Na programu televize - V hlavní roli múzy (2021) (epizoda)

Dokument zachycuje televizní záznamy československých divadelních představení v mezidobí 1960-1990. Je to historie, kterou málokdo zažil osobně. A vzhledem k tomu, že divadlo jsou neopakovatelné prchavé okamžiky, má zvěčnění toho nejlepšího nevyčíslitelnou hodnotu.

Piráti odvedle (2020)

Určitě inspirováno vtipnou a krásně ilustrovanou stejnojmennou knížkou od Jonnyho Doudla, kterou už jsme četli. I proto vnoučata natěšená a nezklamaná.

Adele: One Night Only (2021) (pořad)

Dokonalé ve všech směrech. Počínaje místem konání, kterým byl amfiteátr u Griffithovy observatoře na kopci nad LA. V odpolední době celá scéna s hudebníky v černobílé, Adele v nádherné róbě, korunované náušnicemi ve tvaru Saturnu. S příchodem večera nasvícení scény a obrazy, promítané na zdi budovy. Samotná diva je dokonalost sama, i když mluví o trémě. Repertoár z alba 30 i řadu předchozích hitů vystřihla naživo s prožitkem a intenzitou sobě vlastní. Jeden z nich jako překvapení pro právě zasnoubený pár. Konče hovory na osobní témata, která s ní vedla Oprah Winfrey. I ta květinová zahrada kolem byla dokonalá. Nebyla ale lepší ta mladší, nedokonalá Adele?

Osada (2021) (seriál)

Tohle dokáže jenom dobrý autor. V první půlce nám nasázel pitoreskní postavy s ujetým chováním, pak nám je nechal pochopit a my si v závěru přiznáváme, že je máme rádi i s tou jejich pohodou.

Láska na kari (2014)

Kulinářská pohádka o setkání dvou kultur gurmánů. Jídlo je moje láska, ale ani francouzskou, ani indickou kuchyni nemám natrávenou. V duchu jsem si představovala chutě indického koření a holuba plněného lanýži, ale na jazyku nic. Že by covid? (Radši se nebudu rouhat.)

Neobyčejné životy - Ladislav Frej (2010) (epizoda)

Zuzana Maléřová má dar přivést oslovené herce, ať už v knižních nebo natočených rozhovorech, do stavu upřímné zpovědi. Vyznají se před ní ze svých životních slabostí, pochybení i hříchů.

Lupiči paní domácí (2004)

Dobrá černočerná komedie. Výborně zahraná i natočená, přičemž nezapře své duchovní otce.

Oběť (2019) (seriál)

Strhující příběh o utrpení, vině a síle odpustit to, co je neodpustitelné.

Písně českých básníků (2021) (seriál)

Pochválen buď autor nápadu na tento cyklus. Tak nějak očekávám setkání s verši Kainara, Skácela, Hraběte, ale první díl, věnovaný poezii Jaroslava Seiferta, mě překvapil, potěšil, až dojal. Tomáše Kluse v roli moderátora považuji za příjemné poprvé. Sám je autorský zpěvák, takže ví, o čem je řeč. Po odvysílání celého seriálu mě napadá, že by mohla vzniknout druhá řada, věnovaná současným autorům. Co takhle Daniela Fišerová, Pavel Šrut nebo Jiří Žáček?

Štace Miloně Čepelky (2021) (TV film)

Milý a oduševnělý člověk, citlivě zpracovaný dokument. Myslela jsem, že za ním stojí Jan Svěrák, ale vidím, že se zapojila už třetí generace z rodiny. Potěšení být při tom.