Red Hot Chili Peppers: Funky Monks (1991)

Hodinový čiernobiely dokument o vzniku albumu Blood Sugar Sex Magik.Poznámka:samozrejme tam nehrá len Flea a Gus van Sant ale aj ostatní členovia skupiny + celá škála priateľov

Růžový panter (2006)

Ako komédia to ešte celkom ujde, aj keď sa v nej vyskytuje menej náročný humor, ak to však beriete ako ďalšieho Ružového pantera, tak je to len ďalší neúspešný pokus o napodobnenenie Petera Sellersa

Růžový panter 2 (2009)

Skutočne veľké prekvapenie. Niežeby Jacques Clouseau v podaní Stevea Martina pôsobil menej dementne, to sa žial povedať nedá, no vtipné situćie ú o dve triedy kvalitnejšie, skvelé sekundovanie známych tvárí ako Alfred Molina, Andy Garcia, Jean Reno, či Jeremy Irons. Rozhodne velikánske prekvapenie

Rytíři nebes (2006)

Je to film, ktorý si zaslúži aj piatu hviezdičku, mimoriadne dobre sa naň pozerá, aj keď je mi trochu smiešne prirovnávať to k Top gunu. Príbeh je síce podobný, ale preda len keď vidíte letku dvojplošníkov a vzdušné súboje, pri ktorých po sebe strieľajú aj pištoľami...V každom prípade je to veľmi sympatický film ktorý rozhodne predčil moje očakávania

Sahara (2005)

Ďalší nepodarený pokus o dobrodružný film typu Indiana Jones.Film je na míle vzdialený svojej knižnej predlohe (čo by nemusel byť problém, no v tomto prípade to bol a veľký!), nečudo že sa autor novely Clive Cussler od filmu dištancoval.Dirk Pitt ako suchý hľadač pokladov, Al Giordino ako jeho dementný poskok, ktorý si nevie ani uviazať kravatu alebo správne nasadiť čiapku.Voľba Penelope Cruzovej ako šarmantnej doktorky Evy Rojasovej bola nevhodná.Každému, kto čítal knižnú predlohu nezostane nič iné ako sklamane pokrútiť hlavou:nie, toto nie je Dirk Pitt, ba dokonca ani Clive Cussler.

Sahara (1995) (TV film)

Prekvapujúce na tomto filme je rok vzniku.Keď ho pozeráte, máte pocit že je tak z osemdesiatych rokov, ale inak je to príjemný film, aj keď odporuje dejepisu

Souboj Titánů (2010)

Opäť raz zbytočne nízke hodnotenia...kto nemá rád blokbastre, nech na ne nechodí. Ísť na taký film a čakať nejaké veľké umenie...Blokbaster by mal byť veľkofilm nabitý akciou, sympatickými hrdinami a človek by mal pri ňom zabudnúť na problémy a starosti a užiť si tú jazdu. Ja som od toho nič iné ako popcornovú zábavu nečakal a bavil som sa veĺkolepo. Z Ralpha Phiennesa priam sálalo zlo, božsky nevinne vyzerajúca Gemma Arterton, Sam Worthington so svojou vizážou z Terminator Salvation...:) Komu sa nepáčia triky, nech si spomenie na Dwaynea Johnsona v závere filmu Múmia sa vracia. Rozhdone mi to stálo za to a za štyrmi hviezdičkami si stojím.

Spiknutí (1997)

Bezprostredne po prvom pozretí sú moje reakcie zmiešané. Veľmi to pripomína mix Mandžuského kandidáta a Maratónca, tak veľmi, že atmosféra oboch sprevádza celým filmom. Na druhej strane skvelý Gibson a Julia. Tak skoro si to ale znovu nepozriem:)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačne najlepší snímok trilógie I,II,III.Humorné hlášky v štýle epizód I a II vystrieda pútavý boj o rozhodnutie mladého Anakina Skywalkera, ktorý sa, ako všetci vieme, aj keď za trošku nedotiahnutých-do-konca-udalostí, rozhodne pre temnú stranu sily, čo je trochu škoda, lebo v epizóde II aj na začiatku epizódy III im to s Obi-Wanom šlo fajn.