Kronika mutantů (2008)

Kvalitou průměrný film, který ale vybočuje námětem, zpracováním a celkovým pojetím včetně atmosféry. Bod navíc za scifi.

Devítky (2007)

Zajímavý pohled na realitu ve třech příbězích. Problém podobného rozdělení je vždycky v tom, že až v samém závěru se vše složí dohromady a cesta k němu je často zdlouhavá a nudná. Částečně je to pravda i v tomto případě.

Jako vzteklí psi (2007)

Vydržet prvních 20 minut tohoto filmu je úkol pro filmového masochistu, který se vyžívá v dialozích o ničem z prostředí společenské smetánky. Dále je to pak už o něco lepší, ale i tak jsou nosnou částí filmu především dialogy a herecké výkony. Celkové téma je v podstatě zpracované dosti nudným způsobem a takové je i hodnocení celého filmu.

Gambler (2008)

Slušný film o pokru, který samozřejmě v mnohém zjednodušuje a je až neskutečně předvidatelný a tuctový, ale přece jen vcelku zábavný.

Wanted (2008)

Přestože je potenciálně v komixu možné všechno, využití této možnosti pro mě znamená většinou špatný film. Nejinak je tomu tady - kulky lítající obloukem, příběh o skrytém talentu v zabíjení, absurdně nereálné situace a celkově hloupý námět. Jediné, co stojí za vyzdvihnutí je rutinní práce herců a správně akční efekty. Jako kompaktní silný film ale Wanted selhává, zejména pro mě z důvodů samotného zaměření filmu.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Hovadina. Kromě námětu s velkým potenciálem tento film nemá nic - průměrný příběh, otřesně zahrané a celkovým pojetím překračující linii mezi rozumnou mírou nadsázky a blbostí. A z tohoto pohledu je zmíněný potenciál nevyužit.

Batman - Gothamský rytíř (2008) odpad!

Ubohé. Možná bych to bral jako domácí úkol pro animátory, kterým nejde o film jako takový. Ale tohle ten případ očividně není. A předložit tento nudný slepenec příběhů o ničem divákovi je trochu troufalost.

Stalo se (2008)

Zajímavý námět na 40 minutovou filmovou povídku. Při natáhnutí na celý film je to ubohé, zdlouhavé a nudné. Příležitostně tajemná a mrazivá atmosféra to nezachrání.

Králova přízeň (2008)

Jeden z mála filmů o intrikách, který z mého pohledu vybočoval z průměru.