Napoleon (2023)

Som nasrany.  Film 2h38min. Z toho sex a rodinné vzťahy a úchylky 2h10min. Bitka pri Slávkove 5min. Waterloo až 10min. Tak sme sa dozvedeli že Jozefínu obrábal pod stolom na stole pri krbe, a že Jozefínu obrábali keď bol v Egypte a Korzike, No a čírou náhodou bol pri tom najlepší vojvodca tisícročia ale to je nepodstatnejšie ako jeden pár natriasajúcich sa ciciek. Samozrejme Honorable mention černoši v novovekom Francúzku ako: Generál, poručík, šľachta pri korunovácii, miništranti pri korunovácii, vojaci atď. Proste z filmu vyplýva že sa snažil rozmnožiť a že bol pritom akýsi cisár a bol kdesi v Rusku či kde už ani neviem.....

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

niečo na štýl ready player one, dobre sa to pozeralo, uvoľňujúci film kde všetko skončilo dobre a šťastne pri či už viacej alebo menej drámy, aj také filmy musia byť a prídu niekedy vhod. mne sa film páčil dávam 5 hviezd

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

tri serie pozreté, dávam 5 hviezd, dotiahnuté do posledného detailu od kamery až po poslednú šnúrku na topánke Thomasa Shelbiho. Akcie sú fakt super, dej je tiež pekne zapletený ale vždy sa to rozuzlí, soundtrack je návykový ako máloktorí. Z titulkami to je najlepšie neviem či to preložili ale nebolo by to tak dobré, potom by človek nepočul tu legendárnu hlášku " In order of Peaky fookin blinders"

Rodina na baterky (2021)

je tam veľa kliše čo sa opakuje v každom animaku o rodine ako dospievanie, neporozumenie a na konci si rodina sadne a všetko v poriadku, ale nie je to otravne, je to pekne prehnane, dej, animácie, akcie ale v dobrom zmysle, jeden z mála animakov ktoré zvládne pozrieť aj rodič z deckom a nezblázni sa. Pobavil som sa na tej prehnanosti za mňa 5 hviezd

Spalovač mrtvol (1968)

na tie roky perfektný film svetovej úrovne, síce sa nestal mojím obľúbeným a ani mu nedávam 5 hviezd ale 5 hviezd dávam hereckému koncertu pána Hrušinského ktorý ma udivil tým že niekto kto dokáže hrať aj také komické role ako Švejk a potom zahrá úplne charizmaticky takúto bezcitnú postavu. Z nej nešiel ku koncu filmu ani strach ale aj čosi oveľa viacej, kamera je perfektná a tie monológy sú úplne tak správne ako sa na filmy tohto druhu filmu patrí ubíjajúce. 4 hviezdy pre film a 5 pre pána Hrušinského

Velký flám (1966)

bláznia Francúzka komédia, je to tak správne prehnane že je to aj vtipné, humor je tam veľmi jednoduchý no za to vtipný.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

film je celkom dobrí, ale osobne som musel preskakovať dialógy, sú neuveriteľne nudné, samotné akcie sú pecka, páčila sa mi ideológia že nákaze podliehajú aj zvieratá, vznik nákazy je fakt dobrí aj to ako sa rozširovala za to veľké plus. Na konci to skauti pekne rozbalia čo bolo super aj koniec je dobrí, ale film ma šmrnc len v niektorých momentoch ale je to pozerateľné tri solídne hviezdičky.

Vlak do Pusanu (2016)

Zaradujem to do kategórie najlepšie zombie filmy, dej je krutý ale nie je to len obyčajný film blabol, vynechám tu kritiku lebo vždy vie niekto okomentovať že a učeš bol zlý a sem a toto a mohli sa viacej snažiť!!!, zdržím sa toho, dojem je naozaj perfektný a rozhodne nestratíte čas keď si ho pozriete. Za mňa 5 hviezd, perfektne dielo ktoré prekročilo moje očakávania

#Žiju (2020)

veľmi dobrý film z prostredia apokalypsy, komu sa nepáčil tak nechápem čo by inšie čakal od apokaliptistického filmu. za mňa 5 hviezdičiek

Operace Entebbe (2018)

neviem čo to bol za film, ale furt som nevedel zistiť o čom je alebo z akej strany je film a keď už som si myslel že je to o operácii Entebbbe tak sa do toho nahrnul absolútne trápny tanec ktorý len vyrušoval diváka, prevzatie letiska po stránke akčnosti tiež nič moc, film bol neucelený, mal som pocit že je to politické, nie lebo politika tam bola skresaná, tak som mal pocit že je akčný k akcii došlo ale dávam jej 2/10, čakal som nijaké sa opretie sa o fakty keď ten film by mal byť o tom, ale ani to sa nestalo. 50 Percent keď pomyslím na to že tam nebol ten tanec na začiatku, pri operácii a na konci.