Strážce (2006)

Staré, dobré s kvalitní zápletkou a plejádou výborných herců. 70%

Výbušná spiknutí (2022)

Temné, slušné tempo, solidní práce herců na jedno kouknutí. 55%

Deep Water (2022)

Únavné, nudné, protivná de Armas v hlavní roli (kozičky to nezachránily), děj byl předvídatelný a odpad nedám, protože Affleck nezklamal = 20%

Projekt Adam (2022)

Hádali jsme kolik sci-fi tu mělo odkaz, rukavici na skle pak jsme přiřadili do Ghost Protocol a jedno si přiznejme: 2050 je za rohem, tahle budoucnost tam s vysokou pravděpodobností nebude. Přemoudřelý malý Adam evokuje jiné "přemoudřelé" dětské role, RR se začíná opakovat Z. Saldana ve svých 43 letech fakt není vysokoškolské poupátko, (lépe nechat maskérsky zestárnou mladší herečku než opačně) a Mark Ruffalo spadl do role Marka Ruffala, což bylo nezáživné. Za triky a nápad dvě hvězdy, jedna navíc za tu snahu udělat z bídy film, ale 50% je jasných. Dětem se to líbit bude, pro dospělé jde spíše o shlédnutí na jedno použití.

Černý krab (2022)

Noomi Rapace skvělá, ale jinak jsem rozpačitý. Kdo byl nepřítel? Nevím. Proč vypukla válka? Nevím. Jak a kde chtěli použít zbraň? Nevím. Všude? Jak by to dosáhli? Nevím. Kamera výborná, lokace skvělé, tíživé dusno výborné, flahbacky otravné, závěr podivný. 50%

Possessor (2020)

Až erotický horor s prvky sadismu mě přiznám překvapil, neboť je to žánr, který obvykle nevyhledávám. Všeobecné nadšení nesdílím, ale rozhodně to má náboj a hmatatelné temno vražedné duše.Také ta touha a chamtivost zbohatnout za každou cenu je "příkladná". Není vyloučeno, že moderní vraždy budou probíhat ovlivněním člověka, která nebude pánem své vůle. Divák se s nikým nespojí, nikomu nefandí, je jen pozorovatelem, aby kdesi v koutku přemýšlel, kdy se ze sci-fi stane v dnešním už pomalu feudálním světe realita.

Pod rouškou temnoty (2022)

Krimi to nebylo, jako sociální drama se to chtělo tvářit, na špionážní film si to hrálo, udatná novinářka působila směšně, děda Nýsn (jak tu někdo vtipně píše) je obehraný jak stará deska Supraphonu, takže i tak herecky skřípe, a dva agenti FBI "terorizující Ameriku" to se nedalo ani rozdýchat. Známý obrat jednohubka bych změnil na těžko stravitelnou dávivost, kde snad jediným pozitivem byla snaha burcovat novináře k odvaze (když všechna média patří globalistům?) ke kontrole státu (když volby 2020 vypadají více jak podivně) a když se prezentují bílí Američané kdesi na jihu jako náckové, ačkoliv černý rasismus je v USA naprostou realitou? 30% za dědu Nýsna.

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film)

10% zas to, že kdysi existovali novináři, aby hledali pravdu a tu zveřejňovali. Jinak sice milí herci, ale úděsně odpadové provedení

Ten dvanáctý (2017)

Úchvatná jakoby malující obrazy kamera a do toho brutální válka. Jestli někdo tvrdí, že dnešní Němci jsou jiní, tak osobně nevěřím (někteří nepochybně ano). Stačí se podívat, jak reagují na válku na Ukrajině. To sice s filmem moc společného nemá, ale ta bezohlednost je jim mnohým vlastní a Hitler tu zrůdnost dovedl za hranu jakékoliv lidskosti. V kontrastu tu vidíme obyčejné lidi, kteří pomáhají s rizikem vlastního života., Dnešní Západ ? Pro toho je tento film vlastně sci-fi. Ale bez lidí, jako je hlavní hrdina by nikdy válka neskončila. Však v ní také celosvětově umřelo 60 miliónů lidí. Tady ve filmu ani tak nešlo o herecké výkony (spíše průměr), ani o střih a hudbu (průměr), ale i ta přepálená stopáž se dala vydržet, protože lidé zapomínají a film chtěl připomenout, že nic nepadá z nebe zadarmo, ani svoboda ani mír. 70%

Clean (2021)

Nechápu, jak tohle mohli zachránci světa z BLM a Biden dopustit. Takový rasistický film, ve kterém se neospravedlně ubližuje černým – Afroameričanům – a bílí se ukazují málem jako správňáci. Taková lež a „každý to ví“. Ta pravda se vždycky vylije a jedno, že 95% médií v USA lže a lže. Ještě stále se najdou peníze na film, který ukáže odvrácenou stranu Ameriky i bez „odporných brutálních rasistických“ policistů. Asi už to dlouho trvat nebude, ale pojďme se podívat na film. První půlka se vleče a hlavní hrdina ukazuje cosi mezi somrákem, kutilem a lidskou spodinou, žijící v ještě horší společnosti. Atmosféra je hutná, barvy depresivní, kamera i pohyby pomalé až uspávající. Pak se tempo probudí a boj o záchranu začne být zajímavější. Byť je téma ohrané a stále a stále dokolečka stejné (jsou nějací policajti, co je drogové mafie neplatí?) a všeuměl šroubovákem nastartuje auto plné elektroniky. Asi tvůrcům ušlo, že se píše rok 2022. A vrahouni klidně bez obav vpadnou s tomahavky do podniku klidně povraždit kohokoliv? Pro zápletku je to asi dobré, pro realitu to nevíme, po těch letech trvalého zkreslování reálnosti života v USA. Sekerový masakr má šťávu, pak to jede a jede. Tajemná identita (oblíbené téma filmů z poslední doby) superzabijáka má velkou trhlinu v opakování stejného. Divák jen čeká, co tvůrci v boji s lumpy nabídnou. Atmosféra opět zhoustne a doplněna symbolickým omýváním mstitele nabere podobu neprůstřelné vesty, zbraní a zapáleného si cigára letlampou (vtipné). Pak přijde poučení, že baráky ze dřeva a papíru fakt za moc nestojí. A podobně to bylo i s tímhle filmem. 50%