Fotři jsou lotři (2010)

Chémia medzi De Nirom a Stillerom stále funguje! Toto je najpodstatnejšie, čo som si z kina odniesol, vzhľadom na to, že na nej je postavený už tretí film série. Je tu menej Dustina Hoffmana a Barbry, pacifistický flákač v podaní Harveyho Keitela bol príjemným prekvapením. Menej príjemná bola Laura Dern a totálne neznesiteľná bola Jessica Alba. Toľko krátke zhrnutie, inak je film veľmi príjemný a dobre sa naň pozerá:)

Hanebný pancharti (2009)

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

Hard Boiled (1992)

Nezničiteľný Tequilla a takmer nepriestrelný Alan vytvorili skvelé útočné duo, ktoré zlikvidovalo okolo 300 chudákov zločincov, sem-tam aj zopár policajtov. Na strane druhej nesmrteľný jednooký gangster a jeho takmer európsky pôsobiaci boss. Nikdy neprestávajúca akcia, napätie do posledného dychu, miliardy vystrieľaných nábojov, stovky mŕtvol, to je iba zlomok vecí, ktoré robia tento film výnimočným.

Hezké vstávání (2010)

Príjemná oddychovka so skvelým Harrisonom Fordom a Diane Keaton, ktorá mu nič nezostáva dlžná. V tejto komédii nikto nie je dokonalý, úplne každá postava má aj negatívne vlastnosti, čo robí film podstatne uveriteľnejším. Veľmi príjemný hudobný podklad v kmobinácii so skvelým hercami - 4 hviezdičky.

Hra na schovávanou (2005)

Kombinácia Tajomného okna a Osvietenia. Nijak inak sa to nedá definovať. De Niro skvelý, Dakota Fanning snaď ešte lepšia. 3 a pol hviezdičky ale naozaj som čakal nejaký lepší záver.

Hřiště snů (1989)

Dlho som tento film ignoroval, ale uffff. Oslava pre tych, co ziju svoje sny. Zivot je prilis cenny na to, aby clovek zabudal na svoje sny. Priznam, ze kila patosu, ale tak nebezpecne namixovaneho, ach jaj. UZASNE!

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Hugh Grant vo svojej ďalšej typickej roli, tentokrát s výborne sekundujúcou Drew Barrymore. Vtipné hlášky, príjemné situácie, retro hudobný klip...príjemný film na vylepšenie nálady s výbornou hudbou:)

Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ťažko sa hľadajú slová, ktorými začať. 19 rokov od posledného Indyho. Musím sa priznať, že do kina som šiel trochu s obavami, ale hlavne plný očakávania. A rozhodne to prekonalo moje očakávania. 63-ročný Harrison Ford je rovnako charizmatický ako v predchádzajúcich dieloch, Indy je rovnako akčný, Marion má stále svoj okúzľujúci úsmev...a Shia LaBeauf je Shia LaBeauf. Rozhodne je to zmena, po 19 rokoch znovu vidieť nové dobrodružstvo Indyho, navyše, keď sa odohráva v 50-tych rokoch a jeho nepriatelia už nie sú nacisti, ale Rusi. No filmové postavy ako Indy sa už dnes nerodia, a na plátne to bolo badateľné. Dávno som sa tak dobre nebavil v kine. Treba prekonať predsudky, že Indy už je starý dedo, pretože on sa rozhodne ako dedo nespráva. Napokon treba ešte vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, ktorá bola ako hlavná záporáčka veľmi presvedčivá. Tento film sa rozhodne oplatí vidieť, či už ste alebo nie ste Indyho fanúšik, je to "akční podívaná", ktorá rozhodne stojí za to.

Jeskyně (2005)

Som si nikdy nevśimol, že to bolo u nás v kinách, ale ako televízny film by som to ohodnotil na celkom slušné béčko, nápad a scenár boli podľa mojho názoru veľmi slabé, ale kamera v tomto filme bola skvelá