Óda na přírodu (2021)

První díl jako dobrovolná příprava ke zkoušce z ekologie lesa a musím říct, že ač většinu informací jsem znal, nadherné prostředí v kombinaci s příjemným komentářem mě chytly na celou dobu. Strašně příjemný a hezký dokument!

Metropolis (1927)

Myslím, že z dnešního pohledu se film hodnotit nedá, jak někdo přede mnou namítal. Mělo by se na něj nahlížet jako na jeden z prvních megafilmů, který je opravdu špičkově vytvořen. Ač to dnes není tak zábavné, je radost se na celé dílo koukat a sledovat tu odvedenou práci!

Vinnetou (1963)

Westerny, kovbojové, indiáni, divoký západ a kdesi cosi podobného absolutně není můj preferovaný styl a naopak mě tyhle filmy často nudí. Na Vinnetoua jsem se tak podíval jen proto, abych rozšířil svůj obecný přehled. Pro vyznavače tohoto žánru je to určitě nádherný film, minimálně krásná krajina, krásný příběh, v té době špičkově vytvořené (občas nějaká ta chybička, ale to vůbec nevadí). Pro mě, jak jsem řekl na začátku, trochu nuda, takže další díly s čistou duší vynechám, ale proti filmu jako takovém nic moc nemám. 80%!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ač byla jednička topová, dvojka celkem solidně navazuje a pokračuje v příjemném stylu ve všech aspektech. Zanechám tedy i zde 5*!

Sherlock Holmes (2009)

Velmi hezký udělaný film tak akorát na oddych - zábava, akce, detektivování, dobře zahrané, napsané i natočené... 5*!

Wednesday (2022) (seriál)

Za mě velmi povedený seriálek, celou dobu dost připomíná takový mix Harryho Pottera s Addamsovými, jak jsem zmínil u prvního dílu a tento dojem mi tedy zůstal po celý film. Myslím, že ve mě v menším měřítku zanechal to, co po zhlédnutí Harryho, tedy takový zvláštní vnitřní neklid a nutkání o ději stále přemýšlet. Skvěle zahraná Wednesday, možná i na nějaké to ocenění... obecně vše se mi ztvárněním a maskami docela líbilo. Možná jen strýc Fester a Gomez šli vybrat a vytvořit nějak lépe... ale to jen tak na okraj, abych nebyl jen pozitivní. Hudba skvělá, zápletky, které se různě propojují a vytváří nějaké to napětí také dobré, docela to i dávalo smysl, jen tedy někdy to bylo ve stylu "ať napíšu do scénáře cokoli, fungovat to v tomhle světě může"... Každopádně ale super zábava na jeden den nebo sérii večerů, rozhodně doporučuji!

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda)

První díl úvodní jak má být, zatím to trochu připomíná trochu Harryho Addamse ve škole divnolidí, ale rozjezd solidní!

Cujo, vzteklý pes (1983)

Tak taky to není kdovíjak geniální. Straaašně dlouhý úvod, 40 minut na uvedení do děje je podle mě hrozně moc v 90minutovém filmu. Nicméně musím uznat, že vzhledem k tomu že se děj odehrává na dvoře opraváře automobilů, tak zápletka dává jakž takž smysl. Po době covidu také víme, co může netopýr způsobit, takže v tomto ohledu dobré... 3* podle mě spravedlivé!

Jack Strong (2014)

Po jednom velmi špatném 80kovém hororu jsem si spravil chuť u tohoto historického dramatu. Neměl jsem velké očekávání, ale jsem velmi mile překvapen. Skvěle zpracované, budování napětí i styl vyprávění příběhu, závěr jsem už trochu očekával, ale až do posledních minut jsem si rozuzlením nebyl jistý. Skvělý!

Play Dead (1983)

Ať hledám, jak hledám, ani na to, že je to horor z 80. let, nemohu najít žádná pozitiva. Poměrně nuda od začátku až do konce, styl, že "zásadní" scéna = rozsekat záběr a zpomalit mi také nesedl. Námět docela hloupý, poměrně dost i chyb v natáčení mi přijde jako byly stíny mikrofonu apod. Možná že jsme se občas zasmáli, ale to je tak všechno... Není to u mě obvyklé, ale nad 1* asi nepůjdu...