Ghost Stories (2017)

Působivé především tím, jak zručně je to udělané. Žádné digitální orgie, zato pořádná porce nápaditě (a nenáročně) budovaného napětí - ve třech dějstvích a pointě věrné heslu proklamované samotným filmem - nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pokud bych ze tří "případů" měl vybrat ten nejpovedenější, volba padne na druhý v pořadí ("STAY..." "FUCK NO!"). 75%

Ztratili jsme Stalina (2017)

Vtipné... dost mrazivým způsobem. Nemám problém uvěřit, že v době Stalina to soudruzi přesně takto vedli, sorta několika zmrdů, která si z celé země udělala soukromý bordel a ještě se musela mít kurevsky na pozoru před sebou navzájem. Ať žije paranoia :-) Ta komiksová "nadsázka", až na pomezí grotesky, tomu sedla jak kulka do kebule. 80%

Paprika (2006)

Je s obdivem, jak tvůrci animé (a mangy) dokáží jedno základní téma (technologická novinka-dostane se do špatných rukou-jak z toho ven?) obhospodařit tolika různými způsoby - prostě imaginace na plné obrátky, která se neomrzí. 80%

Solo: Star Wars Story (2018)

Překvapivě výborné. Nečekal bych, že mě to tak chytne, Ehrenreichem v roli mladého Sola jsem nebyl původně moc nadšený, ale celkem v pohodě a všechno ostatní se poměrně dost podařilo. Promarněná šance z toho nesmrdí (důležité milníky tu jsou), škoda, že diváctvo (worldwide) se moc nechytlo :-/ 80%

Pryč od pece (2013)

Povedené obsazení, neokázalá filmařina, co víc je vlastně potřeba? Působí to lehce, samozřejmě smutně, ale aspoň autenticky. Žádné velké vymýšlení, zato poctivost je v tom znát pořádně. 85%

Nikdys nebyl (2017)

Kladivo jako velmi sugestivní rekvizita. Ne poprvé. A stačí to. Phoenixovi stačilo, v dokonale neokázalém, minimalistické stylu, na pomezí artu, tak jak jej vnímá popcornová divácká obec (asi i za). 75%

Deadpool 2 (2018)

"ASI SI NABLIJU DO MASKY." Po jedničce těžko uvěřit, že celý ten partyzánský koncept, kterému není nic svaté (doslova), našel ještě prostor, kam expandovat. Respekt :-) I opáčko furt super hlína, která nevyčichá  :-) 90%

Avengers: Infinity War (2018)

Vlastně je to unikátní, tolik postav, taková potřeba obhospodařit tolik motivů, a ono se to pod těma rukama nerozsypalo. Je nasnadě, že naléhavá chvilka v závěru (plná popílku) nakonec pozbude svou relevanci (taky jak jinak, je to komiks pro děcka a náramně vydělává), ale čert to vem, zábavné to bylo. 80%

Taxi 121 (2016)

Inu, žádná sláva. Tomsa je slušný herecký mameluk, ale snaží se, snaží, seč mu síly stačí ztlumit ten divoký nedostatek svého talentu jak jen to jde, ovšem scénář, hmm, to je panečku paráda a pořádná mačeta do zad :-) Celé je to velmi blbé, v té ukrutné stopáži (při tak niterných tvůrčích schopnostech) naprosto bez šance a když v závěru začne hřímat hudební doprovod (asi v očekávání emocionálního vrcholu) je to tak super poskládané, že nejde slyšet, co Tomsa do toho telefonu žvatlá :-) Během sledování filmu jsem byl nečinností hlavního hrdiny podobně iritován, jako svého času hrdiny pana Hanekeho (FUNNY GAMES), ovšem to, že Pánek není Haneke, snad ani není potřeba dodávat :-) 20%

Záškodníci (2016)

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%