Krása na prodej (2021) (TV film)

Zajímavý a obsažný portrét průkopnice českého modelingu. Kromě spousty vzpomínek a výpovědí pamětnic těch dob vyslechneme i úvahy o ženském sebevědomí, empatii a dobrotě srdce.

Na programu televize - V hlavní roli múzy (2021) (epizoda)

Dokument zachycuje televizní záznamy československých divadelních představení v mezidobí 1960-1990. Je to historie, kterou málokdo zažil osobně. A vzhledem k tomu, že divadlo jsou neopakovatelné prchavé okamžiky, má zvěčnění toho nejlepšího nevyčíslitelnou hodnotu.

Piráti odvedle (2020)

Určitě inspirováno vtipnou a krásně ilustrovanou stejnojmennou knížkou od Jonnyho Doudla, kterou už jsme četli. I proto vnoučata natěšená a nezklamaná.

Adele: One Night Only (2021) (pořad)

Dokonalé ve všech směrech. Počínaje místem konání, kterým byl amfiteátr u Griffithovy observatoře na kopci nad LA. V odpolední době celá scéna s hudebníky v černobílé, Adele v nádherné róbě, korunované náušnicemi ve tvaru Saturnu. S příchodem večera nasvícení scény a obrazy, promítané na zdi budovy. Samotná diva je dokonalost sama, i když mluví o trémě. Repertoár z alba 30 i řadu předchozích hitů vystřihla naživo s prožitkem a intenzitou sobě vlastní. Jeden z nich jako překvapení pro právě zasnoubený pár. Konče hovory na osobní témata, která s ní vedla Oprah Winfrey. I ta květinová zahrada kolem byla dokonalá. Nebyla ale lepší ta mladší, nedokonalá Adele?

Osada (2021) (seriál)

Tohle dokáže jenom dobrý autor. V první půlce nám nasázel pitoreskní postavy s ujetým chováním, pak nám je nechal pochopit a my si v závěru přiznáváme, že je máme rádi i s tou jejich pohodou.

Láska na kari (2014)

Kulinářská pohádka o setkání dvou kultur gurmánů. Jídlo je moje láska, ale ani francouzskou, ani indickou kuchyni nemám natrávenou. V duchu jsem si představovala chutě indického koření a holuba plněného lanýži, ale na jazyku nic. Že by covid? (Radši se nebudu rouhat.)