Nabít a zabít (2006)

Zábavná a propletená gangsterka, ve které se to hemží mrtvolami, dobrými dialogy, skvělými herci a dostatečně poutavým závěrem. Spadá do stejné kategorie jako Foolproof a Ocean's Eleven, tedy k filmům s velice komplikovaným dějem, kde se každý nejmenší detail musí povést, aby vznikl výsledný dojem. Sice je to hloupost, ale dobře se na to dívá :)

Ve stínu pravdy (2006)

Vcelku chaotické a mírně zdlouhavé drama s psychologickým podtextem, ve kterém vyčnívají především 2 hlavní postavy. Už od začátku musí být každému jasné, že ne vše je takové jaké se zdá a je tedy jen otázkou času, kdy se začne pravda odhalovat. Přestože v závěru film nabírá trošku obrátky a začátek vypadá zajímavě, celkový dojem to nezachrání. Problém je možná právě ve velké fixaci na hlavní postavy. Námět zajímavý, ale něco tomu chybělo. Výsledkem je takový horší průměr.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Kreslený pohádkový polomuzikál, obzvláště s tak morbidní tématikou, to se nevidi věru často. Vcelku originální a místy vtipný. Přesto mě, zejména v první polovině, moc nevtáhl a být o něco delší, asi bych se i nudil.

Přichází Satan! (1976)

Dneska již klasika s velice poutavým příběhem, skvělou atmosférou, zpracováním a hereckým výkonem, zejmnéna v hlavní roli. Mírně hororové, trošku kriminálka, satanistický film, dohromady opravdu výborné skloubení několika prvků. Ani uběhlá léta neubírají nic na kvalitě.

Syriana (2005)

Politicko-ekonomické drama s blízkého východu,zejména o ropě, penězích, intrikách a islámu. Neuvěřitelně propletený děj v několika rovinách, mírně chaotický, u kterého pořád čekáte, kdy a jak se všechny nitky spojí. No, ale ony se nespojí :) Celkově tedy podává obecné svědectví o zkaženosti světa a specifikách ropných velmocí. Nic moc.

Osvícení (1980)

Po shlédnutí pár ukázek mě tento film naprosto odradil. Přesto jsem se k němu nakonec dostal, nicméně pocity jsou dost rozporuplné. Na jedné straně skutečně výborná atmosféra, postavená na celkovém zpracování a očekávání, mrazení v zádech, dosahované jednak dostatečně šílenými hereckými projevy, dále pak ozvučením a hudbou, no a několika zvláštnostmi. To by bylo z těch kladů vše - zbývá pak to negativní, tedy velice jednoduchý a ubohý příběh, velká předvidatelnost, úchylnost a délka filmu. Být tam více mrtvol tak by se nevyhnul nálepce "klasický honičko-kuchací film". Fanouškové Kubricka a divných filmů na to asi nedají dopustit, pro mě to bylo koukatelné a zajímavé (už jen z důvodu vyzdvihování tohoto filmu ostatními), ale popravdě, nic extra. Možná mi podobné zpracování jen nesedí, objektivně bych tedy zůstal u slova zajímavý a svérázný.

Interstate 60 (2002)

Skvělá mysteriózní komedie, která vás neustále bude přesvědčovat o svých kvalitách. Nic není nemožné a absurdita, v dobrém slova smyslu, přítomná u některých situacích, vás skutečně donutí k smíchu. A přitom je to stále zvláštní, originální a i s vcelku dobrým obsazením, a to i ve vedlejších rolích. Kdo má chuť na inteligentní, zábavný a trochu divný film, zde je kandidát.

Nový svět (2005)

Po vizuální stránce naprosto dokonalé, melodramatické záběry přírody i lidských výtvorů jsou úžasné, až to někdy působí příliš nahraně. Nicméně je to ta nejvýraznější a také nejlepší stránka tohoto filmu. Jinak se jedná o milostný příběh indiánské dívky a jejího osudového setkání s 2 kolonisty nového světa, každý s jiného těsta, avšak oba stejně přitažliví. Více než na samotný příběh je kladen důraz na pocity a myšlenky aktérů, jejich vnitřní rozpory a pochybnosti. Celkové vyznění je velice rozvláčné a smutné. Jako relaxační podívaná s trochou hlubšího podtextu, u které nevadí že pomalu budete usínat, to rozhodně stojí za to.

Kagemuša (1980)

Úplně špatný film to nebyl, koukat se na to dalo, slušný příběh a zajímavé momenty by se taky našly. To by bylo vše co se týče kladů, ze záporl pak jednoznačné délka a neskutečná zdlouhavost. Přestože historické filmy jsou můj žánr, tak tento byl na mě příliš divný, chaotický a proč to neříct, také nudný.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

O něco lepší než první díl, trošku více přehledné, po technicke stránce o něco lepší a i dějem bliže ke krimi ala Blade Runner. Bohužel však stále velice specifický film, který má sice něco do sebe, ale je utopen v moři filosofických dialogů a citátů, což je pak v kontrastu s vizuálně dokonalými atmosférickými pasážemi s pouhým hudebním doprovodem. Pro příznivce japonských komixů možná povedený film, pro mě však příliš divné a nezáživné.