Agora (2009) odpad!

Absolutně nudný a prázdný film, který ještě k tomu záměrně manipuluje s divákem. Díky značně zkreslenému výkladu historie a výběru/vyznění jednotlivých scén podkuřuje ateistickému divákovi 21. století, který si myslí že si se svým ROZUMEM vystačí v životě sám a po shlédnutí tohoto filmu (i když odané době, lidech a názorech neví vůbec nic) se bude cítit "povznesen". Křesťané jsou zde vyobrazeni naprosto urážejícím způsobem (to opravdu nestojí za bližší komentář) a mnohem nelidštější a krutější antická kultura je vyzdvihována. Nejúsměvnější je vyobrazení řady věcí vytvořených až v renesanci jako například vlčice kojící Romula a Rema, či to že křesťané se ujali vlády skoro ze dne na den:-) Tato pahistorie ale není na tomto snímku to nejhorší, podle mě je herecky a příběhově naprosto prázdný. Kdyby trval tak 20 min bylo by to až moc, není zde skoro žádný děj! Jediné co se zde stane je zničení knihovny a dál už se tam herci cca. 90 minut protloukají se stále zmatenějšími výrazy, jako by si také říkali kdy už bude konec a dostanou svojí gáži. Hlavní představitelka mi navíc celou dobu pila krev - takhle patetický, odtažitý a nudný herecký výkon jsem neviděl už roky. To je opravdu nejlepší lidská životní cesta studovat kuželosečky s vesmírem a o nic/nikoho jiného se skoro nezajímat a vypadat potom jako bezvýrazný panák? Nebylo by lepší zasvětit život pomoci a lásce druhým? Skutečně se zamyslet nad Ježíšovým učením a láskou kterou nám nabízí a nejenom poukazovat na chyby církevních představitelů? To ať si zodpoví každý divák sám.

Akta X (1993) (seriál)

Tak a takřka půlroční maraton sledování je u konce. Teď po shlédnutí úplně všech 202 dílů rozložených do devíti sezón přistoupím k hodnocení. Seriál jako celek se moc hodnotit nedá (na to je tu ta hromada rozumbradů co viděli sotva první dvě sezóny) takže postupně přistoupím k hodnocení jednotlivých řad: První sezóna: ***** Určitě jedna z nejlepších. Obsahuje spoustu skvělých a hlavně originálních samostatných dílů. Mytologických dílů je pomálu a krom posledního nestojí žádný moc za řeč. Druhá sezóna: ***** Částečný pokles v kvalitě samostatně stojících dílů plně nahrazuje neuvěřitelně rozjetá mytologická linka. Zároveň se jedná o asi nejtemnější sezónu vůbec, což beru jako velké plus. Třetí sezóna: *** Bohužel trojka mi moc nesedla. Nemastné neslané samostatně stojící díly často bez jakékoliv atmosféry jsou její velkou nevýhodou. Mytologie je ovšem stále skvělá. Problém je v tom že tato řada narozdíl od ostatních nemá žádné svoje celkové "ladění" což mi vadilo. Čtvrtá sezóna: **** Přináší zlepšení jak na poli mytologie tak částečně na poli samostatně stojících dílů. Celá sezóna má svůj zvláštní "smuteční" šmrnc. Pátá sezóna: ***** Podle mě jasný vrchol Akt X. Je vlastně uprostřed seriálu takže i to o lecčems vypovídá. Je přímo přecpaná úžasnými mytologickými i samostatně stojícícmi díly. Bravo. Šestá sezóna: ***** Přináší nový styl a velkou spoustu originálních dílů. Nemá už tak temné ladění což si myslím že je po pěti temných sezónách ku prospěchu. V druhé polovině ale trochu ztrácí dech v obou typech dílů. Sedmá sezóna: ** Tak tady se příval nových nápadů opravdu zastavil o čemž napoví i hrůzný trojdílný přelom sezón (6-7), který je jen vaření z vody. Celá sezóna nemá vůbec žádný vlastní styl a působí dojmem pouhého protažení druhé poloviny sezóny minulé a to rozhodně není dobře. Samostatně stojící díly nestojí většinou za nic, kvalitní zůstali pouze mytologické díly. Kromě úvodních dvou jsou všechny mytologické epizody naprosto excelentní a částečně tak napravují této sezóně reputaci. Osmá sezóna: *** To je opravdu případ sám pro sebe. Radikální změna stylu a obsazení seriálu prospívá, ale problém je často ve scénáři. Celá tato sezóna je jednou velkou jízdou na horské dráze kdy se vynikající díly střídají s díly z céčkových vod - to jsem opravdu zíral co jsou scénáristé schopni vypotit na obrazovku za hovadiny. Naštěstí těch dobrých dílů je více. Devátá sezóna: ** Její první polovina je opravdu utrpení, hlavně mytologické díly ale i samostatně stojící jsou jen louhování stokrát provařeného čaje. Naštěstí druhá polovina to částečně zachraňuje a přináší několik dobrých samostatně stojících dílů a několik výborných "zakončovacích" mytologických. I s nimi se ovšem jedná o nejzbytečnější sezónu a vůbec se nedivím že byla poslední. Závěrečné shrnutí: Určitě jde o jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl, neměl jsem na něj moc vzpomínek z dětství a proto bylo pro mě jeho sledování bylo příjemné překvapení. Nejlepší na něm je úžasná atmosféra a hlavní dvojice, která přiroste k srdci. Jen škoda těch posledních třech sezón. Jejich problém je v tom že tvůrci mytologii uzavřeli už v půlce šesté sezóny a pak neměli moc co vyprávět. Taková příběhová linka osmé a deváté sezóny - to si Akta X opravdu nezasloužili.

