Tlouštík (1995)

Vždyť se tam nic neděje! Ano, a tak to má být. Je to náhled do života na maloměstě, vykreslený reálně a lehce plynoucí. Pruitt je komplexní postava, plná snů, nadějí a obav, které podává velmi uvěřitelně a plynule tě provede celým filmem. Prošel jsem jím bez dechu.

Zahrada slov (2013)

Makoto je schopný hodnověrně vsugerovat určitou atmosféru. Během chvilky tě uvede do stavu lyrického napětí, kdy prožíváš stejné nálady, jako hlavní postavy. Podtrhává to nejpovedenější animace, kterou jsem kdy viděl - kapky deště, dopadající na jezírko, jsou téměř hmatatelné, dobře pracuje s hloubkou ostrosti záběru (animovaný film!), praceju se světlem a město působí velmi živě až téměř hmatatelně. Což si asi dobře uvědomoval, proto na mě Kotonoha místy působila tak, že se tvůrce sebeukájí nad svou grafickou zručností a jen ti servíruje vizuální orgie. Příběh totiž není moc silný. Je sice melancholický, ubíhá pozvolným japonským tempem a předává ti ponaučení velmi jemným způsobem, ale je plochý. Ocenil bych, kdyby byl Makoto příště schopný naroubovat na tak uchvacující grafický zážitek něco trochu hlubšího - něco na způsob Laputy nebo Cesty do fantazie. Pak se teprve zrodí veledílo.

Cesta krokodýlů (2013) odpad!

Jak shakespearovské dílo... Mno ale co jedna promile v krvi to jedna hvězda navíc!

Kingsman: Tajná služba (2014)

A já z toho cítím grindhouse, prošpikovaný snítkama marvelu, marinovaný v omáčce bondovštější než bondovská. K chuti vám určitě příjde špetka anglického humokoření. Bon apéttit.

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Brit, vystupující v americké talk-show, kritizující velmi nevybíravým způsobem rozličné nelogičnosti, přešlapy, minely, kiksy, nepravosti a podrazy na americké půdě. Použitý humor je inteligentní, trefný, úderný a to i přes to, že není zcela brtiský, ale byl modifikovaný pro americké diváky, proto využívá poměrně dost přirovnání a dochází k časté repetici vtípků. Dovede tě až k myšlenkám, jak je sakra možné, že už se Systém ve Státech už dávno nezhroutil.

Sing Lek Lek Thee Riak Wa… Ruk (2010)

Thajsky blockbuster roku 2010. Cítíš patos jihokorejských romantických filmů, ztřeštěnost Japonců a to je promícháno se slušnou dávkou Bollywoodu. First love není moc dynamický, herci hrají poměrně špatně, námět je zcela neoriginální.

OUTsideři (2014)

Podařený remake. Oproti německému originálu je lyričtější, sprostší, explicitnější (prostě upravený pro "jednodušší" americké diváky) a samozřejmě odlehčený pár gagy. Skupina je samozřejmě zcela multi-kulti ale vše to funguje jak má.

Vincent jede k moři (2010)

Snímek, který byl už po 4 letech remaknutý a to překvapivě v USA. http://www.csfd.cz/film/351189-outsideri/ Tato verze je syrovější a strojenější, prostě německá a téměř čisté drama. V americké verzi není nic navíc, je to pouhá kopie, ale je lyričtější.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Před lety jsem se nedostal přes pilotní díl. Ale Community dostalo druhou šanci. Odměnou je neortodoxní seriál, jehož jednotlivé epizody oscilují mezi 3 - 5 ★ A někdy i víc!