chybu vidím v celkové nevýraznosti celé adaptace. Povídky byly vtipné, dojímavé, napínavé a tak celkově poutavé, což seriálu schází. Děj je povětšinou zoufale nevýrazný a kdybych nečetl knihy, nemyslím, že bych u toho vydržel. Avšak jsem to já, člověk, který se zachvěje i při vyslovení názvu a jmen jako Ciri, Nilfgaard, Scoia'tael, Skellige nebo třeba Marigold. Exteriéry musím pochválit - přesně tak jsem si plus mínus představoval prostředí, kde se děj knih odehrává, nicméně kostýmy a interiéry mě hodně zklamaly. Mám pocit, jako kdybych sledoval nějakou starou českou nízkorozpočtovou pohádku, než fantasy. Cintru jsem si vždy představoval jako honosný hrad a v seriálu to spíš vypadá jak Popelčin zámek skřížený s Dráculou. A co? Nepotřebuju vidět přenádhernou animaci, pouze by stačilo kdyby udělali adekvátní interiéry. A hradiště Zaklínačů Kaer Morhen zpracováno jako jeskyně? No wtf? Výběr herců je též dost zoufalý, jelikož nejsou vůbec vystihnuty jednotlivé charaktery. Zebrowski je ovšem jako Geralt z Rivie oproti zbytku hereckého ansáblu vybrán skvěle. Marigold už ale rozhodně není čarokrásný bard a děvkař, ale vypadá spíše jako ochlasta (i když je to jinak dost velkej sympaťák a má svůj zvláštní charakter). Yennefer, vonící po šeříku a angreštu, rozhodně není tak čarokrásná, jak je popisována v knize. Spíše naopak. A to mi neříkejte, že v Polsku nemaj pěkný baby!? Efekty jsou hodně podprůměrné, ale to rozhodně jako výtku neberu - prostě na to nebyly prachy. Každopádně ale když už dělám fantasy seriál, navíc podle takto kultovní předlohy, chtělo by to prostě mnohem, MNOHEM víc. Zaklínač se sice odehrává ve středověku, ale znalosti zdejších lidí v oblasti medicíny, patologie a mnoha dalších věd jsou téměř na úrovni moderní doby, což v seriálu rozhodně vidět není. A je tu hromada dalších věcí, které jsou špatně a nemyslím si, že by byl takový problém je udělat správně. Měl jsem pocit, že tvůrci seriálu viděli předlohu z hodně velké dálky a absolutně nedokázali pochopit a následně zobrazit pointu. Což je strašná škoda. Bohužel. Pokud ale přehlédnou nepodařenou adaptaci, je to dost dobře koukatelné fantasy. /edit: Po shlédnutí zbytku epizod zvyšuji na 3*. Kvalita se o kus zvýšila, ale tu třetí hvězdu uděluji hlavně za krásnou Marigoldovu baladu "Zapachnialo powiewem jesenia" v jedné z posledních dílů.

Všemocný (2011)

Výborná oddychová záležitost. Místo položky thiller bych spíš dosadil komedie. Není to vyloženě nějaká sranda, ale celej film se nese v hodně odlehčeném duchu. Bradley Cooper opět dokazuje, že má velké charisma. De Niro mu výborně sekunduje a já ve výsledku nemám výhrad. Pro mě je to za plný počet. DROBNÝ SPOILER: V závěru jsem čekal typicky nějakou zradu, avšak happy end mě protentokrát vskutku potěšil.