Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Zvláštní snímek, zajímavě natočený. Problémy dospívajících v drsné čtvrti a komplikovaný vztak syna k otci, a k jeho nejlepšímu kamarádovy. Nebylo to špatné ale myslím, že zítra si na to už nevzpomenu. Obsazení bylo super, sice Downey moc prostoru nedostal ale zato Shia LaBeouf předvedl dobrý výkon a líbil se mi i Tatum, který předvedl, že umí i hrát a ne jen se tvářit nasraně.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Příměh má své mouchy ale nápad s uklízením na místech činu je zajímavý, škoda, že ho tvůrci víc nerozvynuli. Místo průměrného dramatu to mohla být nadprůměrná černá komedie. Líbili se mi obě hlaví představitelky, pěkně jim to dohromady klapalo.

Kněz je poděs (2007)

Tohle může napadnout jen američany. Totální kravina, škoda času stráveného sledováním něčeho takového.

Pařba ve Vegas (2009)

Tak takhle jsme se už hodně dlouho nepobavila. Herecký ansábl byl do jednoho naprosto senzační. Kluci trousili jednu hlášku za druhou a člověk si říkal, že by vážně nechtěl být v jejich kůži a mít okno jak vrata od stodoly. Tahle přisprostlá komedie je vážně povedená, né-li nejlepší co jsme za poslední dobu viděla.

Sejmi je všechny (2007) odpad!

Film ,který se snaží oslnil rádobi nadupanou akcí a super drsňáckýma hláškama ,které ovšem nejsou ani vtipné ani cool ale spíš hloupé a přehnané.Clivea Owena mám rádla ale role drsňáka, který během soulože postřílí bandu nepřátel a ještě stačí uspokoji Monicu Belluci a neustále chřoupe mrkev, která se mu hodí i na likvidaci nepřátel, mu nesedla ani v nejmenším. Zároveň nechápů Moniku v roli laciné prostitutky trpící ztrátou vlastního dítka. Jediný kdo by snad stál za malou zmínku je Paul Gimatti v roli mafiánského bose. Nevím jestli to bylo myšleno jako parodie nebo jestli to autoři mysleli zcela vážně, pokud ano je to vážně smutné.

Po přečtení spalte (2008)

Na Big Lebowskiho to nemá. Ale bratři Coehenovci mají svůj svérázný humor který né každý pochopí či vztřebá. Nejvíc se mi líbil Brad Pitt v roli blbečka Chada z posilovny. Ten prostě neměl chybu.

Gangy New Yorku (2002)

Mé dojmy z tohoto filmu jsou vesměs kladné. Film o jednom z největších měst na světě a jednom příběhu který se kdysi u jeho zrodu odehrál. Příběh sice omšelý a starý ale v Scorseseho podání zájímavý. Daniel Day - Lewis mi přišel úžasný a velmi zdárně mu sekundovali Cameron Diaz a Leonardo DiCaprio.

Equilibrium (2002)

Futuristický akčňák z depresivní budoucnosti kde nejsou žádné emoca a city. Připomíná mi to román 1984 od Orwella. Vesměs to není špatný film, spousta dobrých bojových scén a muj oblíbený Christian Bale si vysloužili lepších 70%.

Krvavý diamant (2006)

Velmi dobré drama na ožehavé táma. Využívání přírodních bohatství západem, bez ohledu na prostředky a na následky tím způsobené. Přesto, že se civilizovaný svět tváří chápavě a obětavě tak se jeho druhá tvář neohlíží na nic a nikoho. Můj oblíbenec DiCaprio podává velmi dobrý výkon, do toho mu velmi zdárně sekunduje užásná Jennifer Connelly a pozoruhodně dobře hrající Hounsoun. Tento film rozhodně stojí za zhlédnutí.

Pokání (2007)

Krásný, jemný a něžný snímek. Nádherná kamera a úžasná hudba v čele s bezvadnými hereckými výkony udělali z Pokání určitě těžce zapomenutelný filmový zážitek.