Pasažéři (2016)

Tři osoby tj. Chris Pratt, Jennifer Lawrence, Michael Sheen, kosmická loď a máte herecký koncert. Michael Sheen je skvělý a jeho postava také. Jennifer Lawrence mě tak zoufale nudící v Hunger Games je zde o něčem jiném a Pratt odvádí své obvyklé. Vynikající prostředí v kosmické lodi, (ten přiblblý informační robot je dokonalá ukázka švejkovské tuposti s jakou byl naprogramován a je zde vtipně a chytře použit), k tomu strhující triky a příběh věčné lásky a boje o přežití. Ano, když se někdo topí může jiného strhnout s sebou.To, že zvítězí láska má hořkou příchuť nenaplněných plánů, ale každý se někdy musí rozhodnout. A ačkoliv dnes by mnoho lidí nezdvihlo poraženého člověka na chodníku, příběh sci-fi o tom, že je nutné myslet na 5000 životů, které náhle mají hrdinové v rukou vyznívá přesvědčivě, jakkoliv je dnešní doba cynická a bezohledná. Co uteče poprvé, dá se dohnat při druhém shlédnutí. Milovníci sci-fi si do dají i třikrát. Jako já..:-).

Sedm statečných (2016)

Negr (v té době), Asiat a indián bojující na divokým západě za chudáčky bělochy proti zlému kapitalistovi? Ani tenkrát by se to nestalo a ani dnes to nenajdeme nikde. První chyba příběhu, který se snažil nám podsouvat nějaké ty rasové hlouposti. Původních 7 statečných (ještě původnějších 7 samurajů od Akiry Kurosawy ) mělo totiž v zásadě charakter a byli to ( na tehdejší dobu měřeno) slušní lidé, co šli bránit vesničany proti gangsterovi. To se o těchto nových sedmi říci nedá. Ačkoliv jsou jednotliví herci dobří, sympatickou partu nevytvořili a diváka neosloví. Hudba mě minula, kamery byla dobrá, střih mě neurážel. Ale podruhé si to nepustím. A to Denzel Washington nebo Chris Pratt patří mezi mé oblíbené herce. (Takové Déjà Vu nebo Pasažéři je jiná káva). Jednu dám, protože odpad to není, ale...

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Pro děti rozhodně výchovné, protože motto, že rodina má držet spolu je správné, před padouchem je nutno být ostražitý, (zde ona), a pamatovat si, že když se TO může pokazit, tak se TO pokazí. A to každou chvíli, až je to v tom seriálu nepříjemné. Triky výborné, kompars slušný, superrobot se sice nikdy nenaučí pořádně mluvit, ale i stroje mohou být špatně naprogramované. Části mají napětí a jsou koncipovány tak, aby jste chtěli vidět další díl. Produkčně tedy zvládnuto, řemeslně slušná práce, divácky asi nejatraktivnější to bude pro skupinu 12-15 s pak 55-.75. Tři hvězdy to jistí.

A-Team: Poslední mise (2010)

Sympatická parta supermanů, kterou někdo superdoběhne. Také milé detektivní a skoro veselé, doplněné Jessicou Biel (jako obvykle k sežrání), ale nakonec se z toho vyklube jakési kritické drama a zábava se změní v něco, k čemu film vůbec původně nesměřoval. Tyhle rozpačitosti režiséra, který se neumí rozhodnout, co vlastně točí, nakonec film odsoudí k průměrnému hodnocení. Škoda. Nadsázky jsou divácky oblíbené a divák ví, že je to zábava, nikoliv reálný svět. Hloubky průšvihů zlého deep state hledáme obvykle v jiných filmech. Zachraňují to herci, které můžete vidět dokola,a proto to stojí za vidění.

Spící agent (2015)

To je omyl, tvrdit, že Mike (Jesse Eisenberg), hulič trávy náhle v sobě objeví superagenta. Jde o program vytváření biologických strojů a on byl takto cvičen a kódovým heslem spuštěn. (Takový Jason Bourne ap.) Jde o oddychovku, která má napětí a spád a občas i vtipné "mordující" nástroje. Přítelkyně Phoebe (Kristen Stewart) je sexy a kde není Kristen Stewart sexy? Od filmů tohoto typu nečekám ani realitu ani žádné nastavené zrcadlo, protože jde jen o zábavu a čekám na šťastné konce. Obvykle přijdou. Dá se to proto vidět i podruhé. Takže nuda tu nehrozí, ale velký umělecký zážitek se také nekoná. Jenomže v té bídě, co se točí jde nakonec o solidní průměr.

Přes palubu (1987)

Lehce předvídatelné, červená knihovna s manželským párem ( Goldie Hawn a Kurt Russell jsou manželé), šťastný konec a pořádná porce zábavy. Když filmově utrápená Goldie dělá "bbbb...bbbb" tak to je prostě Marshall ve své dokonalosti výborného režiséra. Dokořeněno je to vhodnými dětskými herci a srovnáním dvou světů, toho extrémně bohatého a toho chudého. Štěstí si ale za žádné peníze jen tak nekoupíte a když tuhle poučku dokážete správně a vtipně namíchat, spadnete také, ale do dobrého filmu, co se jen tak neomrzí.

Kaktusový květ (1969)

S neskutečně vtipným českým dabingem a strhující "naivkou" Goldie Hawn nadýchnete dobu, která se už nevrátí. Dobu romantiky, jasných pravidel a nekonečně se opakujícího a stále oblíbeného příběhu lásky, která se na sebe dívá, a přitom se nevidí. A pak se najde. Tohle by se měl pustit každý, kdo si chce zvednout náladu. Má to spád a kdo by čekal, že ten záporák Jack Weston bude opět tak zářit v Hříšném tanci z roku 1987.

Vánoce v divočině (2019)

Sloni v hlavní roli byli výborní. Ostatní herci byli průměrní. Africká idylka se mi k vánoční tématice moc nehodí, ale dalo se to vydržet. Ta zamilovanost padesátnice a padesátníka byla decentní, ale dost nudná a nijak to mezi herci nejiskřilo. Podruhé to vidět nemusím.

Zúčtování (2016)

Kožená tvář Afflecka je tak přesvědčivá, že toho účetního a zabijáka v druhé profesi doslova vidíte. Film má spád, J.K.Simmons je jako vždy excelentní, muzika skvělá a střih si zaslouží pochvalu. Příběh má mj. poselství o tom, že státní úředník konající to pověstné dobro pošle Vašeho přítele na jistou smrt. Anna Kendrick si tímto filmem vysloužila moji pozornost (Stůl číslo 19, to pojistil) a podíváte se na tento film rádi i podruhé, byť skoro detektivní zápletku už budete znát.

Na nože (2019)

Jako detektivka je to brak, ostatně Raymond Chandler tento styl dávno definoval, jako film je to zábava, Craig výborný, při lži zvracející sestřička originální, ale podruhé si to nedám. To vysoké hodnocení tu vypadá zfalšované.

Časové pásmo bylo změněno