Akta X - Film (1998)

Tak konečně jsem se po prokousání prvních pěti sezón seriálu dostal k této "třešničce na dortu". Od filmu jsem čekal hodně a hodně jsem taky dostal. Všechno co se mi tak líbí na seriálu je i zde a je to ještě vylepšené. Hlavně se mi líbily dialogy mezi hlavními hrdiny a závěrečná půlhodina, která byla opravdu super.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Tak předem musím říct že tenhle film je opravdu dělaný pouze pro fanoušky, kteří vydrželi všech devět sezón a mezi které se počítám i já. Naprosto chápu zdejší nízké hodnocení. Mě osobně se tento film moc líbil a hlavně oceňuju jeho orginálnost (v rámci X-Files univerza) a odvahu přijít s takovým scénářem. Jen škoda že Skinner nedostal mnoho prostoru.

Aladin - Jafarův návrat (1994)

Oproti jedničce se jedná o až neuvěřitelný sešup v kvalitě, nudné a dost zbytečné pokračování

Amityville 2: Posedlost (1982)

Solidní "kus" hororu, který rozhodně nenudí a obsahuje spoustu zajímavých scén. Bohužel chaotický a moc na pilu tlačící scénář (především v prvních cca. 45 minutách) a opravdu příšerné výkony některých herců (oba rodiče) ho táhnou ke dnu.

Anakonda (1997) odpad!

Strašné béčko, u kterého jsem se zvláště u konce smál tak že mě břicho bolelo ještě druhý den, zvláště ten příšerně počítačově udělaný had a "blinkací" byly vážně k popukání...

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Docela slušný horor, který je bohužel celý postavený na lekačkách a příběh aby pohledal. Když sledujete desátou lekačku za sebou začne to už trochu nudit. Sem tam se vyskytne velice zajímavá scéna, ale sem tam i vyloženě blbá (např katapultace z křesla - WTF?!) Mnohokrát se kino právem rozesmálo, protože některé scény jsou strašně předvídatelné a provedením na hranici trapnosti - ovšem jindy byli všichni bez dechu. Prostě film houpačka - pardon houpací křeslo.

Apollo 13 (1995)

Klasický americký "vlastenecký" film, Toma Hankse mám rád, ale tenhle film je bohužel lepší než prášky na spaní...

Avengers (2012)

Opravdu poctivý a dokonale promyšlený superhrdinský film, který nenudí ani na minutu. Samostatné předcházející filmy mám moc rád, ale tenhle je ještě o třídu výš. Hlavně se mi líbí že všichni hrdinové dostali zhruba stejný prostor a nepřipadalo mi že by byl někdo výrazně upozaděn nebo upřednostňován (ani Stark ne). Závěrečný souboj je opravdu super, hlavně v jeho prvních minutách jsem se doslova tetelil blahem, jako už dlouho v kině ne. No a nejlepší na celém filmu je asi jeho úžasný humor. Tvůrce stál určitě spoustu potu, protože nacpat humor skoro do každé "vážné" scény a neshodit jí tím je doopravdy umění. Jo a mě se nejvíc líbil kapitán Amerika - je to prostě klasik :-)