Dívky s posláním (2018) (seriál)

Hodnocení sedmileté vnučky, korigované babiččiným střízlivým pohledem.

Wednesday (2022) (seriál)

Kouzelné dílko z kuchyně Tima Burtona a spol. Trochu připomíná směs Ospalé díry a Stmívání z prostředí Bradavic, ale je to originální horůrek, napínavý, sarkastický a hlavně addamsovský. Včelaři drží při sobě.

Česká detektivka (2022) (seriál)

Se zájmem jsem sledovala tento dokumentární seriál s očekáváním, co mi přinese nového. Pravda, české autory dobrých detektivek aby čtenář s lupou hledal a co už za něco stálo, objevilo se časem i na obrazovkách nebo na plátně. Ale přeci jenom. Našla jsem mně neznámého detektiva z lidu Otu Finka a hodlám přečíst celou 22 dílnou sérii. Právě mám ve čtečce 4. knihu a nesmírně se bavím jazykem pana Velinského. I poslední epizoda ze současnosti rozšířila moje obzory o některé méně známé autory, ke kterým si najdu cestu. A to snad byl účel vzniku celého didaktického díla. Díky autorům i průvodci, který to tak vehementně komentoval.

Il Boemo (2022)

Oceňuji snahu o věrné přiblížení historické doby = výpravu, kostýmy, hudbu. Samotný příběh dnes pozapomenutého hudebníka je přes všechno úsilí scénáristy a režiséra v jedné osobě dost plochý a laciný. Jako by si on i hlavní herec ukousli příliš velké sousto.

Čas pracuje pro vraha (1979)

Ošklivá socialistická předělávka případu kapitána Exnera. Ba i to jméno mu museli předělat.

Mune - Strážce měsíce (2015)

Kouzelný příběh z dílny francouzských animátorů. Na planetě bujaré flory, ve které žijí ty nejneobvyklejší bytosti dne, noci, úsvitu a soumraku, dochází k mimořádné události: výměně strážců Slunce a Měsíce. Co všechno může natropit trocha neohrabanosti, kus frajerství a dávka jedovaté zloby už musíte vidět sami. Vřele doporučuji pro děti i dospělé.

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Velice očistný seriál. Myslím, že každý dovolenkář v zahraničí už podobné situace zažil, ať už v Egyptě, Turecku nebo kdekoli. Zvlášť pro empatické lidi je to těžké. Jak se chovat k okolí, abych se nepovyšoval a taky si uchoval vlastní soukromí. Tady na Havaji, v ráji na zemi, sledujeme komunikaci, která během dovolené eskalovala. Někde s lepším koncem, někde tragicky a v některých případech bez konce. Sledovala jsem s týdenními odstupy mezi epizodami a vždycky se těšila, i když někdy mi z toho bylo úzko. Po včerejším ukončení mám závěr pořád v hlavě, což je dobré měřítko pro hodnocení.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Dnes jsem úspěšně dovršila své předsevzetí vidět všech 70 epizod celého seriálu o Poirotovi. Jak jsem se dočetla v záhlaví, zabralo to přes 85 hodin, povětšinou velice příjemně strávených. Člověk se v čase mění i co se vkusu týče a já asi k Poirotovi musela dozrát. Až na stará kolena se mi zalíbily tyto příběhy britských vyšších kruhů z meziválečné doby. Jsou to staré noblesní časy. Mezi epizodami se moje hodnocení pohybovalo mezi 2-5*. Notoricky známá mistrovská díla doplňují i slabší kusy. Ale všechna čest autorce za kouzelnou postavu hlavního detektiva, kterého si už nedovedu představit bez hlasu Jaromíra Meduny.