Vřískot 4 (2011)

A je to tu. Wes Craven sa vrátil k jednému zo svojich „dietok“ a servíruje opäť príbeh plný krvi a násilia. Konštatujem, že sa mu podaril nakrútiť horor v pôvodnom štýle, ktorý frčal v 90-tych rokoch. Dejovo nadväzuje uveriteľne na pôvodnú sériu, hororové prvky sú podobné ako v predchádzajúcich dieloch (nenechal sa pohltiť sériou Saw – veľké plus) a potešia aj známe postavy. Ide o starý dobrý Scream, ktorý predstavuje dôstojné pokračovanie úspešnej sérii. Nakoniec i tak zamrzí fakt, že takéto niečo v dnešnej dobe plnej postapokalyptických thrillerov a hororov bude pôsobiť u cieleného mladého publika ako hrubé retro.

Temný anděl (1990)

Dobrá spomienka na 80-te roky...na tie roky bezduchých, ale svojím spôsobom krásnych akčných béčkových filmov.

Divnej týpek (2009)

Musím položiť jednu otázku – Prečo sme stále zasypávaný takýmito kvázi komédiami, ktoré sa hrajú na to, že majú nejakú super pointu a zároveň sú strašne cool? Je tu vidieť strašný úpadok kinematografie... A to sú jediné pocity, ktoré tento film dokáže vyvolať.

Případ číslo 39 (2009)

Ďalší pokus o veľmi hustý horor s démonickou dievčinou. Po zhliadnutí, musím konštatovať, že to skončilo niekde v polke. Najväčší kameň úrazu okrem nedotiahnutého a na rýchlo ukončeného príbehu je výber hlavnej postavy. Renée Zellweger sa mi sem vôbec nehodí. Už od prvej minúty som mal pocit, že sa ocitla v ateliéroch, kde sa nakrúcalo čisto náhodou a keďže neprišla vybraná herečka, nechali si aj ju. Je strašne nevierohodná, pôsobí tu ako päsť na oko. Hodila by sa sem len v podobnej role akú mala Drew Barrymore vo Vrieskotu – pár minút a šmitec. Inak ako celok pozerateľný kvázi horor.

Kalhoty v pozoru (2000) odpad!

Obludné Nemecké spracovanie žánru teen-komédie, ktorý si mohli odpustiť. Na tomto filme je snáď dobré len to, že počas pozerania na TV ho prerušujú reklamy (tie sú oveľa viac zábavnejšie než toto...). Všetky palce dolu....

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Odvar odvaru, ktorý je oveľa viac prevarený než jeho prvý diel. V tomto sa úplne potvrdilo, že jednotka bola náhoda a že stupídnejší vymyslený film ako tento snáď mohol nakrútiť len pravý Američan alebo perverzný Nemec. Tie ženské sú tak stupídne, až to prestáva byť zábava a začína pravé mučenie. Pfuuj...

Holky to chtěj taky (2001)

Nemecký pokus nakrútiť nejakú cool teen komédiu, ktorá však postráda okrem deja aj kvalitné vtipné scény. Ako večerný oddychový film však ujde.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Strašná paródia na sprosté Americké teen komédie. Tí Nemci sú tuším ešte viac perverzní než Američania. O chlp lepšie než jednotka....

Porota (2003)

Od začiatku sa rozohrala skvelá hra na mačku a myš, kde nechýbali dobre vymyslené zvraty. Dej plynie svižne a herci sa zhostili svojich postáv podľa očakávania veľmi dobre. Objaví sa tu síce pár chýb a nedostatkov (napr. zopár postáv, ktoré by mohli mať väčší priestor – hlavne Dustin Hoffman), ale na pozeranie to výrazne nevplýva. Tento thriller je určený hlavne tím, čo majú radi inteligentné filmy a radi rozmýšľajú aj nad vo filme položenými témami.

Spiknutí (1997)

Tento film patrí medzi vydarené filmy na tematiku konšpiračných teórií. Všetko je tam krásne zamotané a skoro až do poslednej scény nie je nič presne jasné. Jedným slovom inteligentné a presvedčivé. Herci hrajú tiež skvelo (ako sa patrí na elitu), no Patrick Stewart zahral podľa mňa svoju postavu najpresvedčivejšie. Na druhú stranu si tvorcovia neodpustili trocha toho romantického klišé a to sa tam podľa mňa vôbec nehodilo. Ale i tak je to výborný film.