The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Tak za mňa velké sklamanie. Jednoznačne ďalší prípad papania okadených koláčov jednoduchými luďmi. Takže kde začať? Tak trebarz výstavba scén. Hra mala úžasne zvládnutú atmosféru už od samého začiatku. Pokojná atmosféra sa po pár minútach zmenila šokom na čisté peklo. V tejto adaptácii sa 20 min všetci akože pomimo záberu tvária strašne démonicky a hrôzostrašne (to aby divák akože tušil že sa rúti niečo hrôzostrašné, bububu!) a hlavné postavy sa tvária že si to skoro akože nevšímaju. Okrem toho, že to pôsobí hrozne vypočítavo a prvoplánovo; vypadá to hrozne lacne a amatérsky. Smrdi to papierom a údernosť úvodu originálu to nedosahuje ani zďaleka. Ničomu nepomáha ani fakt že Sarah si zahrala herečka, kde bolo zjavne účelom castu splniť kvôty a nie či vie dobre hrať. Keď už sme u toho obsadenia, na moje prekvapenie mi ani nevadila Elie, sice tá herečka je škaredá jak noc a vôbec sa nepodobá; ale aspoň mi prišlo že vie hrať. Čo mi prišlo ale horšie bolo obsadenie Joela. Pascal je dobrý herec a snažil sa, lenže na postavu ktorú mal stvárniť sa vôbec nehodí. Original Joel už odzačiatku pôsobil že je to tipek ošlahaný životom. Pascal aj keď sa snaží a je dobrý, proste pôsobi neseriozne a tuctovo. Rozhodne sa mu nedá veriť, že je to ten ostrielany, vychcany tvrďák ako Joel. Takže čo nám ostáva? Výstavba scén? Nie, nie. Večšina stopáže vypada lacne štúdiovo, kamery vo večšine prípadov snímajú detaily postav aby sa ušetril budget. Takže neskôršia putovacia čásť epizody nema žiadny efekt. Divák si nevie vôbec urobiť predstavu v akom priestore sa vlastne postavy nachádzajú. Dajme tomu že u nejakej konverzačky by to ažtak nevadilo ale keď sa jedna o cestovanie; vnímam to ako velké sklamanie. Bohužial niekolkokrát za epizódu sa dostavil aj nechcený smiech, keď strašidelné scény mali zjavne pôsobiť inak ako pokus študentov strednej školy točiť drámu. Pri prve krvavej scéne som naozaj chvílu myslel, že ide skôr o paródiu. Ujo Neil ukážkovo dodrbal už druhú časť videohernej predlohy čo sa týka scenára a spracovania príbehu a už pri oznámeni že ide drbať aj seriál som vedel že bude zle. Nachvílu ma nahajpovali z nejakeho čudného dôvodu nafetované recenzie ale nakoniec sa zázrak nekoná. Hviezdička za niektorých hercov vo vedlajších rolách, ktorí sa snažili (naprkl. Joelov brat bol obsadený a zahratý super) a hviezdička za to že mam rád Last Of Us. Som zvedavý aká tragédia ma čaká v ďalších epizódach.

Duna (2021)

Osobne dufam, že Duna v kinach poriadne prepadne. Pretože ak sa máme do budúcnosti dočkať nového štandartu AAA filmov v rozbitom obraze, nevkusne monotonnej hudbe, 0 tempu s dlhymi tupymi pohladmi doprazdna, kontaktnymi subojmi ktore vypadaju skôr ako vzajomna chlapska maznacia predohra, ci vypravanim pribehu pôsobiacim ze to rezisera vlastne ani vypravat nebavi..... tak to potež tragedia.  Neuveritelne umely film. Uvodna expozicia je fajn a to som si hovoril že ta Duna nieje taka zla. No ked už sa ma začať niečo diať tradične sa to ako vždy, režiserovi rozpada v rukach. Tempo pribehu žiadne, sceny sterilne mrtve a postavy umieraju tak trapne že je vam to absolutne jedno. A nie nieje to televizorom ako sa tu radi vyhovaraju ,,profi kritici". TV je vysoka rada profesionalne nakalibrovana; videl som všetko aj v tme. Zvuk deto.  Za mna je to typicky priklad filmu kde niekto zobral super zaklad, spravil z toho hovno a zabalil to do jagaveho celofanu. Ano; ludia ten celofan miluju, prajem im to ale ak chce niekto niečo viac, toto nieje ten film.

