Zlatý kompas (2007)

Nevím jestli se v tom vyznají děti, ale já jsem se ztratil hned na začátku a nenašel smysl ani po hodině. Naprostá zplácanina o ničem, uměle vyšperkovaná. Jediné pozitivum jsou roztomilé zvířátka.

Monstrum (2008)

Hlavní pozitivum je netradiční zpracování a dobrá atmosféra. To ostatní už zdaleka tak pozitivní není a bohužel se tak jedná o promarněnou šanci na výborný film. Zdlouhavý a zbytečný úvod, natahovaná stopáž, lepší konec. To co se povedlo v The Mist tak tady bohužel ne.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vcelku zklamání. Možná jsem čekal trochu více, ale přece jen na díl, na který se tak dlouho čekalo je předvedený výkon málo. Působí značne uměle, jde vidět že zápletka se vymýšlela těžko a moc neobstojí. Záporné postavy jsou trapné a stejně tak neuvěřitelné jsou jednotlivé scény. Indy sice nikdy nebyl o realičnosti, ale co je moc to je moc. Celkově to není ani nijak zábavné, místy (zejména ze začátku) jsem se i nudil. Kvalit předchozího díku toto pokračování zdaleka nedosahuje.

Ve jménu krále (2007)

Sympatické béčko tím, že se jedná o další přírustek do fantasy sbírky. Dívat se na to dá. Samozřejmě že je to hrozně naivní, nedotažené a okopírované snad z 80% z ostatních fantasy. Bojové scény jsou navíc značně zdlouhavé a neuvěřitelné.

Vratné lahve (2007)

Klasický poklidný český film dle Svěráka. Vtipný, místy více někdy měně, zároveň melancholický a dojemný, místy více někdy méně. Spíše než na nějaký příběh se tradičně soustředí na prokreslené charaktery a sbírků situací a postřehů z podzimu života v konfrontaci s moderní dobou.

10 000 př. n. l. (2008)

Průměrný akční poetický film, který si hraje na víc než je. Poměrně okoukaný a jednoduchý příběh, jehož přikrášlení se moc nedaří. Akčních scén moc není a efekty, zejména ty ze zvířaty, vypadají značně uměle. Dá se na to podívat jako na nenáročnou oddychovku ale to je tak asi vše.

Interview (2007)

Zajímavý konverzační film, který vás i přes svou v podstatě studiovou povahu s omezeným prostorem a také záběrem nudit nebudete. Trochu se s ubíhajícími minutami stává zdlouhavější ale nic hrozného.

Mlha (2007)

Jedná se o dobře natočený film po všech stránkách - atmosféra, příběh, zpracování atd. A to i přesto, že některé dějové zvraty se dají vytušit dopředu.

Dračí války (2007) odpad!

Des, i ty efekty byly misty hrozne.