Extraktoři (2023) (seriál)

Na české seriálové poměry solidní počin. Scénář místy působí nevěrohodně a uspěchaně, jindy je to zase zbytečně roztahané. Celá dějová linka matka-dcera-znásilnění úplně zbytečná. Herecké výkony až na výjimky slabší, stejně tak i režie. Nejvíce mě bavil Jan Révai, který se Štáfkem udělal super dvojici drsňáků a jako jediní byly uvěřitelní.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Musím říct, že mě to chytlo a dost bavilo. Eva Podzimková tu krásnou mrchu hraje skvěle. Ona ale i další herecké obsazení drží laťku dost vysoko. Škoda toho překotného a useknutého závěru, kdy ten kdo kauzu Nagyová  nezná to moc nepochopí. Nebo možná příprava na 2. řadu? Stejně tak to asi nebude moc bavit lidi, kteří se o politiku vůbec nezajímají. Na Prima produkci velké překvapení a slabší 4*.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Trapné, hloupé, nudné, televizní.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Onemanshow jsem nikdy neviděl a po shlédnutí zdejšího hodnocení filmu jsem čekal odpad. To se však nedostavilo a viděl jsem na české poměry dobře natočený originální film ve kterém fungovala i humorná složka. Překvapení a zasloužené 3*.

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série)

Příběh zajímavý, ale dějově dost zdlouhavé, po velkou část seriálu nudné a bez napětí. Čekal jsem více, škoda.

Zrádci (2020) (seriál)

Tauš se svým dvorním kameramanem Doubou natočil další vizuálně nekoukatelný seriál. Co je za umění pořád točit kameru kolem hlavy a ještě co nejvíce roztřeseně fakt nechápu. Jediné k čemu je to dobré, tak tréning proti mořské nemoci a ten přesvětlený obraz zase tréning na ostré sluníčko.

Oppenheimer (2023)

To nejzajímavější, tzn. vývoj atomové bomby v Los Alamos a následný koulervoucí test, zabírá minoritní část filmu. Většina děje se točí kolem senátní a prověrkové komise, což mě moc nebavilo. Navíc to pořád přeskakuje v ději s nedostatečně objasněným vysvětlení postav, člověk se v tom ztrácel. Škoda extrémní stopáže, která místy dost nudí. Celkově zklamání, čekal jsem větší pecku.

Tři králové (1998) (seriál)

Hodně televizní zpracování, velmi nezajímavě natočené. Děj hodně rozvleklý, neustále se dokola opakující děj (vysílání, útěk, schůzka, sauna), hodně červené knihovny, celkově dost nudné. Celovečerní film by byl zajímavý, takto spíše ztráta času.

Zabiják (2023)

Hodně jednoduchý, ničím originální příběh, který je však výborně natočen, má skvělou atmosféru a vynikajícího Fassbenderka.

Osada - Série 2 (2023) (série)

U 1. řady kvalita dílů kolísala, ale po většinu času jsem se bavil.  2. řada je celá slabá - humoru pomálu, děj hloupý, chování postav stupidní a atmosféra osady přestala fungovat. Velké zklamání.