Ant-Man a Wasp (2018)

Drží si to zábavnost jedničky a to je devíza, která se ukázala jako klíčová, protože nápady film překvapivě tolik nehýří a ne že by na ně nebyl prostor, naopak. Naštěstí chemie mezi herci je fakt úžasná, Douglas jede jako za mlada a i ta Pfeifferová, která se po krátké pauze (v níž neuvěřitelně zestárla) vrací k solidní vytíženosti, do party pěkně zapadla - bylo nostalgicky skoro až dojemné vidět tyto matadory let minulých v "omladěné" formě. 70%

S láskou Vincent (2017)

Velký tvůrčí vklad ve vizuální formě (ten nápad je zkrátka výborný), ale nějak se tomu nedaří rozbít statičnost inspirujících obrazů. Většinou to působí jako neživotné výukové video do anglického jazyka. 60%

Bohemian Rhapsody (2018)

Překvapivě povedené :-) Sedí i to obsazení, přestože Malek není Freddiemu moc podobný (jenom ty modré oči!) a má to tempo, které neopadává a při Live Aid báječně graduje. Jde sice o jakousi zidealizovanou verzi (spíš jak si to do projektu angažovaní členové kapely CHTĚJÍ pamatovat), ve které má veškerá kontroverze posunutou přístupnost, přesto z pohledu středoproudého publika asi není důvod moc remcat. 70%

Mladí zabijáci (2018)

Ve spoustě aspektech velmi trefné, navíc tempo filmu má dynamickou strukturu, která je zábavná sama o sobě, v závěrečné fázi už ale ten střed zájmů, kdy obvinění i obhajoba ztrácí pevnou půdu pod nohama, ústí v dost nejapnou manifestaci girl power. 60%

Smrtelné stroje (2018)

Filmu chybí ambice být jedinečný i v jiné sféře, než je ta vizuální (ta je parádní). Scénář má ty nejprůměrnější parametry, chybí mu originalita, vtip, děj filmu už ani nemohl být průhlednější. I obsazení je dost odbyté, doslova všichni, snad kromě Weavinga kolísají na škále od "ještě ucházející" po "naprosto děsný". Škoda, kde není odvahy, není vavřínů. 60%

Odsouzen k smrti (2007)

Televizní láce se slušným obsazením, nijak světoborným nápadem a fádními filmařskými postupy. 30%

Vdovy (2018)

Standardní. Nadstandardně zahrané, ale jinak standardní ve všech ohledech (všiml jsem si tak dvou-tří slušných filmařských nápadů). Zápletka mi přišla dost odbytá, sice odpovídající naturelu hlavních hrdinek (do akce se pouští amatérky a dělají to amatérsky), ale z hlediska gradace příběhu jde o nepřirozený vývoj. 60%

Alfa (2018)

Slabá dějová linka opírající se o náhodu v absolutní kondici a něco jako urychlovač léčebných procesů (klučina i po nedobře vypadajícím zranění nohy za chvilku běhá jak srnka). Natočené to není zle, jen z té ústřední prekérní situace se nějak potratila naléhavost - chyba herce v hlavní roli nebo nedostatků v tvůrčích procesech odpovědných? Řekl bych, že "férová" kombinace obojího.50%

Oldboy (2013)

Přechodem z asijské provenience to ztratilo perverzní půvab - nebo minimálně jeho většinu, perverzní je to v podstatě pořád. Tento remake si prostě nedokázal vydobýt svoji tvář (možná ještě tak pro ty, co originál neviděli) a když už to vypadalo nadějně, nedostavila se tvůrčí preciznost (např. zběsilá řežba "na jeden zátah" přes několik úrovní je už na druhý pohled nedostatečně zaranžovaná). Výstřednost postav Jacksona a Copleye moc nefunguje, Brolin taky nepodává nejlepší výkon a Olsenová zaboduje hlavně svou nahotou (ta je precizní ve všech ohledech). I když jde o předělávku a ten handicap tam prostě automaticky visí, pecka to mohla být každopádně (síla v námětu je enormní), ale není. 60%

Bitva roku: Tým snů (2013)

Strašné :-) Ve všech směrech :-)) Strašný scénář, zahlcený všemožným (možná veškerým) klišé, strašné herecké výkony, strašné režijní vedení. Ani ten tanec nezaujal. Film je esencí zmatených hormonálních projevů chlapců na prahu puberty, kdy je každá póza ostrá jako umělohmotná břitva na hraní. Fuj :-) 10%