Na návštěvě (2015)

"LIDÉ SE STARÝCH BOJÍ BEZDŮVODNĚ." No, zas tak bezdůvodná ta averze není, přeci jen, stáří sebou přináší spoustu roztodivných libůstek degenerativního typu, takže určitá opatrnost je v případě staroušků pokaždé na místě - tím spíš, pokud si je jako hlavní antagonisty svého ultralevného found footage snímku vybere sám M. Night Shyamalan. Jak by řekl klasik, nebylo to s ním moje první ródeo, takže překvapení se nekonalo, ale jako respekt za to, jaký poměr cena vs výkon z toho vzešel. 60%

Poker Face (2022)

"ŽIVOT JE ALE JENOM HRA, NE?" Jako, ne že by se mi nelíbilo, jak je to natočené nebo kde se to odehrává nebo kdo a jak v tom hraje, ale proč je to taková slaboduchá kokotina? Vždyť to mohl být thriller jak to nejexkluzivnější víno, našlápnuté k tomu bylo, ale výsledek? Pořádně vyčichlé krabicové čůčo. 40%

Kráva, která zpívala píseň budoucnosti (2022)

"VŽDYCKY BUDOU VĚCI, KTERÉ NEUMÍME VYSVĚTLIT." Popravdě? Zaujal mě ten název... Na magický realismus většinou moc nesázím, protože taková látka může dopadnout v podstatě jakkoliv a v tomto případě se tak i stalo... dopadlo to jakkoliv. Člověk si do toho může promítnout co chce, já jsem šel po evidentních stopách, takže environmentální otázky, ale je tam toho určitě víc. Kdo rád luštění filmových jinotajů, směle do toho :-) 60%

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Začnu takhle: Eva Greenová je kurewsky dobrá Milady :-) Naštěstí to nejsou jediné klady filmu, líbilo se mi realističtější pojetí (pryč jsou zprofanované mundůry mušketýrů s bílým křížem na blankytném poli), líbila se mi snaha o implementaci soubojů vedených v delších nesestříhaných záběrech, líbila se mi celkově ušmudlaná atmosféra prostředí, jde vidět, že tady se na ničem nešetřilo :-) Pokračování budu bedlivě vyhlížet. 70%

Autor neznámý (2018)

"JEŠTĚ JEDEN POŘÁDNÝ KŠEFT. NIC JINÉHO NECHCI." Přání skromné? Záleží na charakteru člověka, který takové přání pronáší. A Olavi má v tomto ohledu určitý škraloup :-) Námět filmu je prostý, jeho ztvárnění neurážející, herci si odehrají to svoje, ale že bych v jeho vyústění viděl nějaké naplnění, to nemohu říci. Vlastně vidím hlavně nedostatky, např. napětí kolem aukce mohlo trošku gradovat, hledání vodítek mohlo obsahovat více napětí a závěr třeba zužitkovat smysl pro ironii, který by zahrnoval také vychytralé obchodníky. Škoda. 55%

Noc ďábla (2020)

"HUDBA BUDE VŽDYCKY. PŘÁTELSTVÍ SE ALE CENÍ." Decentní náhled do prostředí, které se tomu našemu v podstatných detailech vymyká, ale jinak je to vlastně všude stejné - mladí se chtějí bavit. Chtějí se bavit, prožívají přátelství, lásky, problémy v rodinně... a lpějí na věcech, jejichž důležitost je diskutabilní. V tomto snímku zastává tento dějinný prvek koncert skupiny metalových kabaretníků Iron Maiden... a nutno podotknout, nezastává jej tak důkladně, jak by mohl. Řekl bych, že filmařům hodně chyběla práce nějakého zkušeného dramaturga, protože suma sumárum, včetně započítání určitých dokumentárních prvků, jistý potenciál film měl. 50%

Probuď se, špione (1982)

Špionážní drama ve střihu, který se dnes již moc nenosí. Vražd přibývá, paranoia narůstá, jede to pozvolně, hodně pozvolně, ale není to strohé. Lino Ventura je ve své roli bezpochyby přesný, úsporný a přesvědčivý. Závěr asi vyloženě nenahrává všeobecným představám, přesto já osobně jej považuji za povedený. 75%

DC Liga supermazlíčků (2022)

"DOUFÁM, ŽE TO JE LICENCOVANÁ HRAČKA, JINAK MI HRÁBNE." Občas celkem slušnější hláška, pár frků, ale jinak spíš vyloženě pro děcka (logicky), pro dospělého snad jen pro tu pestrou paletu známých hlasů - v mém případě bylo tím pomyslným klíčovým zrníčkem na miskách vah rozhodnutí, jestli si to vůbec pustit, vokální obsazení Keanu Reevese do role Batmana (tady je potřeba říct, že natočit svůj příspěvek mu dalo zabrat kolik? 5 minut?). I animace mi přišla taková standardní, nic, z čeho bych se vyloženě posadil na prdel. 50%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

"KDYŽ JE PŘÁTELSTVÍ VÝHODNÉ, NIC NEZNAMENÁ." Po lehce unavené trojce a záporákovi bez respektu je tu čtvrtý díl ságy Johna Wicka, přičemž označení sága je v tomto případě vyloženě mnohavýznamovým výrazem. Johnnyho exkurze po vynalézavém využití prostředí v návaznosti na svůj bojový styl ještě nikdy nebyla tak časově náročná :-) S nataženou délkou samozřejmě přibývá atrakcí a nejsou to žádné druhořadé řetískáče, ale pořádné centrifugy :-) Sanada, Yen, Adkins, good, good, good many have come! 85%

Muž taiči (2013)

"PROČ JSI VYHRÁL?" "PROTOŽE JSEM LEPŠÍ." Keanu Reeves se do Tai-chi zakoukal a potřeboval se ze své lásky nějak vyznat. A tohle je výsledek. Já mu to nezazlívám, přeci jen v tom jede už nějakou dobu a úročí kde může (MATRIX, JOHN WICK) nicméně z pohledu nezaujatého diváka to opravdu nestačilo. Děj řídký, hrdina nezajímavý, souboje možná epesní optikou zenových mistrů, ale co se týče drajvu, nakopala by tomu koule kdejaká píčovina se Cynthií Rothrock. 40%