Cherry (2021)

Ako len dôkladne opísať tento film.... Je to ako keď máte zápchu na zachode.  Zatlačíte no niekde na polceste sa to zasekne. A vy tlačíte a tlačíte a furt sa to nehýbe. No a po pooooooriadne dlhej dobe to konečne vypadne. A to je všetko

Pianista (2002)

Obejktivne by to bolo tak na 3 a pol hviezdičky.. hlavne za nudu a miestami sa to ťahalo jak sopel. Ale ta postupna, nenapadna premena okolia na život v pekle to celkom pekne vynahradili. Takychto filmov bolo natočenych už celkom dosť, aj to trocha lezie krkom; ale kedže je ešte stale bežné, že sa vždy najde nejaky debilko čo spochybnuje holokaust tak za mna určite viac takychto filmov. A povinne premietať na školach

Rodina na baterky (2021)

Predstavte si takeho kvalitneho, 48 ročného starého fotra. Pustite mu rihanu a do spomalovačky ho natačajte ako si uživa tu najúžasnejšiu pieseň na svete. Robí precítené oh oh zvuky. Skúmajte more jeho sádla plávajuceho po jeho pivnom bruchu. Ako sa schuťou hladi po hrudi a krúti tým huspeninovym zadkom. Tak, dúfam že už sa smejete; pretože Rodina na baterky z 90% spolieha na tento typ humoru. Zčasu načas sa trafia a fakt sa človek aj zasmeje, ale prevažne som sa fakt cítil len trápne. Aj preto, že som cely zhypovany ten film pustil večer v rodinnom kruhu. Áno vyslúžil som si kopu pohladov že či som kompletný. A uplne súhlasim. Za mna ten film fungoval jedine ked sa tam riešili aspon trošku seriozne temy, pripadne boli temnejšie scény. Plus boli tam fajn napady. A za to za mna slabšie tri hviezdy. Po tych samopotešeniach hlásiacich recenzentoch o pecke rozpravke som teda fakt sklamany.

Země nomádů (2020)

Ďalši film a ďalšia dilema.. nič sa tam celu dobu nedialo, ale neviem či je fer ten film za to odsudzovať keďže to bol isto zamer. Občas vyšlo samozrejme zčistajasna nejake to životne dojimave mudro akože na dojatie a zamyslenie. Pre mna to bola nuda ale miestami ked film zafungoval tak to chytilo peknu atmosferu, hlavne vďaka úžasnej hudbe; ta brutalne pomohla. Už som bol teda rozhodnuty pre mierne nadržujuce 4 hviezdičky ale potom som si spomenul na tie zbytočne; indie fetišisticke potreby zobrazovať Frances McDormand ako cika, kaka a perie špinave pradlo... nah, je to za 3.

Nikdo (2021)

No... dlho som vahal či 3 alebo 4 hviezdičky. Objektivne je to proste; hlupučke a priliž miestami nelogicke... na druhu stranu je to proste zábavné a vo svojej hluposti neuražajúce. Takže ak si človek chce odychnuť a zabaviť sa u niečoho jednoducheho; tento film to splňa dokonalo. Rozhodol som sa nakoniec pre ,,slabšie 4". Malo to ale podlamna naviac, stačilo vychytať par hovadin. A suhlasim; zaver bol hodne trapny. Neva :)

Otec (2020)

No dal som 4 hviezdičky z povinnosti ale brutalne ma to nudilo. Neviem, vykony dobre; natočene to je dobre ale pripadalo mi to ako pozerať 2 hodiny na hrnček s kavou.

Mortal Kombat (2021)

No ja neviem... neberte ma zle, že to bude chytre som važne nečakal... ale to čo je? :O Z primitivnej rubanice spravili čisteho Harry Pottera. Postavy miesto trenovania sa učia kuzliť a hlavny hrdina začne čarovať zlate tonfu :O Ved to sa museli citit debilne už pri natačani. Liu Kang cely film vypadal že ked dostane facku; rozplače sa. Raiden akoby mal ťažke dojazdy z matroša z Pentagonu. A tak by sa dalo pokračovať dalej.... čakal som poctivu a hlupu rubanicu; dostal som totalnu žumpu. Škoda. Dokonca som sa pokusil na doporučenie Pána Prasohmoty si narvat do prdele kaktus a pustit si Assvenžry.... mierne uspokojeny som sa opať vratil k Mortalu a naneštastie stále to iste. Stále miesto vidlackej, hlupej bojovky dostávam debilitu daleko pod úrovňou dobrého vkusu. Hviezdička za fajn intro a outro. Keby sa vystrihol film a začiatok s koncom sa mierne pozmenili a roztiahli na cely film vôbec by mi to nevadilo, určite by to bolo lepšie jak tato lobotomia. A hviezdička za to že to nieje šedy grc. Dal by som hviezdičku aj za miestami fajn napady ale na každy fajn napad prišli 2 totalne uražajuce kktiny. ................. ,,get over....fuck it"

Raya a drak (2021)

Predstavte si taku situaciu. Ste na moste s dcerou, ruti sa na Vas obrovsky mrak ktory Vas premeni na kamen. Nemozte utekat lebo mate ranenu nohu. Co urobite? Za A date 2 minutovy monolog a hodite dceru do vody aby sa zachranila. Alebo za B; usetrite si monolog a skocite aj s dcerou do vody aby ste sa zachranili obaja. Ak je Vasa odpoveda A, chodte do tejto rozpravky, nalezite si ju uzijete. Ak nieste vypatlany a volite B; radsej sa tomuto vyhnite, takych debilin bez hlavy päty je film plny a aj jeho samotna podstata z toho vychadza. Urazi Vas to. S priatelkou sme si po tejto lobotomii museli napravit chut a pustit si Není Kronk jako Kronk. Podarilo sa :)