Rozpolcená (2022) odpad!

Vidím lesby a balím krámek. Vidím troubu milionáře a balím i poházené kelímky kolem. Kdo vzal roli v tomhle odpadu byl snad švorc, jinou hodnotu to nemá. Vypnul jsem to v půli. Nudné, předvídatelné a  blbé.

L'Intervention (2019)

Kurylenko nezklamala, herci tmavé pleti také ne, kritika blbosti politiků západního světa a jejich slabosti byla signifikantní. Protože výsledek byl známý, sledovali jsme jen provedení. Šlo to.  Snipeři byli přesvědčiví a opět se ukazuje, jaký je rozdíl mezi výcvikem a bandou teroristů. Nezávislost státům Afriky přeji, ale také si přeji, aby jejich občané si zůstali doma.

Seobok (2021)

Korejci opět ukázali, že na to mají. Dusná atmosféra boje o technologickou převahu v podobě nesmrtelného člověka na pozadí globalistů, co si hrají na Boha nabída komorní drama dvou hlavních hrdinů, kdy jeden to má "za pár" a druhý vnímá, že nemůže mít ani to málo, co má každý obyčejný člověk. Šanci si o sobě rozhodnout. Cenou je nesmrtelnost... a kdo by o ni vlastně stál, pokud by neměl totalitní myšlení? Více než sci-fi (se skvělými efekty) je to takové Lemovsko-Clarkovské přemítání, které se chvilkami trochu vleče, ale takový film se uhonit nedá. Kdo čeká blockbuster bude zklamán, kdo chce chvilku zastavit čas a vypustit své všední starosti, ten si film užije. 70%

Chci tě zpátky (2022)

Začalo to nudně, střední část byla skvělá a některé hlášky byly na smích na spadnutí z postele. Lokace milé, herci zvládli komedii, aby zůstala komedií a nikoliv slátaninou pouček á la Vin Diesel, Jenny Slate vykuchala z ošklivé kočky šklíby úžasnou ženskou a zase se ukázalo, že to napoprvé nemusí hned jiskřit, ale diamant se také brousí, aby zářil. Zvládl jsem i G. Rodriguez, kterou opravdu nemusím a i tu kulturně-politickou šarád vzájemných ras. Soundtrack byl do počtu, závěrečná lodička připomínka kdysi noblesního Jihu. 70%

Cena života (2020)

Klasická ukázka toho, jak peníze a zkorumpovaní úředníci jsou beztrestní. Dejte si tam jména globalizátorů a té politické nšpíny USA nebo EU a jste doma. Za tohle si film uznání zaslouží, za zbytečnou stopáž už ne. A ti dobroseři, co mají doma bezdomovce, latinoameričny, co nemají pojištění a strádají, tak jdou zachraňovat kohosi kamsi do Asie? Mé sympatie nemají. Kamera slušná, lokace dobré (vidíme Siam rep?), hudba neurazila. Herci neokoukaní a to na 60% stačí

Děsivá temnota (2018)

Slušná dusnější atmosféra se zápletkou, které my doma nerozumíme, ale které porozuměl zbývající svět. Natalie Dormer sice není Audrey Hepburn a její Čekej do tmy, ale předvedla velmi dobrý výkon a na pozadí Londýna příběh vyzněl přesvědčivě. Doplněno skvělou muzikou to ztrácí jen v momentě, kdy poněkud uniká, co sourozenci Ona a On vlastně chtěli dosáhnout a proč a o co vlastně šlo Rusům, když to vypadá, že místo politiku šlo spíše o gangy. 60%

Láska vlny přenáší (2022)

Je to tak na 65% a inspirace Dirty Dancing je tu nesporná, ale zápletka je jasná, zvraty mírně či více překvapí, moře a surfaři úžasní, hudba lepší než by jeden čekal, herci moc nehrají, ale vypadají k světu, hlavní hrdinové nezklamou, kamera se neloudá a letní pohoda z toho čiší jak ze Setkání v červenci. Ano, románkové mírně neuvěřitelné filmy, které ale v životě také potřebujeme a tady to hodnocení je trochu ohrnující nos. Kdy jste naposledy viděli stejně dobrý český film? Dlouho ne..Proto provokativní hvězda navíc.

The F**k-It List (2020)

Kritika systému, který žije jen sám pro sebe a nikoliv pro lidi = ANO, fajn. Kritika idiotismu sociálních sítí = Velké ANO, kdo tam je je sám proti sobě a dělá jen užitečného blbce. ALE hlavní hrdina ještě šel, rodiče byli karikaturou, spolužáci nemožní, holka = velká láska = nepřesvědčivé, sladký konec jakéhosi youtubera/influencera, co si rok jezdí po světě a fláká se, (konečně žije) a je "mluvčím své generace" = blbost na entou a idiotský příklad. Asi jako když se hlásalo, jak černoch se z čističe bot stal miliardářem. Stejná blbost made in USA. 35% a je to hodně nevyužitý potenciál příběhu a k tomu génius, co vyhrál stamiliony... to už se nedalo rozdýchat.

Taktika lásky (2022)

Dva hezcí lidé a v romantickém filmu, kde to dopadne, jak asi čekáte, ale..provedení je nápadité (miluju balóny), místa nádherná, lidé kouzelní v té jednoduchosti, prachy smrdí, jako všude a sociální sítě jsou hnus a hnus a hnus a kdo to neví, je vůl. 70%

Kingsman: První mise (2021)

Ani "komedie" o špionech nesmí překročit dějiny do blbostí a to zde bylo. Hvězda dolů. Zobrazení I. světové výborné, intriky i snad nadsázkou nového globalizátora vtipné. Ale jinak moc sentimentu a málo "kingsmanovství", protože na pozadí války jsme čekali bondovku jiného typu. Dostali jsme kriminálku s Matou Hari a románkem s Wilsonem, čímž blbost dosáhla vrcholu, jak víme z reálných dějin, které se pro film zbytečně násilně upravily. To fantasy příběh nevylepšilo, ale pár dobrých momentů tu bylo. CGI zabralo a bylo to. 65%

Časové pásmo bylo změněno