Návrat do Vánoční zátoky (2018) (TV film)

Uvěřitelný příběh o rodinném usmiřování ve vánočním čase. Sympatický dabing.

Sedmý syn (2014)

Celkem hvězdné obsazení, ale s nevyužitým potenciálem. Pro mě trapný pokus o fantasy.

Obr Dobr (2016)

Chce to víckrát vidět, než přijdete na chuť. Upovídané, či spíš užvatlané. Skvělé scény na královském dvoře a se zlými obry.

Partička (2011) (pořad)

Ordinuji jako všelék na starosti a smutky. Samozřejmě ne každý den je posvícení, ale talent, vtip a pohotovost čtveřice improvizátorů a jejich hostů vysoce převyšuje běžný průměr. Kdo z nás to umí? Škoda absence Ondřeje Sokola, ten dokázal zvedat a překonávat laťku. Poslední dobou jsem sérii z Primy přestala sledovat. Suchánek svou zdržovací taktikou a otráveným chováním jen irituje. Geňa vypadá vyčerpaně. Asi by to měli zabalit nebo se zamyslet, jak lépe bavit.

Až na Severní pól (2015)

Skvělá zábava pro malé dobrodruhy. Exkurs do nepříliš známé carské historie, poutavý příběh o statečnosti. Výborná animace.

Čertí brko (2018)

Viděla jsem při premiéře v kině s předškolními vnoučaty, nyní opakovaně ve vánočním programu ČT. Už napoprvé mě zaujalo, že pohádka oslovila publikum napříč generacemi. Děti se zaujetím sledovaly a bavily se stejným humorem jako dospělí. Film zraje jako víno, nezapřel rukopis svého autora. Potěšení z hereckých výkonů.

Doma pečené Vánoce (2018) (TV film)

Další z amerických rádoby vánočních romancí, která propaguje návrat z metropole do rodného hnízda. Víc než vztahy řeší podnikatelské záměry jednotlivých protagonistů. Přemírou dialogů připomíná spíš sitcom.

Tajemství Vánoc (2016) (TV film)

Na můj vkus dost sladkobolné a přeplácané symbolikou Vánoc.

Přestupný rok (2010)

Letošek je taky přestupný rok a tak jsem nějak ze zvědavosti sedla k této romantice. Netušila jsem, že už má na bedrech téměř 10 let, znala jsem jenom Amy Adams. A ejhle, jaký to byl dobrý film. Dalo se předvídat, kam to všechno směřuje, ale to kolem, tj. peripetie příběhu na cestě od pobřeží do Dublinu a spousta vtipných momentů, tomu dodávaly šťávu.

Ples s princeznou (2019) (TV film)

Patřím k těm, kteří se na přelomu roku odmítají dívat na okoukané pohádky a místo toho hledají v televizním programu nové filmy z kategorie "vánoční romance".Tenhle navíc patří do v USA oblíbené podkategorie "malé evropské království". Film splnil moje očekávání pro chvíle oddechu. Oproti jiným podobným musím vyzvednout sympatickou a pohlednou ústřední dvojici, krásné přírodní scenérie a vkusnou vánoční výzdobu.