Přátelé z dovolené (2021)

Bylo tak šílené až to bylo skvělé. Nádherná dovča v Mexiku dvou upjatých a dvou volňásků vytvořila koktejl, který neměl chybu. Hláška: Nenaraz na skálu sice napovídala, co přijde, ale jinak překvápek tam bylo hodně a některé byly dobře načasované (golf, pracanti..). John Cena komediálně roste (naposled jsme řvali nad jeho hasičem) a výkon celé čtyřky neměl chybu. Komedie body obvykle nesbírají, tady 75% dávám s lehkým srdcem, protože tohle pobavilo, jeden si u toho odpočinul a nabyl pocitu, že ten svět ještě pořád není tak blbej, když se v něm dá tohle natočit.

Bullet Train (2022)

Vše souvisí se vším a všichni s každým a když u toho teče krev, padají výstřely, létají meče a vybuchují bomby má to náboj na dobrou černou komedii. A tady náboj byl. Pitt si střihl roli, kde se neztratil. Joey King nemám rád, takže nehodnotím, ale ostatní výkony byly výborné. (Bullock se jen mihla a ty plastiky má fakt vyhlazené). Kdo byl v Japonsku tak ví, že tam vlaky jezdí na vteřinu a zabezpečovací systém mají dokonalý, takže filmík si přidal trochu toho katastrofáku, aby to v konci mělo grády (to drnkání brzdících drátků o sebe nemělo chybu). Hada viděti, mrtvoly potkati také platilo, a kdo pamatuje Fargo, tak surovosti tu také nechybí. Dva bratři toho až moc namluví a plán pomsty je mírně překomplikovaný (ostatně vrah pro jistotu není vidět více jak 5 sekund, takže štěk), ale spád to má a vidět se to dá vícekrát. 80% zasloužených a s tím soudtrackem... tomu se nedalo nic vytknout.

Pomsta na druhou (2022)

Komedie? Cože? Trapné plné rasismu, licoměrnosti a lesbické lásky. Za překvápko 20% jinak nikdy znovu

Sokolovo (1974)

Slušná kvalita filmařské práce, ale poplatné době a KSČ. Přesto je dobré, že vojáci, co umírali za osvobození nejsou zapomenuti,. Za to 2 hvězdy. Jinak herecké výkony až směšně parodické (ten Kvietik, co se po roce 1991 ukázal jako slovenský fašista, to byl gól), Benešova karikatura možná byla dobrá, ale jeho cesta za Stalinem byla dětinská až idiotská, Svoboda sloužil SSSR celý život, ale dobytí ČSR Stalinem v roce 1945 asi vůbec nepochopil. Tím je film odsouzen ke klasifikaci více politické, než umělecké, což až taková bída nebyla. 40%

Diary of a Spy (2022)

Do obehrané padesátnice se zabouchne duševně zaostalý mladík (nebudu spoilerovat více) a je to nuda a nuda nuda. Kamera samý stín, hudba žádná, a CIA nedělá nic jiného než vraždí kde koho na potkání včetně vlastních. Debilita po kolikáté už ve filmu. Pokud je to pravda, kdo se má na to koukat? Tyhle nastavený zrcadla jsou na nic. 20%

Status: Naživu (2022)

Viděli jste ten únos? Spoiler: Ona si sedne, on obíhá auto zezadu -- 100x by stačila vstoupit. Fízlové mají tvář a nejdou zjišťovat kdo to je? Fízlům někdo nakuká, že kamery nejdou a oni to neprověřují? Tak blbí jsou v Česku, ale tak blbí jsou i v Americe? Měla to byt kritika? Ty flashbacky ničemu nepřidali, osud unesené nám byl fuk, osud manžela dvakrát. O čem je ten film tak podobný mnohým (Harrison Ford, Kurt Russell - oba ve shodných filmech), hapijáč na konci byl o ničem, z filmu čišela únava a nuda. 20%

Elvis (2022)

Výkon Austina Butlera byl na Oscara. Tom Hanks podruhé v životě vzal zápornou roli a byl skvělý. Hudbu díky rodičům mám naposlouchanou, chybělo mi jen Merry Christmas Baby  a byl bych na 101%. Ale i tak to byla skvělá podívaná (tvůrci se vyhnuli tomu, jak Presley blokoval vstup Beatles na americký trh, ale nešť) i tak to byl náramná podívaná se skvělou muzikou, střihem a dobou, která tam politicky zaznívá v pozadí a s tím, že Elvis byl KRÁL. K talentu přidal obrovskou píli a film to úžasně zprostředkoval. Po dlouhé době něco, čemu se dalo dát 5 hvězd.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Dvě hvězdy a ruka se mi třásla. To bylo pro děti do 10-ti let? Útrpně jsem vyčkával konec filmu. Poloparodie polohorror - všechny postavy jsou diváku nakonec lhostejné. Na tak slabý film hvězdné obsazení? 40% a podruhé NE.

Vánoční představení (2017) (TV film)

Ona milá, ale nudná...On skoro trapný... tolik těch nejhorších klišé na jednom místě (zde film) to se nedá rozdýchat. Ona odmítne ve svých 35 jistotu práce, on seriál (měl tam asi hrát pitomce), protože oběma jde hlavně o umění... Kdo zná herce ví, že peníze nemají na prvním, ale na jediném místě..takže příběh poněkud pokulhal..20%

Nene (2022)

Na film se mi nedívalo dobře. Vleklo se to, herci vypadali jako zfetovaní, UFO bylo o ničem a pak ta supertechnologie skončila tak, jak film nabídl (Ha ha), honbu za senzací vidíme u každého blba s mobilem, který místo, aby poskytl první pomoc natáčí krvácejícího člověka, aby měl na idiotských sítích virál..Tahle kritika ve filmu byla to jediné, co mě přimělo to do koukat. Už dlouho jsem se nesetkal s tak nesympatickým hlavním hrdinou a s tak zjednodušeným výsledkem, včetně následné reakce. Pokud někdo chtěl vytvořit černou Rippleyovou, tak to byl pokus nikam. Za exteriéry 10% za film 5%. U mě kandidát na jeden z nejhorších filmů roku..