Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Našláplá jízda plná akčních scén a suchých hlášek. Režisér opět ukázal, že nezklame a předloží výborný dobrodružný snímek. Harrison Ford občas vypadá, že na natáčení umře, ale to jen do další akční scény. Ani přepálené finále nevadí. Jediné výtky jsou tedy Cate Blanchett (Indy si zasloužil lepšího záporáka) a absence nacistů, kteří v předchozích filmech figurovali jako ultimátní zlo a, při vší snaze a zmínkách o Stalinovi, komunisté je nemohou nahradit. I ten LaBeouf nepůsobí tak hrozně, jak jsem se bál, a možná by si to příště mohl střihnout sám - za nějakých deset let.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Zajímavě natočené, na televizi navíc poměrně kvalitní efekty a režie. Ale nemohu se zbavit dojmu, že v druhé části začínal ztrácet dech, přesto stojí za podívání.

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Co se týče technický kvalit, nic se od prvního dílu nezměnilo. Za to se tu tolik neřeší psychologie postav (což je dobře, předchozímu dílu to příliš nešlo) a akce dostává víc prostoru. Zábavné, i když to stačí vidět jednou.

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

Poměrně podařený animák od Marvelu, který připomíná spíš první nesmělý pokus, než čistokrevný komiks o superhrdinech. Komiksy příliš nečtu, to pro jasnost, a proto jsem uvítal představení, byť ne zrovna přesvědčivé, hlavních postav a aspoň nějaké prokreslení jejich psychiky (od komiksových filmů toho příliš nečekám). Animace ucházející, hudba dost dobrá a sympaťák Thor (už se těším na jeho film). Tehdy jsem začal Marvelu držet palc

Sliz (1988)

To už na mě bylo moc. Snesu dost, máloco podhodnocuji (jen si to zkontrolujte) a chápu, že Blob je přímo esence béčkového filmu. Mně k srdce nepřirostl, možná jsem ho viděl příliš pozdě, ale nedostavilo se napětí, strach a nakonec ani s humorem to nebylo tak slavné.

Černá díra (1979)

Pamatuji se, že jsem na to koukal před mnoha lety v televizi a naprosto mě to uchvátilo. Když se mi podařilo sehnat to znovu, už mě to tolik nebralo, ale radost mi to nijak nezkalilo. KLASIKA dětství.

Fáze IV (1974)

Výborné dílko, které ukazuje, že i film o hyperinteligentních mravencích bojujících proti lidem se dá natočit jinak, než jako béčková polokomedie nebo ostuda scifi žánru. Plus vynikající rozdělení do kapitol-fází a závěr, který mě docela uzemnil.

Iron Man (2008)

Akční film, který neurazí. Je vtipný, svižný, správně velkolepý. Tak má vypadat film podle komiksu, skvělá práce, Marvele!

Beznaděj (2006) (TV film)

Začalo to tak zajímavě a skončilo tak blbě. Rona Perlmana jsem skoro nepoznal, i když mi něco říkalo, že je to on. A kdyby "Tak" požádal o pomoc, aby mohl zabít to dítě, půjčím mu bouchačku. Prvních několik promluv jsem mu ještě odpustil, ale co předváděl zbytek filmu... Kinga mám docela rád, ale jestli se pod tohle podepsal, zasloužil by zlomit tužku.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Taková americká slečna Marplová. Babička to má ráda, když je člověk nemocný, nezpůsobí to žádná trvalá poškození.