30 minut po půlnoci (2012)

"NĚCO JAKO GANDALF." Účelně natočená story jednoho dlouhého "přátelství". Dokumentárně neefektní. 90%

Expresní zásilka (2012)

Pokud vaše kolo zahálí už nějaký čásek ve sklepě, mezi jeho špicemi si křižáci hrají na honěnou a vám chybí impulz k pořádnému šlápnutí do pedálů, tak prosím, tohle by vás mohlo nakopnout. 60%

Romeo a Julie (1968)

Bez debaty nejkrásnější Julie ever. 100%

Divoši (2012)

Stoneovský odvar bez koulí (nebo že by z jeho odříznutých koulí?), jakými nás mistr poslední dobou oblažuje se znepokojivou přirozeností. Korunu této proláklině formy nasazuje parodicky vyvedený konec. 50%

Let (2012)

Když si to beru kolem a kolem, jsou mi jasné dvě věci: (1) ve Whipově situaci bych na tuty lhal a (2) je škoda, že Zemeckis za posledních 12 let nenatočil žádný hraný film. 80%

Sunset Boulevard (1950)

Těžko hledat něco, co by ve filmu nefungovalo (a dalo se mu tedy vytknout). 100%

Nádherné bytosti (2013)

Zadání bylo jasné: dostatečně nejapná látka, nejlépe podle prvního dílu nějaké knižní série s nadpřirozenými prvky, natočená pokud možno za rozumný peníz. Zadání z první poloviny vyšlo celkem slibně, kde se ale ve filmu ztratilo 60 USD mega, nepochopím za živého boha. Ovšem podle tržeb to zatím vypadá, že je tu další filmová sirota, aneb jak řekla ta malá holka, z tohohle mračna nezaprší... 40%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nový pohled na švédskou detektivku, naštěstí nenesoucí obvyklé exploatační znaky hollywoodské produkce, kdy se ve světě jen šustne dobře udělaný biják a Amíci ho už, už připravují jako jalový remake. 80%

Kapitán Alatriste (2006)

I prohrát jde se vztyčenou hlavou. Dokazují to postavy ve filmu a dokazuje to i film sám. Hodně se toho v něm nepovedlo (nebo mohlo být uděláno líp), ale prvky, které stojí za připomenutí (obsazení hlavní postavy, výprava, stealth akce v týlu nepřítele, ...), jednoduše stojí za připomenutí. 70%

Mogadišu (2008) (TV film)

Nedávno jsem s Lufthansou letěl a tak jsem si rád netradičně zavzpomínal na příjemný a náramně obstaraný let... Jde vidět, že neradno je podceňovat německé (televizní) filmaře, i když těch objektivních důvodů proč tak činit vídáme na našich obrazovkách dennodenně dost a dost. 85%

Časové pásmo bylo změněno