V žoldu smrti (2022)

Lehce zestárlý Pine zachraňuje film, který je principiálně stupidní. Proč zabíjet někoho, kdo nese to, co jsme si objednali a žádné peníze navíc nevyžaduje? Kde je logika toho útoku? Jinak to bylo obsahově tuctové a nic nového to nepřineslo. Konec byl předvídatelný až příliš a některá vysvětlení chybí. (Jak tak rychle našli ukrytého doktůrka? A proč pomáhal? atd.) Proč vychvalovaný voják v činné službě je švorc a má exekutory na krku, když mu armáda stále posílala plat? Střih dobrý, hudba dobrá, postřílení policisté byli překvapením, ne že ne, takže nakonec se to dalo odkoukat. 55%

Morbius (2022)

Stále jsem čekal a čekal a stále mě to neoslovovalo.. asi jsem byl pro tento film špatně vybraným divákem. 30%

Smrt na Nilu (2022)

Obrazově skvostné, Branagh lepší než minule (Orient expres) a zápletka opět slušně provedená. Jenomže:Hammer je napůl komediant a nepůsobil přesvědčivě, Gadot hraje všude jen Gadot a už je to nudné a nezajímavé, dvě lesby k tomu a jedna fanatická komunistka bylo spíše nadbytečné a Bening se snažila a snažila... ale nějak mi do té role neseděla. Ovlivněn filmem starším jsem zůstal u obdivu egyptských památek a uznání dobré řemeslné práce. Možná si to dám ještě jednou, v záplavě braku, tohle byl dobrý průměr. 60%.

Marshall (2017)

Výborné a právně poučné: Spravedlnost nepřijde jen tak a zadarmo. Musí se o ní bojovat. Herecky excelentní, dobová charakteristiky výborná a jen škoda, že dnešní šéfíčci BLM se hrdinům tohoto filmu neblíží ani na to pověstné okopávání kotníků. Chtěli jsme Ameriku nerasistickou a máme ji černě rasistickou až jeden zírá. Je dobře točit filmy o tom, že boj byl o něčem jiném, že odzbrojovat polici a vypalovat domy bílých Američanů. Jeden kiks tam ale je: Jak Boseman poučuje Gadas, jak černí bojovali proti otroctví až zvítězili a to bylo zrušeno, tak to byl trapný propagandistický blábol toho nejhoršího druhu. Už jen chyběli partyzánské oddíly… Kdo zná historii USA musel nevěřícně kroutit hlavou nad touhle hloupou propagandou. Za to hvězda dolů.

Moonfall (2022)

Bylo by asi zajímavé počítat kolik filmů Emmerich vykradl. Gravitaci, Misi na Mars, Abbysys, a další a další.. Skoro trapné. také je tu lehce kraden Stanislav Lem a jeho Nepřemožitelný, to jako kniha. Odkaz na knihu ve filmu není..Pak tu máme logiku stvoření A.C.Clarka a jeho VESMÍRNÉ Oddysey, Skynetu, Ellysia a Nový Terminiáor byl tu. Nakonec obrněné hvězdy cosi jako Hvězda smrti z War Stars jsou to pravé ořechové...a šup a je tu genová tvorba viz Prometheus. A to už se to nedalo ani vydýchat. Hvězda za technické provedení . 20% a tuhle zlodějnu jinak už nepochválím.

tick, tick...BOOM! (2021)

Já jsem mimo ligu těch, kteří tomuhle rozumějí. Hudba se mi až na drobné výjimky tady nelíbila a to poslouchám vše počínaje Pink Floyd, Jona Hassela, Zappu, Monolake a výčet by byl nekonečný. Z muzikálů jsem začal 1952 (Zpívání v dešti byl dobrý start a nebyl žádný, co by mě minul a i ta Hallo Dolly měla něco do sebe, byť WHO pojali muzikál jinak už v roce hluboké studené války a tak jako mě nenadchl La la Land nebo Chicago, tak mě nenadchlo tohle. A Garfield sice získal Zlatý globus, ale už dlouho mi nikdo nebyl v hlavní roli tak nesympatický. A pokud je cílem bavorák, super byt, prachy a prachy.. to generace odchovaná škváry MTV asi nic jiného neumí. Ale právě této generaci je tento film určen, jí byl určen muzikál a tato generace to vysoko hvězdičkuje. Ano každé umění má cílovou skupinu, ale tady se mi zdá až moc úzká. Oscar z toho nebyl a to ta Akademie strká ceny už více za politiku a stupidní korektnosti  než za skutečný kumšt, který je někdy i uměním. Skončil jsem na 20% s nepříjemným pocitem z filmu, nepříjemným pocitem promarněného času a nepříjemným pocitem dívat se na hysterika, který se může podělat z toho, že mu klepe třicet na dveře. Vím, co jsem v tomto věku dělal, kolik jsem měl dětí a kolik přátel. Jsem rád za svůj život, tohohle "číšníka" bych si do přátel nedal (úspěch přeji každému, o tom je ta rozmanitost vkusu). A mimochodem, kolik písní z tohohle díla se stane evergreeny jako jiné z jiných muzikálů? Hádám velkou nulu.

Temný případ (2014) (seriál)

Zhodnotil jsem všechny série najednou a jednička za 4 hvězdy, dvojka dvě a trojka dvě. Ty únavné kecy scénáristicky vytvořených párů jsme nakonec začali přetáčet a zde platí : Méně znamená více na 1000%.  Zápletky byly zajímavé, jednička nám pachatele nakonec neodkryla, dvojka byla jen o grázlech a jedné šibnuté fízličce, a trojka nudila a nudila, snad jen dobrá kritika "dobroserů" opět ukázala, co tihle lidé napáchají zla. Přidávám se k těm, co nechápeme to nadšení nad rozvleklou ságou. 50%

Víkendový útěk (2022)

Obě blbé, ona nesympatická, ukňouraná "dobroserka", ta druhá vypadající jako vyžírka a hůře, do toho "poctivec" Syřan a po první půlhodině to začalo být téměř otravné. Asií jsou takové lidé v USA, ale proč se o nich točí film? Nesympatický a protivný hrdina se stal "novou módou" ve filmech, které se ale nelíbí. Neču špatnou knihu, nekupuji ošklivý obraz, proč si někdo myslí, že tohle budu vyhledávat ve filmu? A pak to zašmodrcháte,protože kumšt se jeví šmodrchat, ale to už jen čekáte, co tvůrci na vás ušili. Ne čim chtěli překvapit a pobavit, ale čím doběhnout. Někdo to ocení, mě to nevzalo. 30%

Strážce (2006)

Staré, dobré s kvalitní zápletkou a plejádou výborných herců. 70%