Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Tak toto je klasický príklad spracovania antiky americkými tvorcami, ktorú sa snažili preniesť do súčasnosti. Dej sa odohráva len v Amerike, čo spôsobilo absenciu krásy starého grécka v celom filme. Na druhej strane dobré efekty, vcelku dobrý dej a sympatický herci to predsa len podržali na úrovni pozerateľnosti a priemernej zábavy.

Opravdová kuráž (2010)

Tento western ma veru spočiatku ničím nezaujal – či to bol trajler alebo popis. Avšak nechal som sa zlákať a urobil som dobre. Bol som milo prekvapený, aký sa mi dostal dobrý filmový zážitok. Dej je zaujímavý, ale najväčšiu hodnotu predstavujú pre film herci, ktorí sú veľmi dobre obsadení a výborne hrajú svoje postavy. Najviac však zaujme výkon Jeffa Bridgesa a mladej herečky Hailee Steinfeld. Divoký západ je tu vykreslený trocha inak, než sme zvyknutý - realistickejšie, ale stále je divoký a drsný. Musím uznať, že ďalší film od bratov Coenovcov si nenechám ujsť, aj keby to mala byť kreslená rozprávka.

Natalee Hollowayová (2009) (TV film)

Táto snímka predstavuje klasický béčkový televízny film, ktorého pozerateľnosť a hodnotu zvyšuje fakt, že je to podľa skutočnosti.

Děcka jsou v pohodě (2010)

The Kids Are All Right predstavuje to lepšie v dnešnej dobe. Zaujímavá téma, ktorá rozoberá čo je správne a normálne a čo nie, je veľmi dobre spracovaná. Herci hrajú svoje role výborne, sú presvedčiví a postavy im sadli ako uliate. Len je tam pár motívov, ktoré boli len naznačené a nedotiahnuté do konca a to po poslednej scéne trocha vŕta hlavou a prináša pocit neúplnosti. Suma sumárom – kto má rád nevšedné témy a preferuje inteligentnú zábavu, by určite nemal vynechať tento film.

Kameňák 2 (2004)

Tak kvalita išla oveľa dole oproti jednotke, ale úplné dno to ešte nie je. Aj keď tomu veľa nechýbalo.

Kameňák (2003)

Je to príjemná komédia, ktorá nezanechá v pamäti nič iné len pár väčšinou oplzlých vtipov. Ale i tak poteší.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Na potretí krát už toho bolo moc. Je to veľmi strašné – o moc viac ako predchádzajúce diely. Úplne bez náznaku umenia a vkusu. Ďalšieho pokračovania nás Troška dúfam ušetrí.

Já, padouch (2010)

Musím uznať, že pár dobrých scén to má, občas sa dá zasmiať a taktiež spracovanie je na úrovni. No celkový zážitok je z toho oveľa menší než z konkurenčnej Megamind. Preto je pre mňa toto priemerný animák, ktorých je akosi poslednú dobu nejako moc.

Zkus mě rozesmát (2011)

Ide o ďalšiu Sandlerovku, ktorá je dospelejšia než jeho minulé počiny, ale i tak je stále na úrovni priemerného filmu. Avšak ak pôjde týmto smerom ďalej, a vyhne sa jeho klasickým gagom a „trhlým“ parodickým postavám, môže časom poriadne oslniť.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nadpriemerný animák, aký vie urobiť len Pixar. Skoro nič mu nechýba. Len dej by mohol byť odľahčenejší a mať väčší nadhľad a tiež sa mi zdalo, že je tam pomerne menej vtipných scén a situácii v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi. Ale zážitok je aj tak skvelý.