Utíkej a střílej (2022)

Základní chybou těchto filmů je děsivá předvídatelnost a přihlouplá seriálová nadsazenost klišé svobodná matka – dítě – starostlivý gangster. Je to téměř laciné a určitě nudné. Hlavní hrdina šel, padouši působili komicky. Pak přišlo ekologické kázání a pak další bláboly o šílené společnosti a konspirativní kecy. Otřes filmu a dějově k ničemu. Pak přijde malé překvápko a opět se ukáže, že uniforma žádný charakter nepředstavuje. A film se změní na hru kočka a myš v uzavřeném prostoru. Fádní a příliš často používané. Divák jen čeká, kdy chytřejší kočka či myš bude mít štěstí a čas se vleče. Rejža nachystá další překvápko, jenom chybí vysvětlení náhle se probudivšího se vraha a kuplíře. Sociální frustrace? Bože to snaad ne.. Fórek s dálkovým ovládáním se povedl, ale nějak to stále nepřinášelo uspokojení. Pak opět přišly bláboly a hloupé scénky a la western pitomé říkánky pokračují. Terminátor je téměř nezničitelný a láska k svobodné matce (mimochodem nijak pěkné) vyhraje. Film ovšemže prohraje a bída cholívůdů opět nabídla pakárnu byť poslední vtípek byl dobrý. Za něj 10%

The Commando (2022) odpad!

Začalo to špatně směšnou akcí, pokračoval psychem na houby a končí idioticky. Odpad A velký.

Pád: Kauza Boeing (2022)

Šéfové Boeingu, BIG tech a globalisté vůbec jsou naprosto splachovací, bezcitní a mimořádně bezohlední lidé. Přirovnat je k nacistům je už téměř blízko, protože jsou lidem, demokraciím a světu už stejně nebezpeční. Film to poodkryl jen kouskem, protože i autoři se báli žaloby. Nikdo nikde necítí žádnou lítost. Lhostejnost občanů konzumentů je ale stejně tak strašlivá. Na této lhostejnosti staví globalisté svůj zisk a to film mohl jen naznačit. U dokumentárního filmu nečekejme umění, ale to, co nám informačně nabídne. A zde to bylo velmi dobré, přehledné a usvědčující. 75%

KIMI (2022)

Především je jasné, že každý blbý Amík chce okno 2x3 metry, aby mu každý koukal, co jí, co dělá na jaký kanál TV hledí, prostě, aby byl transparentní pro každého souseda, že? Tak to je první hovadina. Druhá je, že příběh nevysvětlí dostatečně důvod zločinu. Toho původního. A to v tom jelo tolik lidí? A co bylo za problém? Třetí je "náhodné" objevení se souseda...tak to nevymyslíš. Zbytek jako plagiát Okna do dvora ujde, lokace také, kamera fajn, vybraní herci sedí, barva na vlasy také. 60% a podruhé těžko.

Bez přestání (2022)

Simon Abkarian hraje ty padouchy přímo učebnicově. Překvapivě dobré s morálním koncem, protože malý korupčník je trestán během doby a nakonec si nějakou tu odměnu zaslouží, protože jeho zásluha na likvidaci mnohem horších padouchů je nakonec nesporná. Film o pár hercích a několika lokacích za pár euro vydal slušnou porci kriminálního děje. Sice tam chybí doslova hromada vysvětlení a logika dostala na frak, ale stejně to má 55%

Crown Vic (2019)

Lepší než by jeden od policajtského filmu čekal. Po "něžném obrovi" Floydovi, který je ukázkou toho kam až se může propadnou  kdysi vzorový právní stát zblblý černým rasismem, je jasné, že jsme viděli film, který se dalších 10 let už nenatočí, protože pravda se v USA už nenosí. (Tím nikdo neomlouvá zbytečnou brutalitu některých policejních blbců). Průměrné herecké výkony nahrazuje hutná atmosféra, mírně detektivní příběh, svižná kamera a střih a nerušící hudba. Cíl je jasný: Máme pravidla a co s nimi? Stačí tato pravidla na realitu amerického zločinu? (Osobně pochybuji). Ale smí se policista změnit v kata? Jistěže nikoliv. Dilema o dobrém chování a špatném rozhodování...tím autoři útočí na diváka a tím i filmu dávají náboj. 70%

Láska přes okno (2022)

Ona má tak ošklivou postavu, že je vyloučené, aby boháč se vzhledem filmového krasavce se do téhle prťavé holčičky s krátkýma baculatýma nožkama zakoukal (byť příroda dělá divy). Ale v reálném životě skoro vyloučené a i román či filmový příběh nemůže být úplné milostné sci-fi, zde navíc na hraně erotického filmu. Provedení kvalitní, ale technický um nezachrání obsah.20%

Vem si mě (2022)

Pro zamilovanou komedii skvělý námět. Ale potom to přijde.Výběh hlavní herců s věkem nad 50 byla chyba. Owen Wilson (dceru si  pořídil v 41?) hrtaje nemastného neslaného, hodného až připitomnělého. Nevyužitý jeho komediální talent byla první chyba, ale  oslava pompézního až nechutně bafunářského popíku byla chyba kardinální a vizážista Lopézové by se měl zastřelit na místě. K tomu to zdůrazňování latinos..až trapné. Děj byla nuda a vypadalo na promo Lopézových písní. Chloe Coleman začíná být všude stejná a brzy se okouká, protože hraje stále opakovanou roli. Nezáživné. Děj předvídatelný a závěrečný let přiblblý, tabulky okoukané z mnoha už slavných britských filmů. Mohla to být pecka, takhle je to za pár drobných 45%.

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Steve McQueen je můj (holt zesnulý) oblíbenec, ale tenhle film mě až tak nenaplnil. Šlo to, řemeslo dobré, prostředí exotické, ale nějak mi to připadalo takové všední. 60%

Rozpolcená (2022) odpad!

Vidím lesby a balím krámek. Vidím troubu milionáře a balím i poházené kelímky kolem. Kdo vzal roli v tomhle odpadu byl snad švorc, jinou hodnotu to nemá. Vypnul jsem to v půli. Nudné, předvídatelné a  blbé.