Zatmění (2023)

Solidní český thriller, na české poměry asi i nadprůměrný. Ze začátku nic nedává smysl, ale pak se to pěkně pospojuje. Škoda nelogičností, např. že okolo místa bouračky za půl dne neprojede žádné auto apod.

Nezvěstná (2023)

Skvělý thriller, který ale oproti Searching něco málo ztrácí a hlavně má zbytečně klišoidní pokažené finále.

Gran Turismo (2023)

Zajímavý námět podle skutečnosti o kterém jsem ani nevěděl. Film v první polovině baví, ale ve druhé ztrácí tempo a vzhledem ke své délce začne i nudit. Zajímalo by mě, jestli scénárista někdy sledoval závody 24h Le Mans. Asi ne, jinak by nenapsal takovou pitominu, že v posledním kole někdo předjede 5 závodníku před ním :-)

Ukolébavka (2022)

Nekončící nuda navíc s příšerným dabingem. Vyhněte se obloukem

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Příjemná akční zábava, která krásně utíká. Škoda vlakového finále, kdy přeskakování vagóny mě fakt nudilo. Toto už bylo viděno několikrát, např.ve hře Uncharted, a tady to působí hodně směšně. A o tom, že je zachrání člověk co má už 20 minut kudlu v srdci ani nemluvě, trapné. Je to úplně zbytečné a kazí to dojem celého filmu.

Saw X (2023)

Má to dokonce nějaký příběh, zápletka není špatná, ale jako horor to nefunguje. Pasti jsou nechutné, ale zároveň působí komicky a závěr je úplně nesmyslný postrádající špetku logiky. Zase jsem se nechal napálit vysokým hodnocením na CSFD.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Není to úplná blbost, ale scénář jede podle klasické šablony. Takže vše již 100x viděné a navíc ač je to označováno jako komedie, tak humor chybí.

Vocasy na tripu (2023)

Zbytečně vulgární, po většinu času fekální a pubertální humor. Několik vtipných scén tam bylo, takže jsem se i párkrát zasmál.

To Catch a Killer (2023)

První půlhodina skoro dokonalá. Temná, drsná, zajímavá, originální. Potom lehký propad, ale pořád to udrželo napětí, byť finále bych si dokázal představit trochu lepší.  Celkově velká spokojenost a doufám, že Szifron zase brzo něco natočí, má velký režisérský um a některé záběry kamery byly boží.